Bobina74 Bobina74 komentáře u knih

Mamince se budeš líbit Mamince se budeš líbit Jaroslav Konvička

Moc se mi líbil styl psaní Jaroslava Konvičky. Autor píše lehkou rukou, jeho příběh plyne uklidňujícím tempem, které je vám blízké. Zkrátka rodinné vyprávění, které s nedočkavostí „hltáte“ očima. Více v recenzi od Kniha za knihou.

14.04.2020 5 z 5

Miloval jsem Ingrid Bergmanovou Miloval jsem Ingrid Bergmanovou Chris Greenhalgh

Autorovi se dokonale podařilo vystihnout komplikované charaktery obou hlavních protagonistů. Celý román zobrazuje ojedinělou lásku dvou osobitých postav bez zbytečného patosu. Poklidné vyprávění nemá žádné velké akce ani vykonstruované zápletky a přesto vás dokáže vtáhnout do svého děje. Více v recenzi od Kniha za knihou.

03.04.2020 4 z 5

Romulus - první král Romulus - první král Franco Forte

Velmi čtivý historický román, který vás bude bavit od začátku až do konce. Filmově vyprávěný příběh vás vtáhne do rozmanitého děje, kde nebude o napětí, intriky ani romantiku nouze. Doporučuji! Více v recenzi od Kniha za knihou.

25.03.2020 5 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Skvěle vyvážený mix romantiky, mystiky i dobrodružství. Co se nedá autorce rozhodně upřít je nápaditost i akčnost celého děje. Nebudete vědět co dřív, zda fandit Guttě nebo Natálii a se zvědavostí budete čekat, kam se příběh povine dál a co zajímavého si pro vás autorka připravila. Více v recenzi od Kniha za knihou.

12.03.2020 5 z 5

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

Nenáročný příběh, který jako oddechová jednohubka velmi dobře poslouží svému účelu. Více v recenzi od Kniha za knihou.

09.03.2020 3 z 5

Vražedná sonáta Vražedná sonáta Natasha Korsakova

Kdo máte rádi inteligentní, pomalé rozplétání vraždy, kde nic není tak, jak se tváří, pak Vražedná sonáta je určena pro vás. Více v recenzi od Kniha za knihou.

09.03.2020 4 z 5

Jak se stát vévodkyní Jak se stát vévodkyní Sabrina Jeffries

Román je prosycen romantikou od začátku až do konce. Příběh, který se odehrává v Anglii roku 1808, vás vezme do vznešené společnosti vévodů a poznáte nejen jejich uhlazené vystupování, ale i nemravnou vášeň ;-) . Více v recenzi od Kniha za knihou.

09.03.2020 5 z 5

Ohnivé květy Ohnivé květy Susan Meissner

Tento román ve vás zanechá spoustu látky k rozjímání. Je ošperkován moudry a myšlenkami, které vás budou nutit přemýšlet, ať už o dilematu „nejmenšího zla“ nebo o životě samém. Ohnivé květy bych doporučila všem, kteří mají rádi velké příběhy, jenž si plují svým vlastním, poklidným tempem a přece ve vás zanechají širokou škálu emocí. Více v recenzi od Kniha za knihou.

09.03.2020 5 z 5

Román je milým společníkem, kdy se vám nechce moc přemýšlet, a vy se jen chcete nechat unášet příběhem, který si plyne svým odpočinkovým tempem k zdárnému konci. Více v recenzi od Kniha za knihou.

09.03.2020 3 z 5

Sofie, Smrťák a já Sofie, Smrťák a já Thees Uhlmann

Podle anotace jsem čekala humornou knihu plnou smrťáckých vtípků a černočerného, ostrého humoru. Zkrátka přesně podle mého gusta. Musím zkonstatovat, že toho humoru zase až tolik nebylo a místo toho se mi dostalo něco, co jsem vůbec neočekávala. Moudré a milé vyprávění o životě a smrti, o ztrátách i naději a o uvědomění si každodenních situací ať už přítomných či minulých, které nám formují život. Více v recenzi od Kniha za knihou.

