Bezantina Bezantina komentáře u knih

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Úžasná kniha a strhující děj, který vám nedovolí ji odložit. Rozhodně doporučuji všem, kteří se o toto téma zajímají.

28.12.2015

Panna Panna Robin Maxwell

Kniha nebyla špatná, ale už jsem četla i lepší knihy o Alžbětě Tudorovně..

03.12.2015 3 z 5

Rakovina Rakovina Alexandr Isajevič Solženicyn

Pro mě zajímavé čtení, hlavně z důvodu, že jsem profesionální zdravotník.. I přes pro mne nudné omáčky ideologických plků a těžce komunistické prostředí, bych knihu zařadila do povinné četby pro všechny zdravotníky..

30.11.2015 4 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Velmi dobře napsaný příběh o dětství a mládí Alžběty Tudorovny. Příjemné historické čtení bez zbytečných romantických blábolů. Těším se na pokračování - královna Alžběta :-)

20.11.2015 4 z 5

Po noci přijde den Po noci přijde den Anita Diamant

Zajímavá kniha o osudech 4 mladých žen, které unikly holocaustu. Každá má svůj příběh a svůj způsob, jak se s traumaty vyrovnat. Není to extra náročné čtení, kniha není příliš objemná, ale i tak jsem byla ráda, že jsem ji objevila a mohla si ji přečíst.

05.11.2015 4 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Pro mne byla kniha zklamáním. Moc jsem se na knihu těšila, byl velký problém ji sehnat, ale jsem rozčarovaná.. Příběh místními opovrhované porodní báby (kdybych nevěděla z anotace proč ji lidé neměli rádi, tak z příběhu bych to rozhodně nepoznala), která za celý život nepoznala lásku a pak se bláznivě zamiluje do věčně amfetaminem zfučeného německého důstojníka, který podle mého nedokáže rozlišovat sny a realitu.. Neodsuzuji její lásku, životní osudy lidí jsou různé.. Co mi vadilo, byl styl, jakým byla kniha napsaná. Ani tak mi nevadily vulgarismy, jako přeskakování v čase a zápisky z deníku. Celkově jsem čekala více.

01.11.2015 3 z 5

Údolí úžasu Údolí úžasu Amy Tan

Hodně jsem se těšila až budu číst tuto knihu, ale.. První polovina byla hodně dobrá, ale u druhé jsem se začala nudit.. Oživení přišlo s útěkem Violet a přechodem přes horu, ale i tak jsem se musela nutit dočíst celou knihu.

30.10.2015 3 z 5

Hedvábná stezka Hedvábná stezka Colin Falconer (p)

Překrásný a poutavý příběh.. Začnete číst a nedokážete přestat..

30.10.2015 5 z 5

Vládci luku Vládci luku Conn Iggulden

Druhý díl této ságy byl pro mě nezáživný a nudný, doslova jsem se musela nutit jej číst. Podle mého mínění měl autor tento díl zkrátit a zestručnit na polovinu, kterou by přidal k prvnímu dílu a výsledkem by bylo příjemné čtení..

30.10.2015 2 z 5

Vlk plání Vlk plání Conn Iggulden

Kniha se mi líbila, mám ráda příběhy z prostředí jurt. Krásně a poutavě psaný příběh Čingischána. Z mého pohledu udělal autor tu chybu, že se pustil do psaní ságy. Druhý díl byl pro mě nudný a nezáživný..

30.10.2015 4 z 5

Město zlodějů Město zlodějů David Benioff

Krásný příběh z válečného prostředí poukazující na to, že i ve válečných hrůzách se lidé snažili žít alespoň trošku "normální" život.. Mladí kluci se snažili i tehdy sbalit holky a ty s nimi i tehdy flirtovaly.. I když příběh nemá typicky šťastný konec, přece se mi závěr knihy líbil. Vlastně se mi kniha líbila celá, přečetla jsem ji jedním dechem.

