BlackBlade BlackBlade komentáře u knih

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Za mě je celá sága o Midkémii od R. E. Feista nejlepší fantasy všech dob. A kdo nepřečetl alespoň prvních 15 knih (z 37), to prostě a jednoduše nemá šanci pochopit. To je jak vidět první díl seriálu (z 37 dílů) a napsat, že to celé stojí za prd.
Mágem to začíná, ale ústřední postavy Pug a Tomas pak ve větší nebo menší míře objevují snad ve všech dalších knihách. Proto zkuste alespoň vydržet příběh Trhlinové ságy (první 4 knihy) a pak to zhodnotit ;)

26.06.2020 5 z 5

Dům z karet Dům z karet Michael Dobbs

Brilantní příběh a skvělý vhled do zákulisní politiky. Je tam několik opěrných bodů, které jsou podobné ve známém seriálu, ale jinak je to kompletně jiný příběh, který doporučuji k přečtení. Moc se mi to líbilo, jednoznačně 5/5

14.06.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Super nápad, opět drsné a neotřelé způsoby vražd a výborná pointa (zpověď vraha v závěru, proč...). Téměř jasných 5*****.
ALE! Kdy už se náš Robert do háje poučí, že by neměl do baráku lézt sám? Nebo někam zavolat a pak tam vstoupit (ale mít kavalérii na cestě). To už je opakující se klišé, které mi dost vadí. A za to dávám hvězdu dolů.

30.05.2020

Orel v písku Orel v písku Simon Scarrow

Po krátkém intermezzu na moři se příběh centurionů M+C vrací na pevninu, ale hříčkou osudu... haha, prej osudu, ten sráč Narcissus za to může, ... se dvojice M+C přesouvá na blízký Východ.
Příběh se poměrně slušně a úsměvně otře i o počátky křesťanství (Marie a Jeshua) a je v určitých fázích dost předvídatelný.
Hvězdu dolů dávám za závěrečný souboj, to mi přišlo krapet naivní a měl jsem pocit, že autor neví, jak to zakončit.

30.05.2020 3 z 5

Orlovo proroctví Orlovo proroctví Simon Scarrow

Trochu odlehčení celé ságy o centurionech Cato & Macro, kteří dostali nelehký úkol - odstranit pirátskou hrozbu a ještě "něco" navrch, aby je císařův tajemník Narcissus neposlal ke katovi.
Poslouchám romány jako audioknihy při výletech na kole, takže je to příjemné zpestření a baví mě to. Prostě chlapská oddychovka :)

21.05.2020 4 z 5

Orlova kořist Orlova kořist Simon Scarrow

Narcissus je pěkný slizký hajzlík, ale co jiného čekat od propuštěnce, kterého si oblíbí dementní císař, že?
Další příběh Catona a Macrona je zajímavý v tom, že se na nějakou dobu rozdělí, ale ani jednomu se nevede zrovna 2x dobře. Hezké zakončení jejich britského příběhu a těším se na další díly!

15.05.2020 5 z 5

Orel mezi vlky Orel mezi vlky Simon Scarrow

Pořád se mi to líbí, příběh o římských legiích plyne ve slušném tempu. Cato a Macro dostali zase další zajímavý úkol, který se ctí splnili :)
Po 3. a 4. dílu to opět proložím jednou jinou knihou, ale těším se na další díly.

01.05.2020 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Asi budu v menšině, ale kniha mě ničím nezaujala. Pocházím z vesnice, takže většinu těch podobných problémů znám, i když v našich krajích se čutá fotbal. Jsou to běžné (sportovní) situace, byť brilantně popsané a se zajímavými mezilidskými vztahy či osudy, ale nic víc...
U knih si rád představuji postavy a situace, které neznám ;)
Pozitivní postava: Ramona, majitelka pajzlíku Kožich, kde se schází jádro nejtvrdších a nejvěrnějších fanoušků.
Mini-spoiler a moje pozitivní scéna: rozhovor s Ramonou a Kevinovým otcem; a dvojí nalití whisky ze stejné lahve.
"Řekl jsem vám, Ramono, že chci panáka vaší nejlepší whisky. Tohle se nedá pít!"
"My tu máme jen jednu whisky!" :)

01.05.2020 2 z 5

Orel na lovu Orel na lovu Simon Scarrow

Pořád to má přirozený vývoj příběhu, netahá mě to nikde "za nohu", takže pokračuji dále. Příjemný historický příběh o Římanech a jak správně psal "ijacek.007" = rozhodně to musíte číst popořadě od prvního dílu, jinak se nebudete chytat, např. při Catových vzpomínkách na jeho první holku. atd.

