Belanna Belanna komentáře u knih

Vlaštovka, kočka, růže, smrt Vlaštovka, kočka, růže, smrt Håkan Nesser

Kdo umí, ten umí.
Další super knížka ze série VV.

29.09.2021 5 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Když jsem si tuto knížku vybírala, myslela jsem že se tu budou opisovat krásy malebného ostrova Corfu, případně jeho historie. Autorka to spíše pojala jako jednu velkou stížnost na jeho obyvatele.

21.09.2021 2 z 5

Antarktida lásky Antarktida lásky Sara Stridsberg

Zvláštní kniha, zvláštní jazyk.
Hodně mě mrzelo, že autorka stále dokola opakovala totéž, jen malinko měnila slova a pohled. Tohle mi moc nesedlo.

21.09.2021 3 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Seznámení s autorkou předčilo ve všech směrech moje očekávání.
Knížka s mi moc líbila. Dvě dějové linky, trocha historie, medicíny a detektivní zápletka.
Poutavé, čtivé, sympatické postavy.

21.09.2021 5 z 5

Umina verze Umina verze Emil Hakl (p)

Náhodná volba. Nezklamala, humorné, čtivé, oddychové.

21.09.2021 4 z 5

Přiznání Alana Turinga Přiznání Alana Turinga David Lagercrantz

Zřejmě mi tato knížka nesedla tak, jak jsem čekala.
Dozvěděla jsem se mnoho zajímavých věcí, ale některé pasáže mi připadaly zdlouhavé a ztrácela jsem koncentraci.

20.09.2021 3 z 5

Toxin Toxin Robin Cook

Vše jasně dané, napínavé a poutavé. Místy dost drsné.
A navíc nutí zamyslet se ....

20.09.2021 5 z 5

Stážista Stážista Robin Cook

Trochu jiný Cook.
Průřez roční praxí mladého lékaře. Veškeré strasti tohoto období, změny životních hodnot i celkové osobnosti. Tuto knížku bych neřadila mezi thrillery.

12.09.2021 3 z 5

Bez srdce Bez srdce Chelsea Cain

Knížku jsem si vybrala do letošní čtenářské výzvy.
Překvapilo mě, jak dobrá je to detektivka. Četla se sama, neztrácela jsem se v postavách ani v dějových linkách.
A ještě teď kroutím hlavou nad tím, co všechno a jakými způsoby dokázala Gretchen zmanipulovat.

23.04.2021 5 z 5

Kóma Kóma Robin Cook

Cooka mám ráda.
Vždy napínavé, neotřelá zápletka, dobře se čte. Ani tato kniha není vyjímkou.

20.09.2021 5 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Knížku mi půjčila kamarádka, která z ní byla nadšená. Mně osobně neoslovila takřka vůbec. Občas se tam objevila vtipná pasáž, ale povětšině to na mě působilo tak nějak lacině. Celé to ve mně vyvolalo spíš smutek.

25.08.2021 1 z 5

Zlá žena Zlá žena Marc Pastor

Knížka se mi líbila. Chvilku jsem sice přivykala autorovu stylu psaní, ale pak už se četla dobře. Je to velmi drsný příběh o to víc mrazivější, že je postaven na skutečné události. Autor mě plně vtáhnul do nelichotivého prostředí Barcelony počátku minulého století.
Oblíbila jsem si inspektora Corva, který pro ránu opravdu nešel daleko. Jen konec mě trošku rozladil.

20.10.2021 4 z 5

Anatomie skandálu Anatomie skandálu Sarah Vaughan

Knížka se četla dobře, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne.
Není ničím výrazně odlišná a místy je chování postav dost neuvěřitelné.

20.09.2021 3 z 5