Nové povídání o pejskovi a kočičce

Nové povídání o pejskovi a kočičce https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280275/bmid_nove-povidani-o-pejskovi-a-kocicce-EJG-280275.jpg 4 19 10

Hrdinové se po téměř devadesáti letech vracejí i s novým parťákem – rošťáckým sousedem zajícem. Zažívají úplně nové příběhy: chodí do tanečních, slaví Vánoce a Velikonoce, zařizují moderní domácnost… Jsou pravda maličko jiní, svá dobrodružství zažívají dnes, takže dojde i na ekologii, ale děti určitě své staré kamarády hned poznají a pobaví se s nimi.... celý text

Naďa2411
Naďa2411
06.02.2024 5 z 5

Toto je moderní vydání této aknihy mých postaviček z dětství pejska a kočičky. Mají nového kamaráda zajíce. Pěkné, pohádky se mi líbily.

ivka7708
ivka7708
19.01.2024 3 z 5

Príbehy sú o dosť dlhšie ako v knihe od pána Čapka. Navyše, každý príbeh obsahuje ešte jeden (pod)príbeh, napríklad ako sú pejsek a kočička nemocní a v ňom ešte kočička rozpráva príbeh o pravekých kočkách. Príbehy sú obohatené o postavu zajaca. Zo začiatku som mala pocit, že rivalita a naťahovanie medzi zajacom a psom nie je primerané na detskú knihu. Postupne sa ale ich vzťah v knihe vyvíja k lepšiemu. Kočička je v knihe viac vykreslená ako typická ženská postava s niekedy až príliš stereotypnými názorami čo mi trochu vadilo. Kniha je ale určená deťom a synovi sa pácila. Originál hodnotím lepšie ale pre deti, ktoré príbehy o pejskovi a kočičke milujú, je to dobré pokračovanie.

kopeceli
kopeceli
15.10.2022 4 z 5

Nebylo to úplně ono, ale to je věc vkusu a očekávání.
Napsané je to dobře, dětem se líbí a já se taky nenudila.

MilackovaN
MilackovaN
07.12.2021 5 z 5

Troufnu si říci, že je to krásné pokračování a navázání na pana Čapka. Myslím, že by se na pana Peška nezlobil.

Luigi1
Luigi1
02.09.2021 5 z 5

No pan Čapek to není,ale je to pdstatně lepší než od paní Uhlířové.Líbilo se.

Kuccinni
Kuccinni
01.03.2020

S originálem to má bohužel společné jen hlavní postavy. Jinak je to rozvleklé, povídky jsou zbytečné dlouhé, nikoho to nebaví i když původní povídky máme ve velké oblibě. Chybí tomu vtip, poučení... Chybí tomu všechno kromě popsaných stran - těch je naopak zbytečně moc.

HancaB82
HancaB82
22.03.2019 5 z 5

Pěkná knížka. I když o malinko více se mi líbila knížka O pejskovi a kočičce od Čapka. V knížce od Čapka mi přijdou hezčí ilustrace. Toto je ovšem asi subjektivní pocit. Každému čtenáři se líbí jiné ilustrace. Dětem se jistě knížka bude líbit. Syn než jsme přečetli pohádku do konce vždy usnul. :-) Kapitoly jsou možná delší než v knížce od Čapka.

bagel
bagel
08.03.2017 5 z 5

Měla jsem obavy, jak to dopadne ve srovnání s knihou Josefa Čapka, ale byla jsem příjemně překvapena.

Camino
Camino
09.01.2017 5 z 5

Dostala jsem darem od jedné pacientky, že prý ta kniha je přesně jako já. A opravdu je to tak. Pejsek a kočička byli v mnohém u nás doma na návštěvě. Hodně jsem se nasmála. Díky.

bibi.r
bibi.r
09.05.2016 4 z 5

Musím říct, že jsem velmi příjemně překvapená.
Pan Peško se zpracování tohoto tradičního textu zhostil se ctí. I já věřím, že se na nás pan Josef Čapek usmívá z nebíčka :).