Bettybook Bettybook komentáře u knih

Spy x Family 3 Spy x Family 3 Tacuja Endó

Opět jako předchozí dva díly, naprostá krasojízda.

06.07.2023 5 z 5

Spy x Family 2 Spy x Family 2 Tacuja Endó

Tahle série? I eat it up.

06.07.2023 5 z 5

Jed Šípkové Růženky Jed Šípkové Růženky Krystyna Kuhn

Tahle kniha se mi doma válela snad už celá staletí. Proto jsem si ji přečetla (konečně), abych věděla, jestli ji mám z domu vypakovat, či nikoliv. Ve skutečnosti byla v celku v pohodě, ale to nestačí, takže ji stejně vypakuju XD

06.07.2023 3 z 5

Poslední noc Poslední noc Riley Sager (p)

Riley Sager je v zahraničí velice populární autor, proto jsem od něj chtěla něco zakusit. Ale asi jsem si vybrala špatnou knihu, protože co bylo tohle...? XD

06.07.2023 3 z 5

Večer tříkrálový nebo Cokoli chcete Večer tříkrálový nebo Cokoli chcete William Shakespeare

Jedno z mých nejoblíbenějších Shakespearových děl, u kterých miluju i filmové adaptace. Rozhodně doporučuji.

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Tohle není něco, k čemu bych se chtěla v budoucnu vrátit. Přísahám, že existují mnohem lepší oddychové romantiky, než je tahle.

06.07.2023 2 z 5

Chci sníst tvoji slinivku (komiks) Chci sníst tvoji slinivku (komiks) Joru Sumino

Námět zněl vážně božsky. Holčina s nevyléčitelnou nemocí slinivky (asi rakoviny?) tráví čas s klučinou, který nemá o vztazích ani páru. Postupná přeměna toho kluka byla velice zajímavá a bavilo mě to sledovat. I vývoj jejich vztahu byl super a já už byla připravena dát této manze pět z pěti. Ale ten konec... Ten to teda podělal.
Jasný, bylo celkem očividný, co se stane, a tak jsem jako poslušná čtenářka čekala a tak i trošku doufala ve šťastný konec.
Ale očividné se nestalo. A né v tom dobrým slova smyslu. Ale v úplně nešťastnou náhodu. Trošku mi zkazilo zážitek z mangy, ngl. Bohužel, nakonec musím dát 4/5.

06.07.2023 4 z 5

All you need is kill - Stačí jen zabíjet All you need is kill - Stačí jen zabíjet Rjósuke Takeuči

Já už vím, proč nečtu sci-fi. Tohle je přesně ten důvod. Nechápu to a i když jo, tak mě to nikdy neohromí. Naivně jsem si myslela, že to u mangy bude jiné. Ale prostě ne, je to velice stejné ಡ ʖ ಡ
Já ani nevím, co jsem sakra čekala. Něco víc? Ale co je to něco víc? Neumím to vůbec popsat. Já vážně nevím. Líbil se mi styl kresby, kde tam rozhodně jde poznat Takeshi Obata.
A příběh se mi líbil do poloviny, pak jsem se pomalu, ale jistě začala ztrácet. Co víc říct. 3/5

Solanin 2 Solanin 2 Inio Asano

Tento díl byl přeci jen o něco lepší, ale když se podívám na všechny ty úžasné mangy, které jsem měla tu možnost číst... Takřka jsem už zapomněla skoro celý děj. Takže to už o něčem vypovídá.

Zaslíbená Země Nezemě 15 Zaslíbená Země Nezemě 15 Kaiu Širai

(SPOILER) Tato série si stabilně drží kvalitu. Každý díl mě uchvacuje, každý díl mi předává něco nového a nečekaného. Teď, kdy se už pomalu dostávám do finishe, je to celé velice zajímavé, hlavně co se Normana týče. Ten kluk je hlava a ví, co a jak, aby ochránil své nejbližší. Ovšem mě rozčiluje, jak do jeho mistrovského plánu šije Emma. Opravdu, Emmo, nech toho kluka pracovat, god damn it. A Ray se Emmě opět podřizuje, jako vždycky, přitom by měl sám nejlépe vědět, že vyhubit démony je jejich jediná šance. Člověk, když je najednou na konci potravního řetězce, by měl za mě uvažovat jasně. Ale prostě Emma je Emma a uvidíme, jestli kvůli ní Norman překope celý plán.

