Poslední dny dinosaurů

od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavý sci-fi thriller, zasazený do jednoho z nejzajímavějších období pravěku se znaky světa moderního i prastarého. Poutavý příběh zoufalého boje o přežití v dávnověku za použití znalostí a prostředků moderní civilizace. Čtveřice lidí, sestávající z experta na přežití, astronoma, geologa a paleontoložky, využijí omezené možnosti dočasně funkčního stroje času a rozevřenou branou do minulosti projdou do světa končící doby dinosaurů. Ocitnou se však takřka bezbranní v době drsné a surové druhohorní éry, kdy je gigantický asteroid, který má tuto éru ukončit, již takřka na dohled od Země. Čtveřice trosečníků v čase tak musí napnout všechny síly a využít své schopnosti i znalosti na záchranu před nejstrašnějším kataklyzmatem, jaké dosud rozvinutý život poznal. Avšak ani blížící se posel smrti z vesmíru není nakonec tím nejvíce fascinujícím a znepokojivým objevem, který lidé před 66 miliony lety učiní......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291252/posledni-dny-dinosauru-nqg-291252.jpg 4.519
Žánr:
Dobrodružné, Sci-fi, Věda
Vydáno:, Radioservis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
Rilian
11. listopadu

V českém prostředí rozhodně originální kniha. Samotný příběh je sice velice jednoduchý, ale vzhledem k zaměření knihy to vůbec nevadí. Na předním místě jsou zde fakta a popis pozdní křídy a jejího prostředí. Jsem zvědavý, jestli bude druhý díl, protože některé záležitosti zůstaly nevysvětlené (osud hlavních hrdinů, podivné postavy za portálem atd.). Kniha rozhodně změnila můj náhled na celkovou katastrofu k níž došlo na konci křídy. Detailní popis následků dopadu a následných změn klimatu zcela určitě zaujme a vzbudí otázku, jak je možné, že něco vůbec přežilo. K hlavní hrdince mám jenom jednu výtku - neustále mluví jako Wikipedie. Opět, chápu, že účelem knihy bylo popsat tehdejší faunu a floru, ale při čtení mě napadla otázka, jestli by současní paleontologové ze sebe sypali jednotlivé druhy rostlin a živočichů, které znají jenom z nálezů kostí a zkamenělin. Trochu mě zarazilo, že se jednotlivé popisy příliš nezabývaly šupinami nebo srstí dinosaurů. Každopádně chápu, že pro názornost to bylo nezbytné a knihu mohu všem vřele doporučit. Skvěle napsaný román vystavěný na základě autorových rozsáhlých znalostí.

willovw
03. června

Úžasná knížka!!

Israha
14.01.2017

Pro fanouška šestákových dobrodružných příběhů o střetu člověka s dinosaury má tenhle český příspěvek žánru rozhodně co nabídnout. Jsou tu sympatické postavy, bojující o život v drsných a nepřátelských podmínkách, je tu ambiciózní (a dotažený, promyšlený!) sci-fi element, místy přichází i atmosféra konspiračního thrilleru v duchu Akta X, to všechno je super, a tím spíš si to zaslouží pochvalu, když si člověk uvědomí, že autor knihy v žádném případě není specialista na beletrii.

JENŽE...té vědecké hantýrky je tam prostě moc. Fajn je, že je to celé založené na aktuálním stavu vědeckého poznání o době vyhynutí dinosaurů, ale opakované edukační vsuvky, pronášené jednotlivými postavami, děj trochu tříští a příběhu ubírají na spádu a napětí. Může to být pozitivní aspekt pro čtenáře, který o paleontologii příliš přehled nemá, já jsem se ovšem až na pár drobností nic nového nedozvěděl a ty erudované proslovy postav mě spíš nudily. Za to hvězdička dolů.

Aniday
27.09.2016

skláním se před znalostmi autora a velice děkuji za poutavý příběh, úžasnou ilustraci a především za bravurní popis celé druhohorní situace až do současnosti...

bagel
21.08.2016

Poprvé jsem se o autorovi dozvěděla díky besedě v rádiu. Kniha je opravdu velmi poutavá a doplněná realistickými kresbami. Trochu mně místy neseděla ta fantastická linka, ale na druhou stranu byla určitě oživením. Velmi oceňuji dodatky na konci, které čtenáře zase vrátí do reality. Rozšířila jsem si své ne moc velké znalosti paleontologie.

Bulba
27.07.2016

Autora znám z článků na osel.cz, proto jsem sáhl po této knize. Z ní je poznat, že vedle odborných textů umí napsat i poutavou beletrii - při čtení jsem měl svět křídy přímo před očima.

tereza9244
27.05.2016

Autorův blog čtu již dlouho a mám i jeho další knihy, proto jsem se na jeho nový kousek těšila. Kniha mě opravdu nadchla a bude mít čestné místo v mé knihovně :) Příběh je originální a poutavý - navíc doplněný o zajímavé faktické informace z pravěkého světa. Je vidět, že se autor ve svém oboru vyzná. Konec vybízí k pokračování, proto doufám, že se brzy dočkáme i dalšího dílu :) Pokud bych měla přece jen něco zkritizovat, je to obálka, která se mi opravdu nelíbí. Nějak moc mi přijde jako typicky dětská, přitom obsah knihy potěší starší čtenáře. Plus hlavní hrdinové jsou tři muži a jedna žena, ale ať se snažím jak chci, na obrázku prostě vidím čtyři muže. Takže v tomto ohledu se pro mě osvědčilo "nesuď knihu podle obalu" :)

Astronom82
06.05.2016

Skvěle napsaný text, čte se jedním dechem. Příběh vás chytne a nepustí, dokud knihu nedočtete. Nádherné jsou i ilustrace a velmi zajímavý je dodatek a časová osa na závěr. Na rozdíl od mnoha jiných sci-fi příběhů je tento vysoce erudovaný a psaný skutečným odborníkem na dané téma, což je znát při vysvětlování složitějších pojmů, cizích technických názvů apod. Vřele doporučuji!