Blafoun Blafoun komentáře u knih

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Popravdě, pro mě velké zklamání. Mělo to přes 400 stran a prokousával jsem se tím hodně dlouho. Prvních 380 stran víceméně nudná omáčka a posledních 20 stran se sice začalo něco dít, ale jak rychle to začalo, tak rychle to skončilo. Celé je to postaveno na jednom stupidním rozhodnutí, které hlavní postava na konci knihy udělá a o kterém je předem jasné že nemá nejmenší šanci fungovat. Postavy i děj mi přišli ploché, nezajímavé. Pro mě je to úplně prázdná kniha o ničem.

15.06.2017 1 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Zajímavá knížka, taková postapokaliptická pohádka. Působí to to trochu prvoplánovitě a lehce nereálně. Hlavní postava je až moc dokonalá, vše až moc dobře vychází, když už se něco špatného semele, tak jako náhodou se vše v dobré obrátí atd.... Není to myšleno jako kritika, spíš konstatování. Čte se to velice dobře, taková romanticko-dobrodružná pohodovka. Příběh občas přiměje k přemýšlení, co by se asi s přeživšími stalo pokud by k takové situaci opravdu došlo...

23.02.2016 5 z 5

Příchod noci Příchod noci Dean Koontz

Mě se to líbilo, čte se to dobře. Záhadné vraždy ze zamčených pokojů, oběti zohavené nelidským způsobem, možná zvířecím? Kdo ví. Ukazuje se že voodoo může nejen fungovat, ale být dokonce silnější než si kdo dokáže představit. Kdo zemře a kdo se stihne zachránit? Kdo si přečte zjistí to. :-)

08.02.2016 4 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Nevím jestli je to jen touto knížkou, nebo tím, že byla už šestá v řadě od této autorky a příslovečný džbán přetekl, ale musím si dát pauzu a přečíst si zase něco jiného. Původně jsem myslel, že sjedu postupně celé dílo autorky naráz, ale nejde to, té romantiky je tam moc. V podstatě se vyšetřování dostalo na vedlejší kolej a to mi přijde škoda. Zápletky má autorka zajímavé, ale dává na můj vkus moc velký prostor soukromému životu postav a to navíc ve stylu D .Steelové, realita takto nefunguje. Navíc neustále se opakující obraty a scény mi přišly v této knize nejhojnější a už mě to otravovalo. Takže, zápletka super, čte se to dobře, trochu moc omáčky. :-)

02.02.2016 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Velice dobře promyšlené, dvě časové linie se mi líbily. Čtenář má možnost nasát podhoubí celého příběhu, které mu ve finále zapadne do aktuálního děje. Tentokrát se mi podařilo odhalit vraha dříve než u předchozích dvou knih a to mě těší. :-) Je pravda, že první polovina knihy není až tak akční, ale nijak mi to nevadilo a druhá polovina to vyrovnala. Je až neuvěřitelné, jak hrůzně pokřivené může být nitro "člověka" (nevím jak nazvat lidi, o kterých si nemyslím, že jsou lidé a zvířata nechci urážet). Nedělám si iluze a je mi jasné, že "takoví" bohužel běhají i po skutečném světě.

01.01.2016 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Perfektní, plynule jsem navázal po přečtení ledové královny a Kazatel se mi líbil ještě víc. Je to napínavý příběh s neustálým nutkáním, že je málo času k záchraně jedné z postav. Nemohl jsem se od toho odtrhnout. Je to smutný příběh a člověk má často pocit bezmoci a o to víc se snaží číst aby se vyšetřování nezastavilo... konec je netypický a uměl bych si představit jiný, ale nakonec to perfektně zapadá. Četl jsem jedním dechem, jediné co mě osobně trochu irituje je postava Anny, která to nemůže mít v hlavě v pořádku, ale to je naštěstí jen vedlejší nepodstatná linie. :-)

24.12.2015 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Původně jsem chtěl začít Kazatelem, ale někde jsem zahlédl, že knihy navazují osobními příběhy hlavních postav, takže to beru popořádku. Hned od první knížky jsem Camillu zařadil mezi své oblíbené autory. Kniha není krvavá, ani nepřekypuje napětím jak bývá zvykem u severských detektivek. Příběh je dobře promyšlený a nejvíce mě u něho držela zvědavost, jak to celé dopadne. Určitě doporučuji si knihu přečíst.

24.12.2015 5 z 5

Chladný plamen Chladný plamen Dean Koontz

Mám rád Koontzovky a tahle se mi zdá asi nejlepší z těch co jsem zatím četl. Dokáže vtáhnout a držet, má spád, člověk přestane vnímat okolí. Trochu mě udivilo, že konec byl v podstatě jasný a tak nějak paradoxně vyšuměl bez větší gradace napětí, což jsem s ohledem na průběh knihy nečekal.

10.12.2015 5 z 5