10.03.2023 4 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Jakmile jsem se začetla do první stránky, věděla jsem, že tohle pro mě nebude pětihvězdičková kniha. Zkrátka jsem od knihy očekávala průměr.
A to jsem více méně dostala.
Způsob, jakým Gayle Forman píše mi celkem sedl a knihu jsem přečetla za jediný den. Ačkoliv se příběh nevěnuje pozitivním tématům, tak mi zpříjemnil odpoledne.
Co je tedy nutno podotknout, hlavní hrdinka nebyla příliš sympatická a ani k vedlejším hrdinům jsem si nevybudovala žádný vztah.
Moc bych od tohoto neočekávala a třeba vás to mile překvapí.

13.08.2022 3 z 5

Spolu na věky Spolu na věky Shanna Miles

Knihu jsem dočetla do třetiny a dočítat ji nehodlám. Už od začátku mi hlavní hrdinové přišli arogantní a jejich osud mi byl prakticky jedno. To by zas tak takový problém nebyl, kdybych se aspoň začetla. Šance byla ovšem nulová. Absolutně ničím mě příběh nezaujal. Knize jsem dala dnf hned poté, co jsem si uvědomila, že se k ní vracím s nechutí.

07.08.2022

Zápisník smrti 6 Zápisník smrti 6 Cugumi Óba (p)

Misa je pro mě asi největší oříšek, protože zatím se nemůžu rozhodnout, jestli mě její vývoj v příběhu baví, či nikoli. Tento díl byl rozhodně slabší, než předchozí díly. Dost mě štvalo, že cokoli Light řekl, to Kira udělal, což mi přijde jaksi nepravděpodobné, ještě když ani neměli žádný plán B. Konec velmi zajímavý, i když velice očekávaný. Přesto se strašně moc těším na další díly. A btw, už mi chybí Ryuk :( XD

19.06.2022 4 z 5

Zápisník smrti 4 Zápisník smrti 4 Tsugumi Ohba

Se vstupem Misy na scénu za mě příběh hodně ztratil. Je sice pro další postup v příběhu velmi důležitá, ale k Lightovi se vůbec nehodí a celkově nezapadá. I přesto se mi tento díl líbil, protože byl nabitý akcí, jako předešlé díly a utvrdilo mě to v tom, že autor je geniální.

17.05.2022 4 z 5

Šóto Todoroki: Počátek Šóto Todoroki: Počátek Kóhei Horikoši

Miluji Todorokiho, takže díl zaměřený přesně na něho byl za mě velmi uspokojující a zatím nejlepší ze všech dílů.

30.04.2022 5 z 5

Sexuální výchova: Road trip Sexuální výchova: Road trip Katy Birchall

Co jsem se u seriálu smála non-stop, tady jsem se zasmála párkrát za celou knihu. Zcela to postrádalo veškerý humor, který seriál má. Ale i přesto se mi kniha líbila a hodnotím ji jako průměr.

06.02.2022 3 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

(SPOILER) K tomuto se musím vyjádřit a to bohužel negativně. Dám ti slunce je moje nejoblíbenější kniha za rok 2019 a doporučuji ji kudy chodím. Ale toto... Toto mě silně zabolelo u srdíčka.
Měla jsem hodně vysoká očekávání, co si budem, ale nečekala jsem, že to bude vyloženě takový průšvih. Jak říká slečna pode mnou, dost tomu uškodil ten milostný trojúhelník, který mě vytáčel na maximum. Plus to Lenniino dosti ignorantské chování vůči své rodině tomu dodávalo korunu. A tím se Lennie stala nejotravnější hlavní hrdinkou, o které jsem kdy četla.
Vůči Dám ti slunce obrovské zklamání.

20.01.2022 2 z 5

Limea Limea Lin Rina

Autorčin styl psaní jsem zde z Kronik prachu poznávala, a přišel mi velice známý. Ovšem bylo zde poznat, že to je autorčina prvotina a proto mi přišly Kroniky prachu o hodně lépe zdařilé. Co si neodpustím a musím poznamenat, byl opět konec, a abych byla přesnější: závěrečná bitva, či vyřešení zápletky. Autorka by na tomhle opravdu měla zapracovat, protože to bylo celé zase uspěchané a až moc jednoduše vyřešené. Toto mi chybělo, abych dala knize plné hodnocení.

27.12.2021 4 z 5

V pasti V pasti Lydia Strong

Ááách, tohle zase bylo něco. Skvělý příběh nabušený humorem, sexem a emocemi. S Jaredovými průpovídkami jsem se hodně nasmála, co si budem, ale úsměv z tváře mi smazala autorčina ťafka v podobě konce. Takhle to skončit nesmí, prostě ne. Potřebuji nutně další díl.

07.11.2021 5 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Tahle divadelní hra by se dala nazvat dvěma slovy: Zmatené hádání, nic jiného v tom nehledejte. Přesto dávám dvě hvězdičky za svižnost a za Kreona.

30.10.2021 2 z 5