bbara155 bbara155 komentáře u knih

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Napínavé! Moc se mi to líbilo a závěr mě dost překvapil.

04.09.2017 5 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Trošku jiná než ostatní Mankellovy detektivky. Poučila jsem se o JAR.

06.06.2017 5 z 5

Zúčtování Zúčtování Kathy Reichs

Mírné zklamání. Asi nejslabší knížka, kterou jsem od této autorky četla. Několik nesrovnalostí, nepochopitelné reakce lidí a samé nesmyslné honičky.

29.04.2017 3 z 5

Na zimu zavřeno Na zimu zavřeno Jørn Lier Horst

Trochu jsem se v tom příběhu ztrácela. Hodně postav a zápletka taková nijaká. Zajímavý byl popis Litvy, ale lezlo mi na nervy neustálé opakování jak "východoevropané" zvýšili kriminalitu v severských zemích.

10.04.2017 3 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Výborný detektivní román se sympatickým policejním komisařem. Autorův styl psaní se mi líbí a jeho kritický pohled na dnešní švédskou společnost je zajímavý.

14.03.2017 5 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

Nějak jsem se nedokázala do této knížky začíst. Asi proto, že mi byl hlavní hrdina tak nesympatický. A možná i proto, že pětiletá holčička byla hodně nevěrohodná. Taky mi hodně vadí, když se ve čtvrtém pádě používá "jí" místo "ji". Co se týče zápletky, tak možná nebyla špatná, ale autor si s ní (podle mého názoru) moc dobře neporadil.

06.03.2017 1 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Milá a hodně francouzská knížka. Oddychovka, ale příjemná a rozhodně ne hloupá.

25.02.2017 5 z 5

Úpis - Prachy. Sex. Kariéra. Úpis - Prachy. Sex. Kariéra. Michelle Miller

Pro mě překvapení. Čekala jsem další "román pro ženy" ale bylo to chytré a dobré čtení. Škoda, že má tak zavádějící obálku. Kdybych si předem nezjistila, o čem bude, ani bych ji neotevřela. Takhle doporučuji!

11.02.2017 5 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Na můj vkus trochu moc romantiky, ale příběh je milý. Trochu sentimentální a s očekávaným šťastným koncem. Oceňuju dobrý překlad a pár fundovaných poznámek od redaktora.

28.01.2017 3 z 5

Nástrahy velkoměsta Nástrahy velkoměsta Ronni Cooper

Napínavé, akční, zábavné. Žádné veledílo, ale bavilo.

12.01.2017 5 z 5

Projekt Sandrina Projekt Sandrina Jiří Houser

Ani jsem to nedočetla. Na něco podobně hloupého jsem narazila nedávno (Operace Marika od D. Hartla) a je mi líto, že takové knihy vycházejí a kazí čtenářům vkus.

21.12.2016 odpad!

Případ Bílá skála Případ Bílá skála Jan Cimický

Docela roztomile naivní. Nenáročné odpočinkové čtení.

19.12.2016 2 z 5

Čekání na nekonečno Čekání na nekonečno František Niedl

Tahle kniha byla promě trochu překvapení. A příjemné. Čekala jsem nějaké dobrodružství, akce, ale místo toho pěkný psychologický román.

24.09.2016 5 z 5

Restaurátor Restaurátor Julián Sánchez

Nebylo to úplně špatné, ale závěr byl dost hloupý a zklamal mě.

19.09.2016

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Brigitte Melzer

Příběh se mi líbil, ale vadil mi nepříliš kvalitní překlad a občasné pravopisné chyby.

27.01.2016 4 z 5

Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století Rozum a cit: Jane Austenová v jednadvacátém století Joanna Trollope

Autorka dokázala napsat velmi kvalitní román, který se svojí předlohou může směle soupeřit. Přestože se odehrává v současnosti, dýchá z něj devatenácté století a jemná romantika. Uklidňující, krásné, jemné.

11.01.2016 5 z 5

Dvířka do neznáma Dvířka do neznáma Jan Cimický

Hezká pohádka! :-)

05.11.2015 4 z 5

Projekt Kraken Projekt Kraken Douglas Preston

Knížka mě moc bavila, četla jsem ji s napětím a potěšením. Vůbec mi nevadilo, že toto téma není úplně originální. Záleží na tom, jak autor dokáže i profláknuté téma dobře pojmout a to Preston dokáže bezvadně.

24.06.2015 5 z 5

Zrada Zrada Gregg Olsen

Knížka je určená pro mladší věkovou kategorii než jsem já. Přesto jsem si ji docela s chutí přečetla, byla nekomplikovaná a napínavá. Vadilo mi však velké množství pravopisných chyb, což v knize pro mládež je obzvlášť špatné.

22.06.2015 3 z 5

Pacient číslo jedna Pacient číslo jedna Leonard S. Goldberg

Kniha je akční a dobře se čte. Jen tam moc vyskakuje ten americký patriotismus, jak už psal Boboking.

16.06.2015 4 z 5