bookcase bookcase komentáře u knih

Oko uragánu Oko uragánu Patrick White

Tahle jediná mi chyběla v přečtených románech Patricka Whitea. Bohužel mě příliš nenadchla, zdála se mi zdlouhavá. Nebo nebyl ten správný čas na její čtení. Snad příště.

Ženy v bílém Ženy v bílém Pavla Frýdlová

Úžasné, čtivé, autentické příběhy ze života. Lékař - to není je bílý plášť.

Naši pacienti 1. díl Naši pacienti 1. díl Amálie Kutinová

Málinka dospěla a stala se lékárnicí...Jak se jí vedlo? O tom vypráví tahle půvabná knížka, ve které potkáváme svérázné obyvatele malého městečka. Příjemné čtení.

Má sestřenka Rachel Má sestřenka Rachel Daphne du Maurier

Daphne duMaurieur...miluju její knížky, Má sestřenka Ráchel je výborný román s nádechem tajemna.

Potrhlí Troutmanovi Potrhlí Troutmanovi Miriam Toews

Na tuhle knížku jsem se těšila, bohužel mě zklamala, nesedl mi styl, kterým byla napsána.

Jak překousnout babičku Jak překousnout babičku Kate Long

Hořkosladké čtení, nutí i k zamyšlení.

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Moje milované Irsko!!! Přečteno za dvě hodiny, dojem z knihy zůstane na celý život, doporučuju.

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

První lanczovka pro dospělé a musím říct, že skvělá. A to i proto, že hrdinka je opět z oboru. Jak já mám pro kolegyně knihovnice v hlavních rolích slabost :).

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Další Lanczovka pro dospělé, která se opravdu povedla, víc takových.

Lásky a nelásky Lásky a nelásky Sandra Lanczová

Dcera se pomamila :). Oddechové čtení pro studentky a pro ty, kteří si studentské časy chtějí připomenout.

26.08.2011 4 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Nádhera, co napsat víc? :). Vzpomínky známého zvěrolékaře během válečných let, on i čtenář se díky nim přenese na anglický venkov mezi bodré farmáře.

Sedmý hřích se trestá smrtí Sedmý hřích se trestá smrtí Hana Parkánová-Whitton

Historický románek (opravdu románek, nemá to příliš mnoho stran) od mé oblíbené autorky. Výborně zpracované téma, Hana Whitton moc dobře ví, o čem píše a umí to podat :)

Nášup Nášup Táňa Kubátová

Tak tohle se autorce povedlo. Dva v jednom - žádné zbytečné protahování a natahování, svižné tempo, vše podstatné řečeno v několika málo stránkách. A kupodivu to stačilo :)

Možná přijde i kominík Možná přijde i kominík Táňa Kubátová

Tenhle letní románek se mi docela líbil, zpestřil mi odpočinek po fyzické námaze :)

Počkej až za Lyon Počkej až za Lyon Táňa Kubátová

Pro odpočinek ideální.

Co je v domě Co je v domě Táňa Kubátová

Nenáročná oddechovka.

Smlouva proti lásce Smlouva proti lásce Táňa Kubátová

Nejprve se nenávidí, pak se milují - klasický námět, ale vtipně zpracován :)

Samota pro dva Samota pro dva Táňa Kubátová

Tak tenhle románek se mi docela líbíl, už proto, že hrdinka je vlastně kolegyně :). Příjemné, oddechové čtení.

Hrníček z lásky Hrníček z lásky Táňa Kubátová

Milá oddechovka, která nevybočuje z řady románků Táni Kubátové.

25.08.2011 3 z 5

Francouzský sen. Nový domov a láska v Burgundsku Francouzský sen. Nový domov a láska v Burgundsku Jeffrey Greene

To je úžasná kniha, četla jsem ji dvakrát. Při čtení máte pocit, jako byste v té kamenné faře v Burgundsku opravdu byli.

25.08.2011 5 z 5