Ženy v bílém

Deset životních příběhů českých lékařek Podobně jako v předchozích publikacích Pavly Frýdlové - Ženská vydrží víc než člověk, Ženám patří půlka nebe, Ženy mezi dvěma světy, Ženy odjinud - vypráví svůj životní příběh deset žen. Tentokrát je to deset lékařek, které byly ochotné se nechat zpovídat, nahlédnout do zázemí své profese, podělit se o své životní zkušenosti a názory s Vámi, čtenářkami a čtenáři. Na rozdíl od předchozích svazků, v nichž se většina výpovědí týkala minulosti, je tato kniha žhavě současná. Oslovené lékařky hovoří hodně o svých dnešních postojích a názorech i o postavení žen v současné české společnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45852/zeny-v-bilem-45852.jpg 4.716

Kniha Ženy v bílém

Dáma s hrnstjm
07.11.2020

Krásná kniha o úžasných ženách, každá byla trochu jiná. Přiznávám, u některých (starších ročníků) mě zaskočil jejich pohled na mateřství, byly v tomto ohledu dost drsné. Ale jinak jejich celková pracovitost, úsilí a touha uspět v oboru byly opravdu obdivuhodné. Úskalí spojená s minulým režimem už v dnešní době nehrozí, ale obávám se, že některé názory přetrvávají...

Jana283
11.05.2020

Velmi inspirativní čtení. Obdivuhodné ženy, které ve svém medicínském oboru i životě něco dokázaly. Tohle je přesně šálek mé kávy.
"Mimo jiné jsem měla vzor ve své babičce, která měla šest dětí a řídila pekárnu, taky toho moc nenaspala, všechno přežila včetně koncentračního tábora. To jsou ty teorie o druhé generaci potomků přeživších holocaust. Když babička přežila tohle, co bych já nepřežila něco tak banálního jako je péče o dítě, dům, manžela, psa a plný pracovní úvazek." (psychiatrička Dana Janotová)

DádazPrahy
02.02.2017

Knížka šikovného formátu, ideální do kabelky na čtení při dojíždění do práce.
Z vyprávění deseti lékařek, které jsou všechny úspěšné ve své profesi, cítíme, že
rozhodně neměly "na růžích ustláno" a své postavení si získaly velkou pílí a úsilím.
Upřímné výpovědi o dětství, o tom, co je přivedlo k budoucímu povolání, o studijních létech, o profesních začátcích, o mnohdy nesnadném nalezení rovnováhy mezi profesním a rodinným životem. Určitě doporučuji.

Dudkal
02.06.2013

Velmi zajímavé čtení. Zvlášť když tuhle knihu čtete s přihláškou na medicínu v tašce. Nejvíce mne pak zaujal a rozhovor s Danou Janotovou.

1alena1
21.09.2011

Velmi jsem se na tuto knihu těšila po přečtení Žen mezi dvěma světy, ale trošku mě to zklamalo. Je to nahlédnutí do světa lékařského prostředí, podobné osudy žen lékařek, stěžování si na to, že muži je neberou tak, jak by měli. Ale to je, bohužel, u nás ve všech profesích. Při vší úctě ke všem lékařkám, čekala jsem trošku víc a kniha Ženy mezi dvěma světy je o poznání zajímavější,asi protože stav našeho zdravotnictví je nám známější, než život v emigraci.

bookcase
26.08.2011

Úžasné, čtivé, autentické příběhy ze života. Lékař - to není je bílý plášť.