bagel bagel komentáře u knih

Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Josef Bernard Prokop

V reálu by takhle asi vyšetřování vraždy nemohlo probíhat, ale jako odpočinková kniha celkem dobré.

15.09.2016 3 z 5

Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou Petra Nachtmanová

Slabé dvě hvězdičky. Asi jsem knihu nepotkala ve správné době a nepřipadala mně vůbec humorná.

12.09.2016 2 z 5

Utopené alibi Utopené alibi Ladislav Beran

Připadalo mně často, že jsem se vrátila do doby rady Vacátka. Příliš idylické prostředí na policejním oddělení, kde jsou případy bez problémů objasněny a policisté v celém kraji se znají a znají i většinu pachatelů. Myslím, že k dnešní skutečnosti to má dost daleko.

28.08.2016 3 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Až překvapivě humorná kniha, navíc z mého regionu.

24.08.2016 4 z 5

Poslední dny dinosaurů Poslední dny dinosaurů Vladimír Socha

Poprvé jsem se o autorovi dozvěděla díky besedě v rádiu. Kniha je opravdu velmi poutavá a doplněná realistickými kresbami. Trochu mně místy neseděla ta fantastická linka, ale na druhou stranu byla určitě oživením. Velmi oceňuji dodatky na konci, které čtenáře zase vrátí do reality. Rozšířila jsem si své ne moc velké znalosti paleontologie.

21.08.2016 5 z 5

Mikronauti Mikronauti Gordon Williams

Ze začátku mně dost dlouho trvalo, než jsem se zorientovala (SF moc často nečtu), ale pak děj nabral spád. Oceňuji samotný nápad i jeho zpracování do nejmenších detailů. Autor musel mít velké znalosti botaniky, entomologie apod. Jsem zvědavá na další díly.

09.08.2016 5 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Dala jsem čtyři hvězdičky, protože magický příběh mě hodně zaujal a nepřipomínal nic z toho, co jsem četla. Některé části děje jsem brala jako nadsazené, ale nevadily, naopak dokreslovaly atmosféru.

03.08.2016 4 z 5

Šest nevinných: Román na šest nádechů Šest nevinných: Román na šest nádechů Josef Pecinovský

O knize jsem se dověděla díky besedě na Světu knihy a docela příjemně mne překvapila.Tím spíše, když vezmu v potaz, jak rychle vznikla. Určitě nebylo snadné dát dohromady psaní šesti lidí.

31.07.2016 4 z 5

Můj miláček cizopasník Můj miláček cizopasník Blanka Svobodová

Jako oddychovka celkem dobré, hlavní hrdinka mně byla sympatická svou snahou o nezávislost.

04.07.2016 3 z 5

Kniha mě původně velmi lákala, ale po přečtení komentářů jsem si nedělala iluze a tak jsme nebyla ani moc zklamána. Děj nebyl vůbec propracovaný a nešel do hloubky, hlavní hrdinka byla často hysterická a jednala podivně. Z čeho asi ty dva roky žila? Jen konec se mně jakžtakž líbil. A kladem taky bylo, že kniha byla tak krátká, takže jsem ji během jednoho dne přečetla.

04.07.2016 2 z 5

Podezřelý Podezřelý Michael Robotham

První polovina byla poněkud zdlouhavá, ale pak děj nabral spád a na konci gradoval.

28.06.2016 4 z 5

Útěk na druhý břeh Útěk na druhý břeh Jana Abrahamová

První polovina knihy se mně líbila, ale pak se to zhoršovalo. Postavy byly černobílé, dobro snadno poráželo zlo a vše spělo k ideálnímu konci. Těžko uvěřitelné...

25.06.2016 3 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Tento díl se mně zatím líbil nejvíce.

15.06.2016 4 z 5

Irán, aneb, Cesta do mého pravěku Irán, aneb, Cesta do mého pravěku Věrka Drozdová

Zajímavý popis cesty do země, kde autorka prožila své dětství. Jedná se opravdu o deník doplněný množstvím fotografií, který původně neměl být publikován. Ale to by byla škoda...

28.05.2016 4 z 5

Sportovní pohádky Sportovní pohádky Zuzana Pospíšilová

Bavila jsem se při nápaditém popsání "vzniku" některých sportů.

20.05.2016 4 z 5

Studená řeka Studená řeka Jana Kotaishová

Hned se člověku změní názor na problematiku uprchlictví...

19.05.2016 5 z 5

Přestupové okno Přestupové okno Philip Kerr

Fotbal mně není úplně cizí , ale zpočátku bylo i na mě v knize těch fotbalových reálií trochu moc. Nelze ale neobdivovat autorovy znalosti v této oblasti. Pak se děj rozjel a konec byl docela překvapivý.

18.05.2016 4 z 5

Případ forchheimského rádce Případ forchheimského rádce Stanislav Češka

Taková jednohubka na odpoledne, ale dobře a zajímavě napsaná. Jen trochu dlouho trvalo, než se děj rozjel. Z tohoto historického období moc knih neznám, takže si chci přečíst i knihy předcházející této.

09.05.2016 4 z 5

Oko za oko Oko za oko Daniela Kovářová

Docela zajímavé nahlédnutí do zákulisí soudnictví v části knihy.

03.05.2016 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Ještě lepší než první kniha, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Opět úžasná atmosféra a mnohem lépe vypracovaný konec.

25.04.2016 5 z 5