bagel bagel komentáře u knih

Santini: Peklem duše k světlu světa Santini: Peklem duše k světlu světa Jaroslava Černá

Souhlasím s předchozím komentářem. Hvězdičku navíc přidávám za mnoho podrobností o Santiniho stavbách.

21.03.2017 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Pro mě druhá autorova kniha a opět čtivá, ne tak vtipná, spíše k zamyšlení.

20.03.2017 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Martin Čáp

vtipné, neotřelé, originální

14.03.2017 4 z 5

Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Josef Bernard Prokop

Hodně nenáročné čtení, které je nutno brát s nadhledem.

14.03.2017 3 z 5

Osudná zima Osudná zima G.M. Malliet

Líbila se mně více než první kniha, jen děj byl trochu moc rozvláčný.

09.03.2017 4 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Nečekaně dobré a hodné k zamyšlení.

08.03.2017 5 z 5

Nové povídání o pejskovi a kočičce Nové povídání o pejskovi a kočičce Vlastimil Peška

Měla jsem obavy, jak to dopadne ve srovnání s knihou Josefa Čapka, ale byla jsem příjemně překvapena.

Dědečkův velký útěk Dědečkův velký útěk David Walliams

Podle mě nejlepší z autorových knih.

Pes, kocour a sirotek Pes, kocour a sirotek Renáta Fučíková

Byla jsem natěšená z hodnocení a čekala trochu víc. Příběh ale nebyl špatný, mluvící zvířata mu dodávala humor a tak krásné ilustrace se dnes již v knihách moc nevidí.

04.03.2017 4 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Autor patří k mým oblíbeným a toto je zatím je nejlepší kniha. Napsaná opravdu vynikajícím způsobem.

20.02.2017 5 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Souhlasím s předchozím komentářem - romantické až moc, příliš mnoho šťastných náhod, ale docela příjemné čtení.

10.02.2017 3 z 5

Meyrovo sklo Meyrovo sklo Martin Sichinger

Hodně zajímavé téma šumavských sklářů a velmi dobré zpracování. Jsem zvědavá na další autorovy knihy.

08.02.2017 5 z 5

Tři metry vášně Tři metry vášně Halina Pawlowská

Tato je jedna těch autorčiných povedenějších, pobavila jsme se.

06.02.2017 4 z 5

Poppy Day Poppy Day Amanda Prowse

Moc pěkný příběh, i když někdy trochu nepravděpodobný.

06.02.2017 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Mám tuto autorku moc ráda a toto je snad její nejlepší kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Laik si neuvědomuje, jak různé formy a projevy autismus má. A velice názorně popisuje chování člověka s Aspergerovým syndromem. Knihu bych doporučila všem dětem i dospělým.

25.01.2017 5 z 5

Matka z cukru a oceli aneb Degenerace, kterou na mě spáchalo mateřství Matka z cukru a oceli aneb Degenerace, kterou na mě spáchalo mateřství Tereza Boehmová

Líbil se mně autorčin sarkasmus, bylo vidět, že nebere mateřství tak hrozně vážně.

20.01.2017 4 z 5

Nahá s Davidovou hvězdou Nahá s Davidovou hvězdou Petr Eidler

Kromě samotného příběhu mně kniha poskytla dost poznatků o nedávné historii Židů - určitě plus navíc.

11.01.2017 4 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

čekala jsem víc...

07.01.2017 3 z 5

Smrt v justičním paláci Smrt v justičním paláci Daniela Kovářová

taková průměrná detektivka

07.01.2017 3 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Tak to byla síla. Nevěřila bych, že se takové příběhy mohou dít a žena může být tak slepá a manžela hned zpočátku neprokouknout. V rychle ubíhajícím ději jsem našla několik logických nesrovnalostí, ale celkově napsáno velice dobře.

04.01.2017 3 z 5