bai.Cerna bai.Cerna komentáře u knih

Malináda Malináda Monika Petráková

Naštěstí byla knížka krátká :) Ale abych nebyla úplně nespravedlivá k autorce, styl psaní byl vcelku fajn. Ovšem obsah tak nějak o ničem. Alespoň z mého pohledu.

29.02.2012 2 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Velmi dobře napsané, zcela jsem Isabelle uvěřila (nebo chtěla uvěřit). Obsah, styl psaní, jazyk… prostě vše na ***** Doporučuji.

29.02.2012 5 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Zařadila bych do podžánru - romány pro ženy. "Na můj vkus" je v knize řada překlepů a chyb. To mi u knih vadí a vadit bude.

18.02.2012 3 z 5

Miluji celý svět Miluji celý svět Erich von Däniken

Očekávala jsem "něco víc"...

21.09.2011 3 z 5

Židovské matky osobností 20. století Židovské matky osobností 20. století Bruno Halioua

Kniha obsahuje stručné medailonky těchto žen - matek:
Minnie Marxová (Chico, Harpo, Groucho, Gummo Marxovi), Amalie Malka Freudová (Sigmund Freud), Nina Garyová (Romain Gary), Henrietta Marxová (Karl Marx), Eugenia Modiglianiová (Amedeo Modigliani), Pauline Einsteinová (Albert Einstein), Judith Bernhardtová (Sarah Bernhardt), Dvorah Dajanová (Moše Dajan), Nettie Konigsbergová (Woody Allen), Edith Franková (Anna Franková), Jeanne Proustová (Marcel Proust), Feiga Chagallová (Marc Chagall), Louise-Judith Cohenová (Albert Cohen).

18.09.2011 4 z 5

Milenci Milenci Daniel Kühnl

Příběh o mladé dívce Aleně, agentce Státní bezpečnosti, která přijme úkol sledovat předpokládaného spolupracovníka CIA, Vladimíra Poláka. Za tímto účelem naváže účelový vztah se synem sledovaného, Jindřichem. Nic netušící Jindřich je obyčejným člověkem té doby, který se nezajímá o politické dění, Alenu miluje, plánuje si svůj život s ní…

15.09.2011 3 z 5

Bacha, na zdi za tebou leze mravenec Bacha, na zdi za tebou leze mravenec Kateřina Procházková

Stručně řečeno - tak nějak o ničem. Ale přečíst se to dalo.

14.09.2011 2 z 5

Korálky v pupíku Korálky v pupíku Hana Poltikovičová

Něžný dívčí románek.

05.09.2011 3 z 5

Pro úsměv dítěte Pro úsměv dítěte Gina French

Smutný příběh filipínské ženy, zpracování tohoto pohnutého příběhu je však dle mého názoru méně zdařilé, po určité době bych snad i řekla, že trošku nudné.

03.09.2011 3 z 5

Manželky na odpis Manželky na odpis Simona Monyová (p)

Asi to tak v životě chodí, proto říkám "nevdávat se, nevdávat se, nevdávat se" :) K samotné knize - lehké čtení pro ženy, nijak mne to nenadchlo, ale ani neurazilo.

03.09.2011 4 z 5

My ztracený holky My ztracený holky Karel Štorkán

Knížku jsem četla opravdu hodně dávno, možná mi bylo dvanáct či třináct. Patřila k mým nejoblíbenějším dívčím románkům. Avšak nejsem si jistá, nakolik by oslovila dnešní mladé čtenářky, na které by mohla působit tak trochu jako staré filmy pro pamětníky. Doba je totiž úplně jiná:)

28.08.2011 4 z 5

Pohádky vánočního zvonku Pohádky vánočního zvonku František Kožík

Opravdu kouzelné pohádky, nejkrásnější pohádková knížka, která se mi dostala do rukou.

28.08.2011 5 z 5

In flagranti In flagranti Dana Emingerová

Knížka na jedno odpoledne, kategorie - "rychle zapomenutelná". Za styl psaní, který se mi vcelku líbil, třetí hvězdička.

23.08.2011 3 z 5

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

Vcelku dobrá kniha, ale něco jí přece jen chybí, možná zbytečně rozvláčná v druhé polovině, kde již postrádá patřičný "náboj". Závěr byl však emotivní.

22.08.2011 3 z 5

Čekatelky Čekatelky Slávka Poberová

Jedna * jen proto, že to je kniha... Odpad mi přišlo přece jen tvrdé.

20.08.2011 1 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Nenacházím jiná slova než ta, která jsou již v komentářích užita - krásné, dojemné, výjimečné.

Belzec, Sobibor, Treblinka Belzec, Sobibor, Treblinka Jicchak Arad

Kniha, která stojí v mém osobním žebříčku nejvzácnějších knih na předním místě. Místě PRVNÍM.

Zlatá klec Zlatá klec Zuzana Francková

Neškodná kratinká "povídka" pro mladé čtenářky.

13.08.2011 2 z 5

Máme se téměř báječně Máme se téměř báječně Jenny Eclair

Čtivé, super jazyk i styl:)

13.08.2011 5 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Dovolím si použít několik slov zpřebalu knihy: "Výjimečný dokument........ Nic není fabule, jen holá pravda bez frází....."