Napoleon a ženy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Sladká vítězství, trpké prohry Osudové lásky v Napoleonově životě a jeho vztah k ženám z pera francouzského historika a Napoleonova životopisce. Kniha zpracovává soukromý a milostný život Napoleona Bonaparta a sleduje zejména jeho vztah a přístup k ženám od doby, kdy ukončil École militaire v roce 1785. Díky jeho vrozené a nepřekonatelné nesmělosti, určitému pocitu méněcennosti v mládí i fiktivní představě o vlastní matce jako vzoru ideální ženy, autor naznačuje, že Napoleonův vztah k ženám nebyl jednoduchý. Jeho celoživotní ctižádostí bylo ovládnout a podmanit si ženu a jeho špatné zkušenosti s něžným pohlavím ovlivnily i zákony, které vydal. Podrobněji autor mapuje vztah k ženám, které považuje za osudové lásky: Désirée Claryovou, Rose de Beauharnais (Josefínu), Marii Walewskou a rakouskou arcivévodkyni Marii-Louisu. Much...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32493/napoleon-a-zeny-32493.jpg 4.216
Žánr
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Napoléon et les femmes

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Napoleon a ženy

Přidat komentář
barbarera
16.05.2018

Autorovi se podařilo díky dostupné korespondenci vylíčit soukromý a milostný život Napoleona Bonaparta a jeho vztah a přístup k ženám tak, jak ho neznáme. Skvěle popsal souvislost milostného života s politikou tohoto velikána.

Vincos
04.04.2015

" Šťastné manželství vyžaduje neustálou výměnu ložního prádla."
Moudrý to muž, ten Bonaparte.


Shyrker
14.06.2013

Velmi zajímavý zákulisní pohled do života jednoho z nejmocnějších lidí 19. století. Pro nadšence do historie výborné počtení.

Doporučujeme

Chrám Matky Boží v Paříži
Chrám Matky Boží v Paříži
Ztracená manželka
Ztracená manželka
Goya
Goya
Tři mušketýři - díl 1.
Tři mušketýři - díl 1.