30.10.2015 5 z 5

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Krásný příběh ze starozákonního období, který jsem četla už kdysi dávno a teď jsem si jej s chutí přečetla ještě jednou :-) a k tomu jsem ještě díky recenzím přede mnou dozvěděla o filmovém ztvárnění.. film není zcela jako kniha, ale na to jsme snad myslím všichni čtenáři zvyklí :-) obojí hodnotím velice kladně :-)

08.10.2015 4 z 5

Bílý hřebec Bílý hřebec Jan Kozák

Pro mě nudné povídky, které mě nijak nezaujaly.. Nejkladněji hodnotím povídku "Bílý hřebec", ale jen proto, že je v ní náhled do života divokých koní..

08.10.2015

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Hezký příběh z období Číny 19. století. Velmi přesné popsání koloběhu tradičního života žen v tehdejší době. Pro mě je absolutně nepředstavitelné, že bych celý život strávila s ostatními ženami z rodiny zavřená v jedné místnosti, bez možnosti vyjít svobodně a bez bolestí ven. A také jsem ráda, že dnešní muže v naší kultuře sexuálně vzrušují větší ňadra a ne droboulilinké bolestizpůsobující zdeformované zhnisané a zapáchající pozůstatky chodidel..

02.09.2015

Temná komora Temná komora Rachel Seiffert

K této knize mě přivedl film "Lore" - stejnojmenný jako druhá povídka v této knize. Jsou to zajímavým způsobem vyprávěné příběhy Němců během války (Temná komora), při konci války (Lore) a dlouho po válce (Micha).. První dvě mne hodně zaujaly, poslední už méně. Doporučuji všem, které zajímá téma druhé světové války z jiného prostředí, než jen z bojiště či koncentračních táborů.

02.09.2015

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nevím jak nejlépe vyjádřit slovy to, jak ohodnotit tuto knihu, takže jen samé superlativy: perfektní, brilantní, skvělé!!! Knihu jsem doslova "zhltla" za pár hodin, nedokázala jsem ji odložit a dělat delší pauzy mezi čtením. Je to moje první kniha od této autorky a zaujala mne právě tématika židovského holocaustu, ale uvažuji o přečtení jejích dalších knih. Propracovaná psychologie postav, napínavě se vinoucí děj, pro odlehčení zasvěcení do tajů pekařského umění.. A nakonec to vyvrcholení děje - to jsem opravdu nečekala, i když je pravda, že od odvezení Josefa do nemocnice mi něco nehrálo. Ještě po týdnu nemůžu vyhnat děj knihy z hlavy a přestat na něj myslet. Hodnotím jako jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

27.08.2015 5 z 5

Vůl v chryzantémách Vůl v chryzantémách Saki (p)

Soubor povídek z doby přelomu devatenáctého a dvacátého století. Autor se snaží o ironii a suchý humor, ale moc jsem se u jeho povídek nezasmála. Byly jen ironické.

27.08.2015

Císařovna Orchidej Císařovna Orchidej Anchee Min

Příběh byl zajímavý a poutavý, určitě bude zajímat ty, kteří mají rádi téma historické Číny. Ke konci už to bylo ale poněkud nudnější, samé tahanice o moc a intriky.. Zajímalo by mne, jestli se jednalo o tu samou osobu jako v knize "Tajný deník čínské císařovny".

06.08.2015

Cesta třešňových květů Cesta třešňových květů Miki Sakamoto

Kniha pro mě byla zklamáním, čekala jsem více.. Příběh byl neuvěřitelně nudný a zdlouhavý.. Pozitivně hodnotím jen to, že na konci většiny kapitol byl text, který historicky objasňoval situace, prostě takové vysvětlivky.

06.08.2015

Rudý šál Rudý šál Kate Furnivall

Zpočátku jsem byla skeptická, knihu jsem začala číst, protože jsem zrovna nic jiného neměla po ruce.. Velmi pozitivně mě překvapila, příběh byl úžasný, knihu jsem, byť je objemnější, přečetla za 4 hodiny :-) Doporučuji :-)

27.07.2015