Benny215 Benny215 komentáře u knih

Hold Katalánsku Hold Katalánsku George Orwell (p)

Dobrá kniha, autor by se divil jak dlouho se ještě po válce Franco udržel u moci.

16.04.2024 4 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

"Když člověk nic nežádá, je ze všeho dárek"
E. M. Remarque

Celý svět by měl povinně číst Remarqoa, ale né na základní škole!

06.04.2024 5 z 5

Hloupost nebo agrese? Hloupost nebo agrese? Mark Solonin

Je až zarážející kolik najde člověk společných věcí,které se děly teď a tehdy,někdy jen stačí zaměnit název jedné země za druhou

15.02.2024 4 z 5

Jak se dělá chalupa Jak se dělá chalupa František Nepil

Pohladí po duši

13.02.2024 5 z 5

Prohrané války Jurije Běljajeva Prohrané války Jurije Běljajeva Pierre Sautreuil

Jurij Beljajev je grázl a vrah, byl by takový za každého režimu. Bohužel je také srab, který si to nedokáže přiznat a má snahu vše svalit na dobu ve které žil. Jeho obhajoba není nepodobná obhajobě nacistických zločinců z druhé světové války.

01.02.2024 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Je to zvláštně napsané, tak trochu dětsky. Nedá se ale upřít, že to má spád ale nevím zda v tom budu pokračovat. Zlá doba! Snad nikdy nebudu v takové situaci jako lidé v té době.

16.01.2024 3 z 5

Cigaretka na dva ťahy (limitovaná edícia) Cigaretka na dva ťahy (limitovaná edícia) Dominik Dán

Čte Marián Geišberg, tato kombinace s Dánem je silně návyková, myslím že je to nejlepší načtení Dánovek jaké jsem slyšel. Co se týká příběhu je zajímavý jen trošku neuvěřitelný.

12.12.2023 4 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Zajímavé zápletky, bohužel děj kazí takové nesmysly jako když se pachatelé z kterých dva mají velice slušné zaměstnání a jeden dokonce hodně lukrativní dohadují se třetím o takové částce jako je 20 000. Vraceni v ději kdy vy už víte co se stalo je také unavující a knihu to nesmyslně natahuje.

29.11.2023 3 z 5

Studna Studna Dominik Dán

Bylo to skvělé jako vždy, jen mi připadalo, že to autor na začátku rozjel dost ze široka a pak jako by se toho lekl.

25.11.2023 3 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Doslova a do písmene "posraný díl" kdo četl ví, jinak opět pohodové čtení ale ten konec je odfláknutý.

12.11.2023 4 z 5

Špión, jemuž nevěřili Špión, jemuž nevěřili František Moravec

Velice zajímavá kniha, která vnáší další světlo do tehdejších událostí, je zajímavé sledovat autorovo postupně chladnoucí vztah k prezidentu Benešovi. Dále je zde krásně vidět tehdejší zájem Sovětského svazu o poválečné ovládnutí Evropy. Zaráží mě ale jiné datum vysadku Gabčíka a Kubiše než to které se celou dobu uvádí, proč ale nevěřit člověku který byl u toho? Chtělo by to nějaké rozumné vysvětlení.

06.11.2023 4 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

poslechnuto jako audio kniha,neuvěřitelný žrout času v dobrém :)

10.10.2023 5 z 5

Oběti Jalty Oběti Jalty Nikolaj Tolstoj-Miloslavský

Tahle kniha je určitě důležitá k doplnění historických znalostí, bohužel když se člověk blíží ke konci knihy zjišťuje, že je to vše vlastně podobné a opakující se, jakoby chtěl čtenář najít trošku statečnosti na straně Britů a Američanů, kteří se postaví rudé svini,alespon v případě děti a žen. Že to tak není za to, ale nemůže autor ten odvedl skvělou práci.

25.09.2023 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Tohle prostě nedám asi to není můj žánr ale už je to druhá kniha od autora co jsem nedočetl pro mě velká nuda a zklamání.

17.09.2023 1 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Kdo hledá nějaké hluboké čtení tak ať na to rovnou zapomene, žádný Šakespeár to není ale kdo si chce odpočinout tak je na správné adrese, Dán prostě nezklame!

11.09.2023 4 z 5

Špionem Běločechů v Rusku Špionem Běločechů v Rusku Jan Rychetský

Nebylo to špatné ale ke konci už se to vleklo

07.09.2023 3 z 5

Nezapomeň na zlé časy Nezapomeň na zlé časy Günter Koschorrek

Chtěl bych napsat že je to skvělá kniha ale bohužel není, je to vyprávění německého vojáka, který není schopen vůbec žádné kritiky toho co německý národ způsobil.

04.09.2023 3 z 5

23. červen aneb Opravdový den M 23. červen aneb Opravdový den M Mark Solonin

Podle mě dobrá kniha, která se i kupodivu velice dobře čte. Co oceňuji nejvíc je střízlivý pohled autora, který ač sám je Rus. Ono to ve světle současných událostí dává tak trochu smysl. Určitě budou následovat další knihy od autora.

01.09.2023 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Dánovka nikdy nezklame a tahle pěkně odsejpala.

27.08.2023 4 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Ačkoliv je to poměrně tenká kniha tak se to nečetlo moc rychle a dobře , rozhodně za to ale nemůže autor.

26.08.2023 4 z 5