Poslední dny dinosaurů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavý sci-fi thriller, zasazený do jednoho z nejzajímavějších období pravěku se znaky světa moderního i prastarého. Poutavý příběh zoufalého boje o přežití v dávnověku za použití znalostí a prostředků moderní civilizace. Čtveřice lidí, sestávající z experta na přežití, astronoma, geologa a paleontoložky, využijí omezené možnosti dočasně funkčního stroje času a rozevřenou branou do minulosti projdou do světa končící doby dinosaurů. Ocitnou se však takřka bezbranní v době drsné a surové druhohorní éry, kdy je gigantický asteroid, který má tuto éru ukončit, již takřka na dohled od Země. Čtveřice trosečníků v čase tak musí napnout všechny síly a využít své schopnosti i znalosti na záchranu před nejstrašnějším kataklyzmatem, jaké dosud rozvinutý život poznal. Avšak ani blížící se posel smrti z vesmíru není nakonec tím nejvíce fascinujícím a znepokojivým objevem, který lidé před 66 miliony lety učiní......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291252/posledni-dny-dinosauru-nqg-291252.jpg 4.433
Žánr
Dobrodružné, Sci-fi, Věda
Vydáno, Radioservis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Poslední dny dinosaurů

Přidat komentář
Kopretina
23. dubna

Knihu jsem četla svým dětem, převážně náctiletým. Myslím, že jsem byla do ní žhavější než oni, a to bylo asi dáno užíváním cizích slov a neznámých pojmů. Nejstarší syn se pořád usmíval a říkal, že autor vše moc okecává, nicméně to znělo velmi vědecky a expertně. S autorem jsme se potkali na přednášce, takže jeho kvality nám jsou známy. Jako mnohé pod mým komentářem, mě také nejvíc zaujala událost dopadu meteoritu, nikdy jsem se nijak víc o to nezajímala. Poslední kapitolka už mi přišla trochu navíc.

Kája95
21. března

Měla jsem pocit, že jde o knížku spíše pro náctileté, ale nakonec jsem úspěšně dočetla


Janadvorackova
10.08.2019

Příběh, vhodný pro býložravce i masožravce všech věkových skupin, nečekaně rychle vtáhne do děje. Před poslechem audia, (načetl Josef Prokop), jsem měla dojem, že půjde spíš o matroš pro náctileté kluky, ale hodně rychle mě to začalo bavit natolik, že jsem na dnešek skoro nespala a přes noc poslouchala, (kdy jindy, když v noci predátoři spí a pro savce je na světě bezpečno) - vis. příběh.

Ten se dá rozdělit do tří rovin.
Začátek se nese v duchu shromáždění skupiny vhodné pro cestu do pravěku a seznámení se způsobem, jakým odcestují, s úkolem a podrobnostmi. Už tady máte pocit, že ne vše je odhaleno, což je super.
Následuje nejdelší a zajímavá část pobytu v čase před nějakými 66 miliony let, plus něco :). Skupina vědců řeší takovu zapeklitou situaci a samozřejmě se nevyhne kontaktu s různými dinosaury a jinými hladovými potvorami. I těmi nehladovými a prostě jenom roztomilými :).
Konec slibuje odpovědi na všemožné všetečné otázky a rozhodně ani ve třetí lince příběhu se nudit nebudete.

Je vidět, že autor rád píše a také to umí.

Zahonek
02.01.2019

Témata cestování časem a lidé mezi dinosaury nejsou ve sci-fi žádnou novinkou, přesto je Vladimír Socha podal originálně a velmi poutavě. Možná je to i tím, že většina knihy je postavena na vědeckém základě a nepůsobí tudíž jako pohádka. Naopak často udivuje právě ta vědecká pravda. Hlavně části přímo související s drtivým dopadem jsem přímo hltal. Potěšilo mne, že se v knize objevují mí oblibení srpodrapí dinosauři a hlavně nádherné kresby, které jen podtrhují dobrodružnost a jakoby živost celého příběhu.

katerina5544
15.12.2018

Vynikajici, ctiva kniha, ktera me i neco noveho naucila :-) VRELE DOPORUCUJI!!!

Rilian
11.11.2018

V českém prostředí rozhodně originální kniha. Samotný příběh je sice velice jednoduchý, ale vzhledem k zaměření knihy to vůbec nevadí. Na předním místě jsou zde fakta a popis pozdní křídy a jejího prostředí. Jsem zvědavý, jestli bude druhý díl, protože některé záležitosti zůstaly nevysvětlené (osud hlavních hrdinů, podivné postavy za portálem atd.). Kniha rozhodně změnila můj náhled na celkovou katastrofu k níž došlo na konci křídy. Detailní popis následků dopadu a následných změn klimatu zcela určitě zaujme a vzbudí otázku, jak je možné, že něco vůbec přežilo. K hlavní hrdince mám jenom jednu výtku - neustále mluví jako Wikipedie. Opět, chápu, že účelem knihy bylo popsat tehdejší faunu a floru, ale při čtení mě napadla otázka, jestli by současní paleontologové ze sebe sypali jednotlivé druhy rostlin a živočichů, které znají jenom z nálezů kostí a zkamenělin. Trochu mě zarazilo, že se jednotlivé popisy příliš nezabývaly šupinami nebo srstí dinosaurů. Každopádně chápu, že pro názornost to bylo nezbytné a knihu mohu všem vřele doporučit. Skvěle napsaný román vystavěný na základě autorových rozsáhlých znalostí.

willovw
03.06.2018

Úžasná knížka!!

Israha
14.01.2017

Pro fanouška šestákových dobrodružných příběhů o střetu člověka s dinosaury má tenhle český příspěvek žánru rozhodně co nabídnout. Jsou tu sympatické postavy, bojující o život v drsných a nepřátelských podmínkách, je tu ambiciózní (a dotažený, promyšlený!) sci-fi element, místy přichází i atmosféra konspiračního thrilleru v duchu Akta X, to všechno je super, a tím spíš si to zaslouží pochvalu, když si člověk uvědomí, že autor knihy v žádném případě není specialista na beletrii.

JENŽE...té vědecké hantýrky je tam prostě moc. Fajn je, že je to celé založené na aktuálním stavu vědeckého poznání o době vyhynutí dinosaurů, ale opakované edukační vsuvky, pronášené jednotlivými postavami, děj trochu tříští a příběhu ubírají na spádu a napětí. Může to být pozitivní aspekt pro čtenáře, který o paleontologii příliš přehled nemá, já jsem se ovšem až na pár drobností nic nového nedozvěděl a ty erudované proslovy postav mě spíš nudily. Za to hvězdička dolů.

1