BarboraSalome BarboraSalome komentáře u knih

Perzekuce Václava Havla - Dopisy a dokumenty z let 1968-1989 Perzekuce Václava Havla - Dopisy a dokumenty z let 1968-1989 Václav Havel

Kniha ukazuje, že se rozhodně nejednalo o fešácký kriminál. Vkusně popsáno.

01.02.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Opět mě to uchvátilo. Ovšem Volání Kukačky se mě líbilo víc. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

27.12.2015 4 z 5

Helmut Kohl - Chtěl jsem sjednocení Německa Helmut Kohl - Chtěl jsem sjednocení Německa Kai Dieckmann

Výborně zpracované vzpomínky Helmuta Kohla na zásadní část německých dějin-sjednocení země.
Velmi čtivé a poučné.

01.11.2015 4 z 5

Dálkový výslech Dálkový výslech Václav Havel

Po letech přečteno znovu. Přijde mi, že kniha neztratila nic ze své aktuálnosti.

12.10.2015 5 z 5

Miloš Havel - český filmový magnát Miloš Havel - český filmový magnát Krystyna Wanatowiczová

Knihu jsem četla sice četla před rokem, ale dlouhou dobu ve mě rezonovala. Smutný a těžký život Miloše Havla. Rodina Havlova pro naší společnost a kulturu udělala nesmírně mnoho. Díky jim za to. P.S. Kdyby někdo obnovil zašlou slávu Barrandovských teras, byla bych šťastná převelice.

06.09.2015 4 z 5

Otevřený deník Otevřený deník Jan Vladislav

Já mám moc ráda deníky. Po deníku Pavla Juráčka, Jana Zábrany mě do třetice všeho dobrého dostal deník Jana Vladislava. Úžasné.

29.08.2015 5 z 5

Co já vím? aneb Co mám dělat, když je to pravda? Co já vím? aneb Co mám dělat, když je to pravda? Jan Novák

Výborné počteníčko.

23.08.2015 5 z 5

Celý život – Výbor z deníků 1948–1984 Celý život – Výbor z deníků 1948–1984 Jan Zábrana

Již jsem toto veledílo četla před lety-na určité pasáže se nedá zapomenout: Stařec o dvou berlách těžko zleze Gerlach, taktéž Jakub Deml stěží zboří Kreml. Od cara si pomohli, Stalina se domohli.

Deník (1959–1974) Deník (1959–1974) Pavel Juráček

Výborný pohled do duše. Co víc říct...

Petr Čepek - Talent a osud Petr Čepek - Talent a osud Jaroslav Vostrý

Vynikající kniha o vynikajícím herci a člověku. Petr Čepek byl prostě OSOBNOST. Moc tu chybí.

Flashky Flashky Eva Zábranová

Kniha se skutečně čte jedním dechem- a silná hořkost a zahořklost také na vás vane jedním dechem. Škoda.

17.08.2015 3 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Vynikající kniha z pera M. Žantovského. Já si myslím, že největší chybou V .Havla bylo, že se dost často obklopoval nesprávnými lidmi. Každopádně pan Žantovský knihu napsal kvalitně, bez sentimentu, bez příkras. A upřímně-kniha nastavuje zrcadla i nám-nejhůř se mi četla pasáž o nepřijetí filmu Odcházení. Nemyslím si, že film je vynikající, co mi vadilo bylo, ta absolutní nenávist k Havlovi-najednou tu byl už sám za sebe a čecháček si to s ním mohl konečně vyřídit. Bez jakýkoliv omezení.

17.08.2015 5 z 5

Konec velkých prázdnin Konec velkých prázdnin Pavel Kohout

Jedna z nejlepších knih Pavla Kohouta. Vynikajícím způsobem se tu popsán těžký život v emigraci, dokonce i rozdíl mezi Čechy a Slováky. Každopádně pohnutky naších občanů se se současnými pohnutky ekonomických uprchlíků nedájí srovnat.

26.07.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Vynikající, J.K.R rozhodně nezklamala. Nemohla jsem se od čtení odtrnout. A teď hurá na Hedvábníka.

26.07.2015 4 z 5