09.03.2020 4 z 5

Noční návštěva Noční návštěva Carol Goodman

Příběh je autorkou vystavěn promyšleně, bez jakýchkoli chybějících vysvětlení či nesrovnalostí. Na všechny vaše otázky zná autorka odpověď, kterou zakomponovala do skvělé koláže několika žánrů. Začátek se jeví jako psychologický román, který se postupem času mění v jakýsi mysteriózní příběh, kde nechybí prvky „duchařiny“, aby závěr vygradoval v napínavý thriller. Za mě výborné, více v recenzi od Kniha za knihou ;-) .

14.02.2020 4 z 5

Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Světlana Glaserová

Autorka píše pro děti velmi srozumitelným jazykem ve stylu, když už se může něco pokazit, pokazí se pro jistotu úplně všechno ;-). Z příběhu na vás dýchá pohádkové kouzlo, které vás přenese do děje, a vy si budete užívat každou přečtenou stránku. Vše doplňují nádherné ilustrace samotné autorky. Více v recenzi od Kniha za knihou. :-)

04.02.2020 5 z 5

Filmový klub osamělých srdcí Filmový klub osamělých srdcí David Barnett

Autor knihy David M. Barnett celý příběh pojal jako něžné, dojemné vyprávění, které nepostrádá empatii a cit. Naleznete v něm spoustu zajímavých myšlenek a životních mouder, které se vás jistě dotknou. Navíc celé finále pojal s velkou grácií a připravil si pro své čtenáře překvapivý závěr. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-) .

Spodní proudy Spodní proudy Nora Roberts

Kniha je spíše primárně určena pro něžné pohlaví, ale díky detektivním a thrillerovým prvkům by se mohla líbit i empatickým mužům, kteří se rádi nechají ukolébat romantikou. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-) .

Nouzové osvětlení Nouzové osvětlení Michael Ondaatje

Román to v jádru není špatný, ale nějak se mi nedařilo do něj vstoupit. Možná za to může i fakt, že autor ke svému hlavnímu vyprávění přidává ještě další a další příběhy či situace, které zbytečně odvádí vaši pozornost od ústředního děje a i když jsou tyto myšlenky povznášející, mnohdy až přespříliš zahlcují hlavní linku a čtenář tak začne tápat a ztrácet se v ději, což je škoda. Co mě na knize bavilo, byla její pochmurná nálada, která vás obklopí a dostane se pod kůži. Autorovi se zde výtečně podařilo zachytit zastřenou atmosféru celého příběhu, který se vám před očima odvíjí v pološeru nebo chcete-li v nouzovém osvětlení. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-) .

03.02.2020 3 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Od knihy jsem očekávala historický a romantický příběh, který bude oplývat dostatkem napětí, emocí a bude mimořádně čtivý, což se mi beze zbytku splnilo. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-) .

03.02.2020 5 z 5

Dům v podhradí Dům v podhradí Jaroslava Černá

Příběh je autorkou vystavěn srozumitelně a přitažlivě. Vyprávění o dvou sestrách nepostrádá akci ani napětí a hluchá místa v něm nenajdete. Celé je obestřeno závojem tajemství, které ještě více podtrhuje celý děj a získává tím na atraktivitě. Trochu je škoda, že autorka více nerozvinula některé situace nebo se více neponořila do hloubky mystiky. Více v recenzi od Kniha za knihou :-) .

03.02.2020 4 z 5

Agónie a extáze Agónie a extáze Irving Stone (p)

Životopisný román o Michelangelovi Buonarrotim vás uvede do čtenářské agónie a extáze. Nejen pro všechny milovníky umění je určena tato brilantní kniha Irvinga Stonea, který svým románem vzdal velkolepou poctu jedinečnému umělci. Více v recenzi od Kniha za knihou. ;-)

03.02.2020 5 z 5

Vratislav: Co je silnější než touha po moci? Vratislav: Co je silnější než touha po moci? Hana Parkánová-Whitton

„Některé sňatky jsou sjednané v nebi…“ Poznejte život druhorozeného Vratislava, který kromě toho, že se stal prvním českým králem, měl i neuvěřitelné štěstí na ženy a na lásku. Nový román od české spisovatelky Hany Whitton je opět velmi příjemným čtením. Více v recenzi od Kniha za knihou.

05.01.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Skvělá, úžasná kniha, která ve vás zanechá nesmazatelnou stopu... více v recenzi od Chrudimka.cz

04.01.2020 5 z 5