bezprezdivky bezprezdivky komentáře u knih

Bratrstvo turínského plátna Bratrstvo turínského plátna Julia Navarro

Klišé na klišé, hloupá kniha.

11.10.2017 odpad!

Praha osudová Praha osudová Philip Kerr

Kvalitou o kousíšek níž než Muž bez dechu, ale stále velmi čtivá kniha.

02.10.2017 3 z 5

Q. Q. Luther Blissett

Trochu náročné na orientaci v času i v prostoru, ale stojí to za to !

16.09.2017 4 z 5

Zmizelé ruce Zmizelé ruce Robert Wilson

Po delší době opět skvělá detektivka, která má všechno, co má mít. Je trochu náročnější na sledování postav a vedlejších zápletek, ale vyplatí se !

23.06.2017 4 z 5

Na stopě pravého viníka Na stopě pravého viníka Elizabeth George

Málo uvěřitelná zápletka zkazila celkový dojem.

14.05.2017 1 z 5

Moje druhé já Moje druhé já Jonathan Kellerman

Přehnaná těžko uvěřitelná zápletka a přehnaný a těžko uvěřitelný hlavní hrdina.

06.04.2017 2 z 5

Tropická deprese Tropická deprese Jeff Lindsay (p)

Málo uvěřitelná zápletka, málo uvěřitelné pátrání. Vtipné, ale na detektivku málo.

02.04.2017 1 z 5

Bohové viny Bohové viny Michael Connelly

Dobrý příběh, rychlý spád, jen toho násilí je okolo hlavní postavy moc na to, aby to bylo uvěřitelné - takhle by advokátovi Hallerovi za chvíli nezbyl žádný spolupracovník .......

17.02.2017 3 z 5

To To Stephen King

To je prostě klasika ! Film někdy z 90. roku mě přivedl ke Kingovi, ale kníhu jsem četl až teď. Rozvětvený příběh popisující historii jednoho města prolezlého zlem. Do Derry se Kingovy postavy vrací i v jiných románech.

13.02.2017 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť Peter Tremayne (p)

Nezaujalo mě to. Zápletka překombinovaná, hlavní hrdinka málo uvěřitelná, černobílé rozdělení na hodné a zlé.

21.11.2016 1 z 5

Fotbal v drápech smrti Fotbal v drápech smrti Milan Macho

Jedno klišé vršené na druhé, toporné černobílé figury a návdavkem snad nejtrapnější scéna, jakou jsem kdy četl - popis sexu fotbalovou terminologií. Jedna hvězda za naznačení jedné možnosti, jak se bafuňář Sparty Pelta, přezdívaný Cinklé jaro, stal předsedou fotbalového svazu.

12.07.2016 1 z 5

Hněv Boží Hněv Boží José Rodrigues dos Santos

Na rozdíl od Šifry samotného boha, která byla zajímavá druhou hlavní linií (pátrání po Einsteinových názorech na existenci Boha), toto je čistokrevný thriller. Bohužel ale špatný. Je to román portugalský, ale snaží se být američtější než američani. Závěr je absolutně příšerný, nechci spoilerovat, tak jen napíšu, že to nejklišovatější klišé jaké lze vymyslet.

29.06.2016 1 z 5

Příběh vzácné tabatěrky Příběh vzácné tabatěrky Marie Macková

Moc pěkná kniha, jako detektivka i jako společenský román z malého pohraničního města v době císařství.

24.01.2016 4 z 5

Nemalujte si to Nemalujte si to Joseph Heller

Hellerům typický styl, nedosahuje nicméně kvality jeho nejlepších kousků (za mně zejména Bůh ví), trochu příliš zahlcená historickými letopočty.

20.11.2015 4 z 5

Vražedná aplikace Vražedná aplikace Robin Cook

Klišé na klišé, předvídatelný vývoj, prostě nuda.

26.08.2015 1 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

První polovina knihy je pouhý samoúčelný popis fyzického a psychického násilí páchaného na unesené ženě, druhá polovina rozplétá zápletku (kdo a proč), ale podle mě zcela nesmyslně, resp. ne uvěřitelně. Pro mě zklamání.

12.08.2015 1 z 5

Ztracený Thomas Ztracený Thomas Dean Koontz

Z Podivného Thomase jsem byl nadšen, teď jsem v knihovně sáhl po této knize a nestačil jsem se divit - záchrana světa před odpálením atomových bomb a pomoc Franka Sinatry při útěku z vězení - to je podle mého absolutní úlet. Jediné, co zůstalo stejné, jsou vtipné dialogy.

03.08.2015 1 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Nebylo to špatné, ale přeci jen by SK měl zůstat u hororů ...........

26.05.2015 3 z 5

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

No nevím, neměl bych se u knihy o agresivních zjeveních ze záhrobí bát ?

01.02.2015 1 z 5

Předveďte mrtvé Předveďte mrtvé Hilary Mantel

Zajímavý pohled na jednu krvavou kapitolu anglických dějin (která krvavá nebyla ....) očima královského sekretáře Thomase Cromwella. Velmi čtivé a poutavé.

04.01.2015 4 z 5