blazkoma blazkoma komentáře u knih

Prokletý král Prokletý král J.D. Rinehart (p)

Příběh trojčat, která byla skryta před světem, aby mohla vyrůst a naplnit proroctví, možná není zcela výjimečný, ale stejně tak není špatný. Svět plný magie, napětí, bitev, duchů či fantastických zvířat bezpochyby zaujme mladší čtenáře, i když podle mého názoru pro ně může být až příliš brutální. Je ovšem snadné nechat se strhnout k přečtení celé trilogie a já nemohu než pokračovat.

15.06.2018

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

Kdyby přece jen někdo váhal, jestli se do této série pouštět nebo v ní prostě jen pokračovat, tak kvůli tomuto dílu to rozhodně stojí za to. Jen to čekání na další díl...

25.05.2018 5 z 5

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

Nečekala jsem žádné zázraky, ale tohle tedy bylo něco. Než převyprávění oblíbeného klasického příběhu se mi do rukou dostala pouhá parodie, která ani není vtipná. Nejspíš nedokážu ocenit autorčinu snahu napasovat rodinu Bennetových do moderního prostředí.

23.04.2018 1 z 5

Větrná hůrka rodiny Brontëových Větrná hůrka rodiny Brontëových Hana Parkánová-Whitton

Pro každého, kdo si zamiloval knihy nadaných sester Brontëových, i pro ty, kdo snad ještě neměli tu čest se s jejich dílem seznámit. Nelze než doporučit.

13.04.2018 5 z 5

Tajná zahrada Tajná zahrada Frances Hodgson Burnett

Čtení jsem si užívala, až je mi líto, že jsem knihu nečetla už jako dítě.

07.04.2018 5 z 5

Nejdelší den Adama T. Nejdelší den Adama T. Patrick Ness

Mám pro Patricka slabost, ale u této knihy nevím, co si myslet. Jako kdybych přečetla dvě knihy v jedné, jednu jsem si zamilovala a tu druhou už tolik ne, vlastně vůbec. Zcela mi uniká jejich souvislost. Asi bych tu vedlejší část ocenila víc, kdyby byla samostatným románem, než aby se pletla do Adamova příběhu.

29.03.2018 3 z 5

Artur a zlaté lano Artur a zlaté lano Joe Todd-Stanton

Roztomilé, chytré, zábavné. Takový úvod do norské mytologie pro děti. A i když má kniha sotva padesát stran, je nemožné si Artura nezamilovat.

09.03.2018 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

I když je jasné, jak to musí dopadnout, kdo by si nepřál jiný konec, že? Myslím, že se autorce podařilo stvořit pěkný prequel Carrollovy Alenky. Nejedná se jen o starý příběh v novém hávu, ale o stejně hodnotný příběh s vlastní zápletkou, který u čtenáře obstojí ať už má rád originál či nikoliv. A to nemluvím o nekonečné chuti na sladké, kterou tato kniha vyvolává.

22.02.2018 4 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Tak tohle se nepovedlo, mám pocit, že dlouho jsem nečetla nic tak frustrujícího. Kniha měla potenciál, ale hlavní hrdinka mi byla neuvěřitelně protivná a neustále se opakovala. A ten konec.. vskutku nečekaný.

05.02.2018 2 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Příběh ve dvou časových liniích, které do sebe perfektně zapadají. A milé překvapení pro někoho, kdo někdy našel zalíbení ve sbírání známek. I když Ztracený dopis může vypadat jen jako další z mnoha románů, co si hraje s tématem druhé světové války, rozhodně stojí za přečtení.

03.02.2018 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Mám ráda Jojo a její knihy, ale tahle nebyla pro mě. Po 'Než jsem tě poznala' byla tato kniha zkrátka zklamáním.

23.01.2018 2 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Trochu mi nesedl styl, jakým je kniha psaná, ale nakonec jsem se po pár kapitolách nechala vyprávěním strhnout a ponořila se do této zpovědi. Někdy není třeba, aby kniha byla plná ohromujících momentů a překvapivých zvratů, stačí příběh dotýkající se běžných problémů, obyčejných věcí a lidí, které by bylo možné v životě potkat. Musím ovšem přiznat, jak moc mě Lucy v některých situacích rozčilovala.

09.01.2018 4 z 5

Všem statečným se odpouští Všem statečným se odpouští Chris Cleave

Možná jsem měla příliš velká očekávání, prostě to nebylo ono. Na samotném příběhu by nebylo nic špatného, nedokázala jsem se však vcítit do žádné z řady postav, které působily dost povrchně a zasloužily by více propracovat (snad jedině Alistairova linie příběhu byla zajímavá).
V poznámce autor zmiňuje, že knihu napsal na počest svého dědečka, který za války byl umístěn na Maltě a byl pověřen dohledem nad Churchillovým synem. Škoda, že se autor v knize od příběhu svého dědečka výrazně odchýlil, myslím si, že ten by byl mnohem poutavější.

05.01.2018 3 z 5

Agnes a sedmý host Agnes a sedmý host Kati Närhi

Skvělý komiks plný černého humoru a tajemna. Škoda jen, že nebyly přeloženy i další díly.
Ještě někdo vidí Agnes jako Wednesday Addamsovou?

20.10.2017 5 z 5

Všichni ptáci na nebi Všichni ptáci na nebi Charlie Jane Anders

Tak tohle bylo divné. Asi jsem očekávala něco zdaleka jiného, ale i tak jsem se místy bavila. Chybělo mi větší propracování tohoto světa i postav a vysvětlení tolika věcí, které mi nedávaly smysl.

12.10.2017 3 z 5

Život na trampolíně Život na trampolíně Frances Whiting

Jak by řekly Annabelle s Tallulah: Genberoucí!

25.09.2017 5 z 5

Pax, můj liščí přítel Pax, můj liščí přítel Sara Pennypacker

Chlapec a jeho lišák. Na tuhle knihu jsem se těšila a o to víc mě mrzí zklamání, jaké jsem cítila po jejím přečtení. Věděla jsem, jak smutný a dojemný to bude příběh a čekala jsem, že mi zlomí srdce, ale působil na mě jen ploše a neuspokojivě.

10.09.2017 2 z 5

Cesta do hlubin českého školství Cesta do hlubin českého školství Milan Kocmánek

Smutná realita

22.08.2017 5 z 5

Vřesoviště Vřesoviště Belinda Bauer

Velmi dojemný příběh rodiny poznamenané po generace tragickou událostí. O chlapci, který se snaží najít tělo svého mrtvého strýce, aby všechny tím napáchané škody napravil. Jen chce, aby byli jako každý jiná rodina, aby byli šťastní.
Kniha mě zaujala už na první pohled a stále si nejsem jistá, jestli si ode mě nezaslouží vyšší hodnocení. Ale tak moc jsem se musela nutit k dočtení..

22.08.2017 2 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Asi nebude pro každého, ale já se nechala zlomit. Podle mě jedna z knih, která s vámi zůstane ještě dlouho potom, co ji přečtete.

09.08.2017 5 z 5