bararich8 bararich8 komentáře u knih

Alibi na příští noc Alibi na příští noc Lukáš Vavrečka

Docela zvláštní kniha. Jak jsou příběhy psané napřeskáčku, čtenář se v tom docela ztrácí. Nějak mě toto dílko nepřesvědčilo, abych si od tohoto autora přečetla i něco jiného.

01.11.2017 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Páni! Tahle kniha vás prostě vtáhne a nepustí! Takhle nějak jsem naposled hltala Než jsem tě poznala. Kdybych na Sedmilhářky měla dost času, přečtu je snad na posezení. Luxus!

27.09.2017 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Knížka se ke mně dostala náhodou a po trochu rozpačitém začátku, kdy jsem se musela zorientovat ve všech postavách a faktech, mě příběh dokonale vtáhl. Celou dobu jsem Else moc fandila a obdivovala jsem autorovu (potažmo Elsinu) nekonečnou fantazii a všemožné hrátky se slovy, na kterých má zřejmě velký podíl i překladatel. Co jsem ocenila, bylo členění do krátkých kapitol, díky kterým text svižně plynul a dobře se "dávkoval". (Ačkoli někdy bylo vskutku těžké se odtrhnout.) No prostě výborné čtení, které kromě napětí a emocí skrývá i mnoho mouder k zamyšlení.

05.07.2017 5 z 5

Návrat slov Návrat slov Goce Smilevski

Zajímavé čtení. Pořád jsem Heloise fandila, aby Abélard dostal rozum. A ten konec je moc příjemný.

08.05.2017 4 z 5

V záři zvěrokruhu V záři zvěrokruhu Petr Kersch

Po delší době jsem otevřela knihu od českého autora a musím říct, že jsem neudělala chybu! Ocenila jsem, jak se v jednotlivých povídkách lehce míhají příslušná znamení zvěrokruhu, pointa byla vždy parádní, celkově se knížka dobře čte a je taková milá.

02.05.2017 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Stejně jako první díl skvělé čtení, vtipné, napínavé, nelze odložit. Četla jsem v angličtině a je to skutečně výborně napsáno. Už se těším na další díl.

19.03.2017 5 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

Tahle knížka je takové pěkné zasnění se do pařížského života. Některé rady mi přišly dobré a ráda se jimi budu řídit, jiné se mi zdály zase trochu přitažené za vlasy. Je těžké v úplně jiné společnosti s jinými zvyky začít žít po francouzsku. Ale určitě ten život tam má něco do sebe, to se musí nechat. Každopádně příjemné počtení.

15.02.2017 4 z 5

Enter, mami! Enter, mami! Martin Moravec

Martin Moravec má dar psát svižně, stručně a vtipně a proto je jeho knížka sloupků velmi příjemným počtením. U nás doma leží na jídelním stole a při snídani z ní čerpáme dobrou náladu na celý den. Určitě doporučuji!

13.02.2017 5 z 5

Princ Ládík má parádní nadhled, umí se radovat z maličkostí a dělat si ze sebe srandu, takže kniha nemůže být nedobrá. Stejně jsem se ale o trochu víc bavila, když jsem ho viděla naživo, proto 4*.

25.01.2017 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Bezva knížka s několika hlubokými myšlenkami a parádní pointou. Doporučuji k zamyšlení :-)

28.11.2016 5 z 5

Já, Monstrum Já, Monstrum Dan Wells

Nečetla jsem první díl, tenhle mi byl de facto vnucen a velice doporučen mojí spolubydlící. A určitě se do žádného dílu ani nepustím. Celá knížka na mě působila dosti podivně, což byl možná záměr, přeci je jen o psychopatovi, ale stejně mě to nějak nenadchlo a až po cca 150 stránkách jsem si ji začala trochu užívat. Rozuzlení s Formanem bylo docela dobrým dějovým zvratem, to musím uznat.

19.11.2016 3 z 5

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

Pro mě velice zajímavá kniha. Začátek byl možná malinko těžkopádnější, ale postupně to získávalo na tempu. Líbilo se mi, jakou napínavou atmosféru dokázal autor vytvořit ohledně neštěstí, které vyhnalo Xaviera z Austrálie. Propletené osudy byly fajn, ale na druhou stranu jak píše Jizi-vedlejším postavám byl dán tak malý prostor, že se mi skoro až do konce knihy pletlo, kdo je kdo.

04.11.2016 4 z 5

Doživotí Doživotí Luboš Xaver Veselý

Na to, že je to od L. X. Veselého, to není zrovna veselé čtení :-D Ale vážně, u této knihy mě nadchnul už jen ten nápad a zajímalo mě, co takovým vězňům běží hlavou. Při čtení jsem se utvrdila, že pár z nich má opravdu v hlavě hrůzu, asi dvěma naopak věřím, že jsou za mřížemi neprávem a moc je lituji. Velmi poutavé a místy mrazivé čtení!

23.09.2016 5 z 5

Noc nekryje uprchlíky Noc nekryje uprchlíky Paul Brickhill

Napínavé čtení-celou dobu držíte zajatcům palce a čekáte, jak to dopadne. Je to až neuvěřitelné, co si museli při kopání tunelů zakusit. Určitě doporučuju ke čtení, velmi čtivě napsáno.

11.09.2016 5 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Postřeh a bystrá mysl Sherlocka Holmese nikdy nezklamou stejně jako povídky o něm. Mrzí mě, že už mám dočteno všech 5 knih, protože Doyle mě vážně baví!

11.09.2016 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Chtěla jsem zkusit Pratchetta, ale víc knih asi číst nebudu. Knížka je čtivá a místy pobaví, ale asi to není úplně můj šálek čaje.

11.09.2016 3 z 5

Deník pana Nuly Deník pana Nuly George Grossmith

Knížka, která neurazí, ale místydokonce dost pobaví. Prostě anglický humor. Na oddech dobré :-)

23.06.2016 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Klobouk dolů, takhle skvěle čtivá kniha se jen tak nevidí. Kdyby byl čas, přečetla bych ji snad v kuse. S Robertem jsem i dýchala, jak jsem se s jeho postavou ztotožnila. Doporučuji!!

24.04.2016 5 z 5

Tajemství karet Tajemství karet Jostein Gaarder

Klobouk dolů, takhle mistrně napsaný příběh, rozložený do střípků, které se ke konci složí, aby vyjevily svůj hlubší smysl, se jen tak nevidí!

05.04.2016 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Velice zajímavá knížka, dosti čtivá a zajímavě napsaná...Charlie je dost komplikovaná osobnost a ne každému asi sedne, já mu dávám 4*

17.03.2016 4 z 5