Volá Londýn. Ze zákulisí čs. vysílání z Londýna

Volá Londýn. Ze zákulisí čs. vysílání z Londýna https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368311/bmid_vola-londyn-ze-zakulisi-cs-vysilani-bRa-368311.jpg 5 4 2

První exil ve Velké Británii v letech druhé světové války byl pro Pavla Tigrida obdobím tvůrčího a osobního zrání. Jeho dnes již zapomenutý reportážní a autobiografický text „Volá Londýn. Ze zákulisí čs. vysílání z Londýna“ je příležitostí seznámit se s málo známým úsekem života této mimořádné osobnosti československých dějin. Text je doplněn ukázkami z Tigridovy tvorby pro rozhlasové vysílání z Londýna a řadou informací o jeho rozsáhlé kulturní činnosti v tehdejším československém exilu. Kniha vychází ke stému výročí Tigridova narození.... celý text

marabart
27.10.2022 5 z 5

Kniha je určitě přínosná, to platí hlavně pro první část se zákulisními příhodami a příběhy. Výběr příspěvků Pavla Tigrida ve druhé části je hlavně kvůli pochvalnému tónu směrem ke Stalinovi a SSSR částečně rozporuplný, na což upozorňuje i sám autor knihy. Taková ale holt byla tehdejší politická atmosféra (doporučuji i knihu Volá Londýn od Jana Masaryka).

BarboraSalome
10.03.2018 5 z 5

Výborná kniha mapující rozhlasovou práci Pavla Tigrida v BBC. Díky této práci čerpal pak zkušenosti při práci pro RFE. Doporučuji.