béčko béčko komentáře u knih

Babička Babička Božena Němcová

Nikdy jsem se nechtěla do Babičky pouštět,ale bylo to to nejlepší,co jsem za poslední rok ve svém čtenářském životě udělala.

02.08.2020 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Úžasná pastva pro oči i pro duši.

01.08.2020 3 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Existuje dokonalá kniha??
Ano! Továrna na sny, je opravdu dokonalá knížka. Je neuvěřitelně čtivá, ale zároveň ji můžete číst měsíce. Je to totiž knížka, kterou ani nechcete číst rychle. Chcete si ji promyslet a užít. (Ostatně, ona Vám to sama říká).
Je to knížka, která patří do každé knihovny, ale ne někam do zadu, patří do první řady, tak abyste ji mohli kdykoli vytáhnout a načerpat z ní skvělou a klidnou atmosféru.
Seznámíte se tam s životem Annie. A uvidíte, že je možné i to, co se zdá nemožné.
Pro ta moudra,která v knize jsou, by to měla být povinná četba.
Zkrátka tohle je ta dokonalá knížka.

02.09.2019 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Nějak jsme nemohla, nebo spíše nechtěla uvěřit svým vlastním očím...Už dlouho jsme nečetla něco tak silného jako Úsměvy smutných mužů.
Jedním slovem - síla.

07.08.2020 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Záhada zámku Styles byla moje první kniha od Agathy Christie. A teprve moje druhá detektivka v řadě. Zpočátku jsem se detektivek bála. Vraždy, krev, násilí, ale ani záhady nejsou můj šálek kávy. Nicméně Agatha Christie mě přesvědčila, že i detektivky mohou být stravitelné, ba dokonce i zábavné, poutavé a velmi čtivé.
Prvních pár stránek této knihy jsem byla zmatená a ztracená, neorientovala jsem se ve jménech, v rodokmenu a zkrátka v postavách, kdo s kým. Ale po kapitole nebo dvou jsem už věděla a začala jsem si knihu užívat. Také to bylo tím, že se na scéně objevil Hercule Poirot. No a co jiného se vám vybaví, když se řekne Agatha Christie, než Hercule Poirot?
Líbilo se mi, že kniha nebyla plná krve, zkrátka pouhá nevinná otrava. Ale kdo je vrahem? Až do konce nebylo jasné, kdo byl vrah. Rozluštění mě velmi překvapilo a poučilo, napsala bych už jen větu: ,,Poirot se nikdy neplete, on chce znát jen celou pravdu - do posledního hrnečku."

25.03.2020 4 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Neuvěřitelně napínavý příběh rozdělený do tří částí. Všechny tři části jsou plné lásky, hudby a tajemství. Různé osoby, různá setkání a různé životy, ale jedno mají všechny tři osoby společné - housle.
Všechny tři osoby jsou nebo byly majitelkami známých houslí s růží. První majitelkou byla Rosa a druhou majitelkou byla Helen. Obě měly velmi poutavý a neuvěřitelný život, měly mnoho společného, obě byly zamilované do hudby, měly tajemství a obě skončily právě na vrcholu své slávy.
Ještě nám zbývá třetí majitelka. Třetí majitelkou byla Lilly, housle se ji do rukou dostaly tak trochu náhodou, ze které byla sama Lilly naprosto vyvedena z míry, ale ihned začala pátrat po majiteli a začala se zajímat o historii houslí.
Její pátrání jí zavedlo až na místa, kam se asi ani nikdo z nás jen tak nepodívá.....
Rozluštila Lilly tajemství houslí? Kdo byla vlastně Rosa Gallwayová? Měly housle opravdu takovou cenu, jak si myslela Lilly, nebo to byl jen ztracený čas?
Kniha byla naprostou úžasná, napínavá a poutavá. Když začnete jednou číst už nemůžete přestat. Jediné, co lze knize vytknout byl její rychlý konec a pomalý začátek, ale jinak to byla naprosto krásná oddychová četba.

