Bezantina Bezantina komentáře u knih

Erotické příběhy pro indické vdovy Erotické příběhy pro indické vdovy Balli Kaur Jaswal

Příjemné čtení, četlo se samo.

04.10.2020 4 z 5

Ptáci se zlomenými křídly Ptáci se zlomenými křídly Ayşe Kulin

Na knihu jsem se těšila, ale byla těžkým zklamáním. Psáno těžkopádným, neosobním a suchým stylem. Velká škoda, námět skýtal velký potenciál..
Málokdy knihu nechám nedočtenou, ale tady to jinak nešlo.

23.08.2020 1 z 5

Cizí královna Cizí královna Rebecca Gablé

Nedočkavě jsem čekala na vydání této knihy, ale po jejím přečtení jsem mírně zklamaná. Není bohužel tak skvělá, jako Hlava světa nebo Druhé království :( Zatímco v předchozích příbězích byly osudy hlavních hrdinů hlavní dějovou linkou, zde je tomu jinak a přinejmenším polovinu knihy tvoří "politikaření", jenž chápu, že je z historického hlediska i trochu nutné (a v ostatních bylo koneckonců také), jenže zde je ho až příliš. Paní Gablé to umí i lépe. Nicméně budu se těšit na vydání další knihy.

09.06.2020 3 z 5

Láska poté Láska poté Marceline Loridan-Ivens

Hodnotím jako velice slabé. Za mě zklamání.

05.06.2020 1 z 5

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Slabší děj. Zpočátku se kniha zdála být zajímavá, nicméně ve druhé polovině se děj zvrhl v nudné politikaření táhnoucí se až do konce. Dočetla jsem se sebezapřením, protože nerada odkládám rozečtené knihy.

04.06.2020 3 z 5

Madony z Leningradu Madony z Leningradu Debra Dean

Zajímavá kniha prolínající minulost s přítomností. Žena s počátečními příznaky Alzheimerovy choroby vzpomíná na své mládí, kdy pracovala v Leningradské Ermitáži a na krutou dobu blokády.
Jako milovnici malířského umění se mi líbily popisy obrazů. Vzpomínky na hladomor jsou pro nás nepředstavitelné a proto si myslím, že je třeba, aby se na ně (stejně jako na holocaust) nezapomínalo.

22.03.2020 4 z 5

Královský minesengr Královský minesengr Nicole Galland

Drobné historické "mušky". Dialogy s výrazy, které se ve středověku jistě nevyskytovaly. Trochu mi kniha stylem, jakým spolu postavy komunikovaly, připomíná knihu "Poslední anglický král". Konec byl už takový poněkud rychle odbytý, ale i tak to bylo příjemné oddechové čtení. Doporučuji pro nenáročné milovníky historie.

22.03.2020 3 z 5

69 69 Sexy Lucca

Dost nízká úroveň psaného textu (a tím nemyslím vulgarismy), povídky jsou psány všechny jedním stylem a bez originality.. divím se, že to vůbec někdo vydal..

22.07.2019 2 z 5

Andělské drápky Andělské drápky Alejandro Jodorowsky

Nejvíce ujeté, co jsem kdy držela v ruce..

15.07.2019

Tři královny - Boj o tudorovský trůn Tři královny - Boj o tudorovský trůn Philippa Gregory

Nemohu si pomoci, ale za mě slabé.. Markéta mi byla krajně nesympatická..
U této autorky mám navíc problém, že její knihy srovnávám s "Královou přízní", která mě naprosto uchvátila, ale ostatní jsou v porovnání s ní v mých očích prostě slabší.

11.07.2019 3 z 5

Prokletý rod Palmisanů Prokletý rod Palmisanů Rafel Nadal (p)

Na knihu jsem se moc těšila, navíc byl problém sehnat ji (v knihovně věčně rozpůjčovaná), nicméně jsem zklamaná. Jak to s hlavní dvojicí dopadne bylo vcelku předvídatelné, ale to by mi až tak nevadilo. Celkově mi neseděl styl psaní, popis situací, kniha mě nedokázala zaujmout.. Nutila jsem se ji tedy dočíst, když už jsem na ni tak dlouho čekala.. Nemůžu se ubránit srovnávání s "Madona z hor", jež je situována do stejného období v Itálii, ale v mých očích je daleko lepší.
Edit. - přála jsem té protivné Angele, aby jí ta zahrada suchem vychcípala!

