barbarera barbarera komentáře u knih

Szabolcsovo manželství Szabolcsovo manželství Ferenc Herczeg

Tuto knihu jsem četla v sedmé třídě ZŠ. Jak jsem ke knize přišla? Bylo to tak, rodiče nevlastnili moc velkou knihovnu. Žili jsme v malém městě a prodejna knih zela většinou prázdnotou. Otec občas přivezl nějaký titul z antikvariátu v Ostravě. Já jsem byla velký čtenář a když jsem neměla právě co číst, tak jsem brala knihy jednu vedle druhé, jak ležely v knihovně. Přišla řada i na Szabolcsovo manželství z r. 1900. Musím přiznat, že dnes nevím o čem kniha pojednává, ale název mně utkvěl v paměti dodnes.

14.06.2018

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Úžasná a odvážná žena, se kterou se osud zrovna nemazlil. Nebýt této knihy, zapadla by v zapomnění....tato kniha patří k mojim oblíbeným.

16.05.2018

Napoleon a ženy Napoleon a ženy André Castelot

Autorovi se podařilo díky dostupné korespondenci vylíčit soukromý a milostný život Napoleona Bonaparta a jeho vztah a přístup k ženám tak, jak ho neznáme. Skvěle popsal souvislost milostného života s politikou tohoto velikána.

16.05.2018 5 z 5

V městě Satanově V městě Satanově Ferdinand Pokorný

Velmi silný příběh kněze, který autenticky líčí svůj nucený pobyt v koncentračním táboře v Dachau.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tuto detektivku jsem četla v osmé třídě základní školy a docela mně naskakovala husí kůže. Bála jsem se v noci jít na WC.

15.05.2018 5 z 5

Manžel slavné ženy Manžel slavné ženy Vladimír Drnák (p)

O životopis naší velké spisovatelky je velký zájem, stále obsahuje dost bílých míst. Díky za tuto knihu, která doplňuje další střípek do mozaiky a umaže zase nějaké to bílé místo.

Deset slov o víře Deset slov o víře Bruno Ferrero

Odborně a přitom zajímavě napsané....

Víkend na Zuydcoote Víkend na Zuydcoote Robert Merle

Velmi silný příběh krátkého časového úseku II. světové války.

09.05.2018 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Komentáře níže uvedené vypovídají vše, ba i více.

25.04.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

První vydání na konci 80. let šokovalo naše čtenáře, kteří netušili, že se někde ve světě děje něco takového. Po třiceti letech to máme tady taky.

19.04.2018 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Když jsem studovala na střední škole, tak jedna spolužačka přinesla Motýlka do školy. Během několika dnů ji přečetla celá třída a o přestávkách probíhaly diskuse. Kniha nás pohltila dokonale...

14.04.2018 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Dlouho jsem se tak nenasmála jako při čtení této knihy, kam na ty nápady pan Hartl chodí...a už se těším na další "hartlovku"

04.02.2018 5 z 5

Sen o baletní škole Sen o baletní škole Lorna Hill

Velmi hezký dívčí román...

22.01.2018 5 z 5

Moravské národní písně Moravské národní písně František Sušil

Skvostná kniha, kde jsou písně řazeny tématicky. Mapuje folkrór naší drahé Moravěnky a dodnes je zdrojem a bezednou studnicí písniček pro současné kapely - dechovky, cimbálovky a také lidové soubory.

14.01.2018 5 z 5

Křehké zboží Křehké zboží Zdeněk Zapletal

Je to v pořadí druhá kniha od Zdenka Zapletala - kyjovského rodáka, na kterou jsem rovněž narazila náhodou. Lehký až ležérní styl, děj prokládaný retrospektívou, dobře čtivý.

06.01.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha mě zaujala natolik, že jsem začala shánět další díla Patrika Hartla...

25.10.2017 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Abych pravdu řekla, měla jsem co dělat, abych knihu dočetla do konce. Rozhodně mě tento schizofrenní román nezaujal ani po obsahové, či stylistické stránce. Inu proti gustu....za snahu 3 hvězdičky.
Fakt byla udělena cena Magnesia Litera?

16.09.2017 3 z 5

Homer a Langley Homer a Langley E. L. Doctorow

Zajímavé čtení, z pohledu slepého vypravěče něco docela mimořádného...

01.09.2017 5 z 5

Milenec princezny Kámasútry Milenec princezny Kámasútry Sabina Hynková

Dobře čtivý historický románek, místy erotický, téměř až pohádkový příběh zasazený do středověku - období vlády Přemyslovců.

13.08.2017 5 z 5

Ztichlá kolébka Ztichlá kolébka Margaret Cuthbert

Námět z lékařského prostředí, porodnice, poutavě rozvíjí napínavý až detektivní příběh typický pro americké zdravotnictví. Autorka rovněž věrohodně popisuje průběh komplikovaných porodů a císařských řezů. pro laiky až příliš odborně.

17.07.2017 5 z 5