27.04.2020 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Jooo, už jsem přečetl pár detektivek a některé byly "chuťovky", ale tohle byla solidní hnusárna a chce to solidní nervy.
Ale stále se tam objevuje stejná chyba z mého pohledu, když už jedna osoba byla natolik prozíravá, aby nevdechla moc etheru, poté přemůže únosce, srazí ho na zem, tak začne běžet pryč = a únosce ji opět chytne.
Chápu, že instinkt útěku je silný, ale bývalá policistka a školená bojovnice? Proč mu někdy oběť snožmo neposkáče kotníky, ruce, krk, hlavu... achjooo. Asi budu muset napsat vlastní knihu, kde se vyhnu těmto kliše a napíšu spoustu jiných. :D

15.04.2020 5 z 5

Vítězství orla Vítězství orla Simon Scarrow

Hlavní dějová linie má spád, bitvy dobře popsané a reálné; vedle toho se tam rozjíždí několik dobrých bočních situací, které přesah do dalších dílů. Za mě 75 %

13.04.2020 4 z 5

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Příjemně mě to překvapilo, má to nápad, spád a těším se na další díly.

02.04.2020 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Propletený detektivní příběh, kde zhruba v polovině začnete tušit motiv a zápletku, ale konec opět hezky překvapil.

17.03.2020 4 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Souhlasím, je to silný příběh a nejvíce se mi líbila scéna jak vystřižená z "Copak je to za vojáka."
Vím, že budu jeden z mála, ale moc jsem se na knihu čekal, ale dostal jsem úplně něco jiného... a to asi ovlivnilo moje hodnocení. Nesedla mi ani ta hovorová mluva.

17.03.2020 2 z 5

Záhada čínského hřebíku Záhada čínského hřebíku Robert van Gulik

Opět pěkný, nadčasový, příběh, který má kouzlo i v dnešní době.

17.03.2020 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Pozor!! Kniha nemá s filmem, kde hraje Arný Šwarný NIC společného. Rozhodně doporučuji si to přečíst!
Stačí pár stránek a už vás to nepustí :-) Ben je skvělý, ale není to superhrdina (jako ve filmu), což jen pozvedá knihu na kvalitě.
Kratší román (skoro novela), takže si nalejte sklenku vína, pohodlně se usaďte po práci do křesla a o půlnoci jdete spát obohaceni o skvělý příběh.

06.03.2020 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Celé to bylo správně napínavé, ale po přečtení několika knih od J. Deavera a mého oblíbeného Lincolna Rhyma už nevěřím, že by nějaký vrah dokázal vždy zničit či nezanechat důkazy. A závěrečné rozuzlení bylo... divné. To mi také nesedělo. Ale ano, těším se na další díl.

29.02.2020 4 z 5

Císařova perla Císařova perla Robert van Gulik

Soudce Ti opět krásně zaúřadoval... Nadčasový, kriminální příběh, který je zajímavý i pro dnešní dobu. Ale opět mi to přišlo možná až moc překombinované.

29.02.2020 4 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Příběh je dostatečně napínavý, aby si udržel moji pozornost po celou dobu, a to by nebyl Deaver, aby tam v závěru nebyl zajímavý zvrat, u kterého jsem si říkal: "Cože??? Ajo, takhle... mazec!" - opravdu mám rád tyhle nečekané zlomy.
Co mě ale mrazilo mnohem více, bylo docela reálné vykreslení Hitlerovského Berlína z roku 1936, složek SS+SA+Kripo+Gestapo a situace okolo Židů, Poláků atd. A jsem realista, takže věřím, že v knize je jen taková "ochutnávka", ale v reálu to bylo mnohem horší...
A pro všechny, co komentují nedostatky knihy - ano, je jich tam docela dost, ale Deaverův trh jsou američtí čtenáři a ti mu to všechno žerou i s navijákem, takže nemá důvod být do detailu konkrétní :) Není to literatura faktu, ale román. A mně se to četlo dobře, proto nemám důvod dát jinak, než 5/5

17.02.2020 5 z 5

Strašidelný klášter Strašidelný klášter Robert van Gulik