Besa Besa komentáře u knih

Srdcová dáma Srdcová dáma Vita Jamborová

Mne nesadla. Najviac mi vadil štýl písania autorky, akoby to bola amatérka, ktorá dúfa, že raz vydá knihu. Ale keďže toto nie jej prvotina, predpokladám, že tak píše bežne. Podľa popisku ma kniha zaujala, očakávala som, že to bude niečo ako slovenská Darynda Jones. Oceňujem, že má kniha hlavu aj pätu, má dokonca zápletku a vôbec nie zlú. Autorka však tento potenciál premrhala a vytvorila podpriemerný ženský román.

13.04.2017 2 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Výborná oddychovka, písaná čítavo a vtipne. Kto nepozná, odporúčam začať Prvním hrobom, ale nie nevyhnutne, je to samostatná kniha. Sympatická hlavná hrdinka, detektívna zápletka, trochu duchariny k tomu...ja som sa bavila, za mňa 5 hviezdičiek. Prvý hrob som čítala v slovenčine, Druhý hrob v češtine (v slovenčine ešte nevyšiel), nevadilo mi prepnúť do češtiny, je to ok, len mi je záhadou ako môže prekladateľ Cookie Kowalsku preložiť ako Cookie Kowalskiovu. Ale to je iba detail.

04.04.2017 5 z 5

Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť Mary Ann Shaffer

Krásna kniha. Napodiv na mňa nepôsobilo rušivo, že celá kniha sa skladá len z korešpodencie medzi postavami knihy. Veľmi sa mi páčili postavy ľudí, ktoré žili na ostrove Guernsey, až tak, že by som tam najradšej išla bývať. Najlepšie k Isole.

K K Daniel Easterman (p)

Je to skvelá kniha. Ale keby som si ju nezobrala do čakárne k lekárovi, kde som veľmi dlho sedela, asi by som ju prestala čítať hneď po prvej násilnej krvavej scéne. Nakoniec som rada, že som ju dočítala, je to skvelý silný príbeh, dobre napísaný, plný napätia a prekvapení.

21.03.2017 4 z 5

Priemerná kniha, nezaujala ma. Čakal som od nej viac, bola som sklamaná.

21.03.2017 2 z 5

Příběh umění Příběh umění Ernst Hans Gombrich

Najlepšia kniha o umení, akú som čítala. Je písaná tak, aby Vás prinútila pozrieť sa na umenie tak, ako ste sa naň ešte nikdy nepozerali. Nie je nudná, je napísaná veľmi zaujímavo. Je vhodná aj pre čitateľov, ktorí nemajú v umení veľký prehľad.

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Veľmi príjemná oddychovka, mám v pláne kúpiť a prečítať si aj ďalšie diely. Kniha sa dobre čítala, bola napísaná vtipne a pútavo, bavila som sa.

PopCo PopCo Scarlett Thomas

Kniha sa mi páčila, bavila som sa, zaujali ma spôsoby šifrovania, ktoré boli veľmi pekne spracované, takže som nemala nutkanie ich preskočiť. Páčil sa mi charakter hlavnej postavy, jej život a spomienky. Sklamal ma ale záver a pointa knihy, prišlo mi to také čiernobiele. Ako fuj hnusný marketing, fuj konzumný spôsob života, reklama a produkcia tovaru v Číne, kto by povedal, že väčšina výrobkov nesie popisok Made in China - aké prekvapivé (sarkazmus). Fuj jedenie mäsa a pitie mlieka.

21.03.2017 4 z 5