07.06.2019 2 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Napínavé, rozhodně jsem nečekala, jakým směrem se bude děj vyvíjet.. Přečteno jedním dechem!

28.05.2019 5 z 5

Dům krásy Dům krásy Melba Escobar

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje.
Čekala jsem šťastný konec, jakože Karen bude mít synka u sebe a vrah bude usvědčen, ale smůla.. Závěr mi podrazil nohy, docela depresivní..

21.05.2019 3 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Mám ráda romány z období vlády Tudorovců, takže jsem se byla vcelku spokojená.. ALE! Follet tak nějak obkresluje postavy: mladý šarmantní muž a mladá nezávislá žena milující se zakázanou nešťastnou láskou, časem ona s ním otěhotní, natvrdlý nesympatický manžel, povýšená šlechtična, typický prospěchářský záporák... ti všichni už tady byli, jen pod jinými jmény.. Znovu opakuji - příběh se mi líbil, ale to jak je kopírován děj hlavních postav (nemyslím skutečné historické postavy) a jejich povahy a charaktery - to už méně.. Follet by měl zapracovat na své typizaci postav.

17.05.2019 3 z 5

Vývary z kostí Vývary z kostí Constanze von Eschbach

O vývarech se píše v knize jen asi v jedné třetině, zbytek jsou recepty ostatních jídel. Ztráta času.

04.05.2019 2 z 5

Vilný stařec a hamižné ženy Vilný stařec a hamižné ženy Marina Lewycka

Příběh střídá části, které jsou popsány v anotaci - totiž starého muže, který chytil " druhou mízu", s popisy života na Ukrajině za stalinismu a během války a je prokládán pasážemi o historii vývoje traktorů.
Příběh se vine jako klikatá cestička, je mozaikou poskládanou z osudů jedné ukrajinské rodiny. Rozhodně jej nepovažuji za "pobaveníhodný" ani " veselý", protože části popisující hladomor na Ukrajině, stalinistické čistky, nacistický pracovní tábor ani týrání seniora nepovažuji za humorné.
Nicméně pasáže, kdy se dcera rozčiluje nad starcem zamilovaným do lepé děvy jsou docela úsměvné..
Oceňuji i to, že si autorka dala tu práci s vyhledáním informací o historii traktorů, což bylo pro mě, která pocházím ze statku, zajímavé.
Celkově hodnotím velmi pozitivně, není moc knih, které by ve mě zanechaly takovou stopu.

02.05.2019 5 z 5

Případ Kukockij Případ Kukockij Ljudmila Ulická (p)

Kniha nebyla úplně špatná, ale dle anotace jsem čekala trochu jiný směr dění.. Prostřední část jsem úplně nepobírala (a mohla být také poněkud kratší) a Táněčka mi tedy nesedla vůbec - v mých očích rozmazlený spratek a tak trochu d.vka..

17.03.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dechberoucí příběh, řekla bych taková "Vypravěčka" po česku.. Souhlasím s Aaloha, že by měla být součástí povinné četby. Tragédie holocaustu nikdy nebude dostatečně popsána a námi v našem luxusu dostatečně pochopena, ale nikdy nesmí být zapomenuta..
EDIT.: většina postav, které prošly utrpením jako Hana, pak "žily šťastně a spokojeně" s občasnými nepříjemnými sny či vzpomínkami.. Totální degradace Haniny psychiky a osobnosti nebývá jinými autory popisováno, ale i toto je důležité pro nás vědět - že i takto zlomení museli fungovat a ještě jimi okolí pohrdalo.. Věta "vy jste byli v bezpečí před bombami a nemuseli jste se bát o děti" mě téměř zvedla ze židle.. Jo jasně, v koncentráku to bylo jak v lázeňském letovisku..

11.02.2019 5 z 5

Ester - nová královna Ester - nová královna Bernard Hébert

Nudný a plytký příběh.. Kniha byla zklamáním..

09.03.2018 1 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Eh - co to jako mělo být? Povídka popisující jen to, jak šla mladá kočička na vyměněnou směnu, kdy měla zrovna narozeniny, donesla jídlo majiteli restaurace a ten jí zaručil, že se jí vyplní přání.. Ani jsem se nedozvěděla, co za přání to mělo být.. Nechci podrývat spisovatelský um autora, ale to už bychom mohli psát opravdu všichni..

07.02.2018 1 z 5