24.03.2019 4 z 5

Hitlerovy ukradené děti Hitlerovy ukradené děti Ingrid von Oelhafen

Pustit se do knihy s válečnou tématikou, do knihy o nacistické ideologii, o násilí a hrozbách, které tu byly za války, pro mě byla noční můra, neboť mi bylo jasné, že to celé noční můra opravdu byla. Proto jsem hledala nějakou stravitelnou knihu, která mě ponaučí, bude napínavá a seznámí mě s tím, jak to vlastně bylo. A přesně to kniha Hitlerovy ukradené děti splnila.
Nebylo to čtení jen o hrůzách probíhající války, o hrůzách koncentračních táborů a o hrůzách programu Lebensborn. Bylo to i čtení o dopadech války, o hledání vlastní identity a o zjišťování celé pravdy.
Knihu vyprávěla jistá Ingrid von Oelhafen, nebo to byla Erika Matková? Byla to rozená Němka, či pocházela z Rakouska, anebo se narodila v jednom ze států bývalé Jugoslávie? Skrz její příběh můžeme nakouknout jak do válečné, tak do poválečné doby.
Po dočtení této knihy, jsem si teprve uvědomila, co válka způsobila, co po sobě zanechala a kolik lidí desítky let nevěděli, kým jsou a desítky let trpěli. Pečlivě popisované akty, které probíhaly v domovech Lebensbornu, celý tento Himmlerův program a jeho dopady, to vše jsem při čtení této knihy nemohla pochopit. Nikdy mě vlastně nenapadlo, kolik lží, tajemství a skrytých pravd válka nesla.
Kniha byla nesmírně napínavá, neboť objevování identity a zjišťování pravdy o Ingrid von Oelhafen mě velmi přitáhlo. Ráda bych si přečetla knihu později znovu, neboť si myslím, že v sobě skýtá mnoho mezi řádky.

03.05.2020

Ach jo Ach jo Robert Fulghum

Povedené a trefné!

19.08.2021 4 z 5

Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost C.G. Drews

Na obálce stojí:,,Emocemi nabitý příběh..” a to opravdu tahle kniha je!! Je to ten typ knihy, která není sice ani tak napínavá, ale čtete dál a dál. Nutí vás to! Je to ten typ knihy, u které cítíte nejdříve divný pocit v břiše, pak tzv. knedlík v krku a nakonec máte pocit, že se vám zastavilo srdce. Ten typ knihy, u které si řeknete:,,WOW!”... nemám slov. Doporučuji!

06.03.2021 5 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Běžecká cesta, nebo životní cesta?
Naprosto geniální propletení cesty SNP, cest jiných (Pyreneje, závody apod.) a životních myšlenek a inspirací.

05.01.2021 4 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Krásný začátek, nezáživný střed, ale motivující konec.

11.12.2020 3 z 5

Najdou se hlubokomyslné myšlenky spjaté s mým myšlením. Ale najdou se také jen zajímavé strany s nádhernou ilustrací a nic více. (Ani méně)

24.10.2020 3 z 5

Rýmy pro kočku Rýmy pro kočku Jiří Žáček

Jak nadčasové a výstižné!

21.06.2020

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Všechny knihy žánrů fantasy, sci-fi apod... jdou obvykle mimo mě. Nenapadlo by mě si Divotvůrce přečíst. Dostala jsem se k tomu celkem náhodou - díky knižní štafetě a jsem za to neskutečně ráda.
Kniha Vás tak neskutečně elegantně dokáže vthánout do děje. Zkráka začnete číst a pokud se neodtrhnete na delší dobu, tak čtete a čtete až nakonec litujete, že jste dočetli. Střídá se jedna napínavá část za druhou.
Musím souhlasit s mnohla lidmi. Protože jsem si velmi oblíbila jak Freius tak i kočkoveveráka.
Kniha nebyla dokonalá, ale pro začátek mých fantasy knížek jsem spokojená.

24.11.2019 4 z 5