Alibi na příští noc

Koupit

Detektivka nezemřela, detektivka žije! Přesvědčíte se o tom po přečtení nové knihy pardubického spisovatele Lukáše Vavrečky: jeho próza Alibi pro příští noc je bystrá a vtipná, v několika tematických piruetách nápaditě čtenáře vtahuje do přitažlivého detektivního víření nad tajemstvími a tajnostmi, které vyplývají ze zápletek čtyř nerozlučných příběhů. Něco však můžeme prozradit: je to až v prvé řadě nepravá detektivka. Pod tímto hávem se totiž skrývá vytříbená psychologická próza, možná, občas, i báseň v próze... Stejně si však po přečtení opatřte alibi na příští noc. Hodí se v knize i v životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208276/big_alibi-na-pristi-noc-208276.jpg 3.116

Kniha Alibi na příští noc

Sejna1955
22.03.2020

No jako dedektivku to vůbec neberu a jsem velice zklamán.

Kerberos
01.06.2019

Jako detektivka mě to nenadchlo,nemyslím,že si od autora ještě něco přečtu.

trudoš
23.02.2018

Moje malá noční můra. Intelektuální ohňostroj v detektivce, kdy se moc nehledí na pravidla žánru, ale spíš se apeluje na šíři slovní zásoby. Což by bylo fajn, kdyby to nebylo tolik ubíjející. Alespoň v mém případě.
Celý text působí jako zbeletrizovaný scénář divadelní moderny, ve kterém není místo pro zastaralé postupy a všichni musí přehrávat, aby byla zachycena absurdnost morbidní scenérie. Tomu napomáhá často nelogické chování postav, nehledě na podivuhodný přístup policistů k vyšetřování. Přišlo mi, jako by Lukáš Vavrečka pro jazykový manýrismus zapomněl na plynulost zápletky, jež se i při rozsahu dvou set dvaceti stran stává únavnou a nepřehlednou. O to víc, že je rozdělena do čtyř dějových linií, které spolu málem ani nesouvisí a zaplněna množstvím postav, z nichž podstatné jsou tři. V příběhu nezazní snad jediné normální souvětí, protože všechno musí být zabaleno v rádoby básnických metaforách - ty ve mně pak vzbuzovaly akorát nutkavou touhu uškrtit autora na jeho bohémské šále.

bararich8
01.11.2017

Docela zvláštní kniha. Jak jsou příběhy psané napřeskáčku, čtenář se v tom docela ztrácí. Nějak mě toto dílko nepřesvědčilo, abych si od tohoto autora přečetla i něco jiného.

Soa
24.07.2017

Chtěla jsem si přečíst super detektivku, vsadila jsem na českého autora ;-)
Když jsem začala číst první kapitolu, tak to bylo super, jenom že pak příběh přerušila další, úplně jiná kapitola. Četla dál a po chvilce jsem zjistila, že jsem úplně ztracená a vůbec netuším, co čtu.
Dost mě to mrzí, že vůbec dávám tento komentář, ale věřím, že máte spoustu čtenářů, kterým se tato kniha líbila. Mě tenhle styl bohužel nevyhovoval :-/