BarboraSalome BarboraSalome komentáře u knih

Po Devětaosmdesátém Po Devětaosmdesátém Petr Pithart

Přesný popis začátku 90.let minulého století u nás.Nečte se to lehko.Zvláště některé kapitoly-např.,,Českou cestou".Snad si vezmeme ponaučení.

08.06.2019 5 z 5

Prezident Prezident Daniel Kaiser

Velmi pěkně popsáno prezidentské období pana prezidenta Václava Havla. Všechno nebylo bez chyb. Ovšem určitá lidská malost tam nebyla přítomna nikdy.

01.05.2019 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Martin Schulze Wessel

Vynikající kniha německého historika soudobých dějin o našem krátkém nádechu svobody v roce 1968. Vřele doporučuji.

23.02.2019 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Úžasná kniha, od prvních stránek jsem byla pohlcena. Navíc jako bonus naší historii skvěle popisuje britský autor. Nádhera. Četla jsem po Miráklu, prostě skvost.

21.01.2019 5 z 5

Umění diplomacie: Od Richelieua k pádu Berlínské zdi Umění diplomacie: Od Richelieua k pádu Berlínské zdi Henry Kissinger

Nádhera. Působivě napsané. Vřele doporučuji všem, kdo se zajímají o mezinárodní politiku.

14.10.2018 5 z 5

Evropa jako úkol Evropa jako úkol Václav Havel

Projevy Václava Havla k evropské integraci. Plné naděje, lidství, humanity,optimismu. Prostě hodnot, které se dnes nenosí, že.

19.06.2018 5 z 5

Éra nevinnosti: Česká politika 1989-1997 Éra nevinnosti: Česká politika 1989-1997 Lubomír Kopeček

Výborně se kniha čte. V 90. letech jsem byla dítě, takže si úplně všechno nepamatuji. Kniha mi rozšířila obzory a jsem za to ráda.

30.05.2018 4 z 5

Bavorsko Bavorsko Lukáš Novotný

Stručný , nikoliv obsahem a precizně zpracovaný přehled dějin Bavorska. Jako bonus době popsaná kapitola věnující se Bavorsko-českým dějinným vztahům.Paráda.

02.04.2018 5 z 5

Člověk 25 - Čtvrtstoletí Člověka v tísni Člověk 25 - Čtvrtstoletí Člověka v tísni Jan Pergler

V dnešní době, kdy čpí nenávist vůči jakýmkoliv neziskovkám je tato kniha oázou na duši. Přispívám už 10 let a jsem za to ráda. Díky ČvT.

26.03.2018 5 z 5

Volá Londýn. Ze zákulisí čs. vysílání z Londýna Volá Londýn. Ze zákulisí čs. vysílání z Londýna Pavel Tigrid

Výborná kniha mapující rozhlasovou práci Pavla Tigrida v BBC. Díky této práci čerpal pak zkušenosti při práci pro RFE. Doporučuji.

10.03.2018 5 z 5

Kde je zakopán pes - memoáromán Kde je zakopán pes - memoáromán Pavel Kohout

Je pravda, že autor chvilkami působí ublíženým dojmem. Na druhou stranu jsou zde bravurně popsány praktiky StB-doporučuji všem, kdo už v roce 2018 netuší a zapomněli, co to za zločinnou organizaci Státní bezpečnost byla.

17.02.2018 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Vynikající pohled do české duše. Souhlasím , že by mělo jít o povinnou četbu.

25.12.2017 5 z 5

Madeleine Madeleine Madeleine Albright

Výborné politické paměti. Zvlášť se mi líbilo popisovaní dění v Československu/Česku. A nadhled M.Albright. Přiznání vlastních chyb.

18.12.2017 5 z 5

Občanské fórum Občanské fórum Jan Bureš

Poutavě a čtivě popsáno politické hnutí naší novodobé historie. Knihu jsem četla po knize Jiřího Suka Labyrintem revoluce. Tato kniha mi doplnila a rozšířila získané poznatky. Díky za to.

13.08.2017 4 z 5

Napsáno křídou Napsáno křídou Jan Brabenec

Příjemné letní čtení. Nejvíce se mi líbily povídky: Klíště, Malý konflikt, Vernisáž a Dobré víno.

23.07.2017 4 z 5

Labyrintem revoluce Labyrintem revoluce Jiří Suk

Excelentní dílo. Vyčerpávajícím a vynikajícím způsobem popsána změna režimu. Smekám před panem Sukem.

01.07.2017 5 z 5

Politika jako absurdní drama Politika jako absurdní drama Jiří Suk

Vynikající publikace. Tato kniha a kniha Michala Žantovského dle mého soudu nejlépe vystihují osobu pana Václava Havla. Paráda.

12.03.2017 5 z 5

Vzpomínky: Zima v létě – jaro na podzim Vzpomínky: Zima v létě – jaro na podzim Joachim Gauck

Velice pěkně formulované vzpomínky současného prezidenta SRN pana Gaucka. Nejvíce se mi líbily kapitoly popisující konec komunismus v NDR a 90 . léta ve sjednocené zemi a práce pane Gaucka v úřadu zpracovávajícího dokumenty Stasi.

16.01.2017 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Krásná a vtipná kniha. Výborně graficky řešená. Ráda jsem jí četla. Marušku mám moc ráda. Skvělá práce, dobře jsem se bavila.

01.10.2016 4 z 5

Spolková republika Německo Spolková republika Německo Lukáš Novotný

Velice kvalitně napsaná publikace, která stručným a výstižným způsobem představuje dějiny našich sousedů.

20.02.2016 5 z 5