blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Doupě nestvůry Doupě nestvůry Robert Lawrence Stine

Sérii Husí kůže jsem si hodně oblíbila, ale Doupě nestvůry je za mě hodně slabší kousek. Možná je zatím tím nejslabším :(

14.05.2020 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Originální nápad i provedení! Sci-fi pro mladší ročníky, možná spíše pro dívky. Přečteno jedním dechem :)

14.05.2020 5 z 5

Kryptoportál Kryptoportál Bobbie Peers

Druhý díl o nadaném chlapci, který se dostává do ještě většího nebezpečí, než kdy byl. Místy to zacházelo až do extrémů, ale co. Je to kniha pro děti a v těch je možné vše :)

14.05.2020 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Nyxia je za mě lehce nadprůměrná sci-fi, která dle mého názoru osloví především mladší publikum :)

Muž za zdí Muž za zdí Emma Angström

Od knihy jsem neměla žádná velká očekávání - spoléhala jsem pouze na to, že mě tento thriller připraví pár děsivých chvil. No, nepřipravil. Ačkoli pár scén bylo celkem zvrácených, strach a jemu podobné emoce ve mně nevyvolaly. Opravdu velká škoda, protože námět je to nápaditý. Nebudu tvrdit, že já bych to napsala líp, to rozhodně ne. Nicméně některé scény byly zbytečně zdlouhavé a ty, u kterých jsem potřebovala vědět víc, byly naopak zmíněny jen povrchově. Zářným příkladem toho je závěr knihy, který byl (alespoň pro mě) zbytečně uspěchaný a otevřený. Klidně bych ocenila ještě tak 100 stran navíc a byla bych snad spokojenější. A hlavní postavy příběhu? Jejich vztah pro mě nebyl absolutně uvěřitelný a působil až zvrhlým dojmem..

13.05.2020 2 z 5

Kletba egyptské mumie Kletba egyptské mumie Robert Lawrence Stine

Tento díl byl zatím asi tím nejslabším.

13.05.2020 3 z 5

Úsměv prosím... příchází zlo! Úsměv prosím... příchází zlo! Robert Lawrence Stine

Nápaditý příběh, který mě moc bavil a vyděsil :)

Maska Maska Robert Lawrence Stine

Zdá se, že autor se vyžívá v naprosto dech beroucích závěrech svých příběhů - i zde stačila pouhá jedna věta a já měla v mžiku husí kůži! Skvělý díl!

13.05.2020 5 z 5

Půlnoční přízrak Půlnoční přízrak Robert Lawrence Stine

Dost děsivý příběh s absolutně nepředvídavým koncem, který mě doopravdy vyděsil! Velký skvělý na odreagování! :)

13.05.2020 4 z 5

Jestli máte rádi minimalismus, moderní poezii a básně Jana Těsnohlídka ml., je tohle věc přímo pro vás :)

13.05.2020 5 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Warcross zaujme svými moderními technologiemi, dobře popsaným světem a sympatickou hrdinkou :) Jste-li fanoušci knihy Ready player one, pak by vás mohlo bavit i tohle :)

Jak se dělá galerie Jak se dělá galerie Martin Vaněk

Jak se dělá galerie je přesně o tom, co má obsaženo v názvu. Dozvídáme se co galerie ukrývají, kdo v nich pracuje, co všechno obnáší organizování výstavy, prostě a jednoduše - jak to v takové galerii chodí po všech směrech. Musím uznat, že velkou přidanou hodnotou jsou v tomto případě ilustrace, které jsou propracované do detailů.

12.05.2020 5 z 5

Originální příběh + ilustrace, zapamatovatelný hlavní hrdina - to vše by měl podle mě dobrý komiks mít. A Hilda všechny tyto aspekty splňuje. Příběh modrovlasé holčičky jménem Hilda uchvátil snad všechny čtenáře po celém světě. A vás zaručeně dostane taky! :))

12.05.2020 5 z 5

Velká kniha králíčkových sebevražd Velká kniha králíčkových sebevražd Andy Riley

Tak tento komiks mě vážně bavil. Obrázky jsou lehce bizarní, ale nápadité (stejně tak jako ty sebevraždy) :) Takže pokud se chcete pobavit a nevadí vám černý humor - směle do toho!

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Velmi realistické zobrazení lásky :)

Se psem mě baví svět Se psem mě baví svět Igor Chaun

Kniha plná historek od známých osobností o jejich čtyřnohých miláčcích. Ideální na dovolenou nebo na sobotní poobědové chvilky. Čtivá kniha s pěknými ilustracemi i obsahem, ale nejsou to příběhy, ke kterým bych se v budoucnu chtěla vrátit. Spousta historek na mě působila spíše jako terapie pro samotné autory - mohli zavzpomínat na své pejsky, kteří je už opustili a oni mohli tímto způsobem vyznat svou lásku a poděkovat jim za jejich věrnost. Jo, podle mě tato kniha dala mnohem víc samotným autorům, než čtenářům. Největším plusem knihy je skutečnost, že její koupí čtenář přispěje na záchranu pejsků.)

Kmeny 90 Kmeny 90 Vladimír Brož

Čtení jsem si naprosto užívala, dozvěděla jsem se mnoho nového a navíc jsem si i u subkultur, ke kterým jsem často skeptická, udělala obrázek o jejich motivaci, stylu života, apod - na konci každé kapitoly jsou rozhovory s insidery, které přesně na tohle všechno čtenáři umožní nahlédnout. Informační linii dodávají tu správnou atmosféru dobové fotky, kterých tam najdete požehnaně a všechny jsou naprosto boží! :)

Zářivá světla velkoměsta Zářivá světla velkoměsta Jay McInerney

Zářivá světla velkoměsta je netypická kniha, velmi zaměřená na popis všeho – co hlavní hrdina dělá, cítí, myslí a vidí. Budete z ní cítit opravdovost. Doporučuji všem, kteří holdují generačním výpovědím :)

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Osm hor mě trochu zklamalo. Nemohla jsem se do příběhu vůbec začíst. Ačkoli by se mi to líbit mělo - málo postav, kniha o horách, o životě, o přátelství. Vyzařoval z ní klid, ale nejedná se úplně o jednoduché čtení - připravte se, že budete muset číst mezi řádky.)

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Kniha, na kterou jsem se velmi těšila, ale ve finále jsem se u tohoto "hororu" nebála ani jednou. Možná někomu sedne více, ale tohle nebyla kniha pro mě. Nuda, nuda, nuda.

12.05.2020 1 z 5