Vražedná sonáta

Skandální případ otřásá Římem. Cornelia Giordanová, mocná a obávaná hudební agentka, byla brutálně zavražděna. Případu se ujímá zkušený komisař Di Bernardo, který musí proniknout do složitých a neúprosných vztahů panujících mezi agenty, virtuosy a lidmi z hudebního byznysu. Brzy pochopí, že v tomto zdánlivě vznešeném světě vládnou ve skutečnosti tvrdá pravidla a nevybíravé intriky. Vrah má ale jasný cíl a smrtí Cornelie to pro něj nekončí. Vyšetřování postupně odhaluje spletité vztahy a dávná tajemství sahající až do dob slavného výrobce houslí Antonia Stradivariho. Chytrý a tajemný kriminální román ze současnosti, opírající se o skutečné reálie a historická fakta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422889/big_vrazedna-sonata-b1l-422889.jpg 4.530

Komisař Di Bernardo 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Katto

Tödliche Sonate, 2018

Kniha Vražedná sonáta

Parwana
16. listopadu

Velmi vydařená detektivka z hudebního světa, četlo se to jedním dechem. Do poslední chvíle jsem netušila, jak se vlastně všehcno seběhlo. Těším se na další knihy od této autorky.

INCOGNITOREADER

Jedná se o detektivku, která pracuje s docela neotřelým prostředím Říma. Většina detektivek, které jsem četl byla z USA nebo UK. Maximálně někdo z této země cestoval. Ale tady se jedná opravdu o italského vyšotřovatele a italské prostředí. Celou knihou se line hudební linka. Máme zde vlastně dvě dějové linky kdy dojde k vražde hudební agentky v přítomnosti a potom linka z minulosti, která odkrývá tajemství Stradivariho. Jedná se opravdu o detektivku, takže sledujeme postup při všetřování. Tempo je pozvolné a lehce graduje k závěru. Pokud máte rádi vyšetřování tak se vám kniha bude líbit. Líbil se mi i popis Říma a vlastně celé zasazení děje do Itálie. Je to osvěžující změna.

MishkaPlacha

Zajímavá a originální kniha s propracovaným vyšetřováním a reálným popisem prostředí Itálie. Kniha měla pozvolné tempo, které ale gradovalo a nakonec vyústilo v zamotaný případ. Kniha nemusí sednout každému, ale mě osobně se velmi líbila a byl to takový svěží vítr v kolikrát stále se opakujících krimi příbězích.

Lenka.Vílka
09.08.2020

Oh...my...tamagoči! Nechci číst, vypíchněte mi oči!

Tahle kniha není žádná hudební idilka. A ne kvůli tomu, že jsem barbar. Poslouchám Yellowcard, takže mi "šmidlání" nevadí...
Jenže tahle kniha se táhne, jako když ve zpomaleném záběru auto přejíždí housle. Bolí to a chcete mít celou scénu co nejrychleji za sebou.

Kdybych tuhle knihu doma už neměla, asi bych ani nezkusila, protože bych se bála, že se mi nebude líbit. Moje dosavadní zkušenosti s vydvatelem jsou...brrrr. Asi jsem sice jiná, ale holt ne dost na knihy, které tam vydávají...

Katania
03.07.2020

Pokud máte rádi italské jídlo, historické vsuvky a pomalejší rozplétání zločinu, tak mohu jen doporučit ! Doufám, že autorka zůstane nejen u hraní na housle, ale také u psaní.

astra3
15.06.2020

Velmi zajímavé téma. Taková klasická pomalejší detektivka plná dobrého italského jídla. Není vhodné v době diety.

Bobina74
09.03.2020

Kdo máte rádi inteligentní, pomalé rozplétání vraždy, kde nic není tak, jak se tváří, pak Vražedná sonáta je určena pro vás. Více v recenzi od Kniha za knihou.

LaBella
28.02.2020

Prostředí Itálie mě chytlo za srdce. Příběh mi přišel logický a hezky propracovaný. Některé popisy byly trochu delší, ale zase navodily příjemnou atmosféru, která mě vtáhla do příběhu. Já jsem byla spokojená a čtení jsem si užila.