BetkaB. BetkaB. komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Když jsem to četla poprvé, nikdy mne nenapadlo, že Velký bratr mne bude hlídat 20 let po pádu socialistického zřízení - chytré telefony, chytré televize, internet a jeho paměť, kamery na ulicích... pomalu ale jistě se k nám vkrádá a my sami ho zveme dál.

15.11.2016 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Naprosto skvělá kniha. Četla jsem ji bez znalosti prvního dílu a dalo se to i tak. Zajímavě vykreslené postavy a jejich životní příběhy mne opravdu vtáhly do děje a nutily mne dokonce ráno vstát o chvíli dřív, abych si dočetla ten kousek, nad kterým jsem usnula. Jen ten konec byl trochu rychlý. Už mám ale objednaný první i třetí díl a fakt se na to moc těším.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

To je má Bible.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Překvapivá vypravěčka - sama Smrt. Krásný lidský příběh řadových obyvatel Německa z 2. sv. války. I strana nepřítele měla své nevinné oběti a trpící. Mrzelo mne, když jsem dočetla poslední stránku a mrazilo mne po poslední větě.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

No, žádný velký humor to nebyl. Přečíst se to dalo, ale zdálo se mi to vše moc jednoduché, rádoby veselé. Asi to nebylo psáno pro mne :-)

07.11.2016 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tak tuhle knížku nějak nemůžu dočíst. Pořád čekám, kdy se mi to začne líbit a zatím nic... Neustále ji odkládám a občas se k ní vracím, ale nejde to. Uvidíme, třeba příští rok.

07.11.2016

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Také mne zaskočilo řádkování a jednoduchý styl vyprávění. Ale líbilo se mi to. Chvilkami se mi až nechtělo věřit, kolikrát Schindler pomohl jedné konkrétní rodině a kolikrát se hlavní hrdina musel rozhodnout a risknout opravdu všechno. Musel to být opravdu výjimečný kluk. A musela to být opravdu hrozná doba. Tato kniha neměla literární ambice, ale především vypovídající hodnotu. A ten styl k tomu seděl.

29.04.2017 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Tahle knížka mne zklamala. Čekala jsem mistrovské dílo a nekonalo se. Jako oddychovka dobré, ale nesplnilo to má očekávání. A film byl děsný. Dan Brown není pro mne :-)

07.11.2016 2 z 5

Hmmm. Čekala jsem víc, ale nakonec mne to bavilo. Nenáročná četba s prvky fantasy. Další díly si ale asi nekoupím.

07.11.2016 3 z 5