Hloupost nebo agrese?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po dlouhá desetiletí byla válka s Finskem pro sovětskou společnost válkou zapadlou a neznámou. Na základě dostupných pramenů se to pokouší změnit ruský historik Mark Solonin, přičemž jádro knihy je věnováno dějinám vypuknutí druhé sovětsko-finské války, jejíž zahájení ani skončení vůbec sovětská tisková kancelář Informbyro neoznámila sovětským občanům (útok Rudé armády na Finsko 25. června 1941)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203741/big_hloupost-nebo-agrese-ZKh-203741.jpg 4.19
Žánr:
Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Naše vojsko
Originální název:

25 июня: глупость или агрессия?, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Hloupost nebo agrese?

Martinmmm
22.05.2021

Zaujímavá kniha zaoberajúca sa nie až tak známymi kapitolami 2. svetovej vojny. Jedna hviezdička dole za mapy spomínané v texte, ktoré však žiaľ vypadli z českého vydania.

Cinik
01.05.2018

Velmi zajímavá kniha, která má ale své limity. Autor sice dokáže překročit pozice ruského nacionalismu a uznat, že viníkem pokračovací války byl SSSR, ale už není schopen dostatečně se dívat na situaci finským pohledem a zohlednit finskou pozici.

Klasickým příkladem je jeho představa, že Finové měli v roce 1944 přijmout sovětské mírové podmínky, protože později dostali i přes úspěšnou obranu jen podmínky horší, je zcela mimo, protože opomněl zohlednit fakt, že ty podmínky byly nesplnitelné.

Finsko by dostalo za úkol vyhnat Němce a zároveň rychle demobilizovat a to prostě nebylo realizovatelné - tudíž by jednu klíčovou podmínku muselo porušit, což by byla pro SSSR skvělá záminka k obsazení celé země. Kterou by pak už nepustil.


Langosh
30.04.2016

Zajímavá kniha, která pojednává o méně známých vztazích a válkách mezi Finskem a Ruskem (SSSR), více z pohledu a plánů SSSR, se zaměřením na období po Zimní válce. Škoda jen překladu a hlavně chybějících map.