Matka z cukru a oceli aneb Degenerace, kterou na mě spáchalo mateřství

Matka z cukru a oceli aneb Degenerace, kterou na mě spáchalo mateřství https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84572/bmid_matka-z-cukru-a-oceli-aneb-degenera-E6w-84572.jpg 3 23 6

Kniha je sbírkou sarkastických a humorných fejetonů o mateřství. Fejetony jsou chronologicky řazeny a popisují slasti a strasti období od narození Tereziny dcery Anny až po její nástup do školky. Je to knížka o tom, jak mateřství může zamávat psychikou i celkem odolného jedince, který si velmi naivně zuby nehty brání svůj bývalý život, aby postupně objevoval dimenze své nové osobnosti – matky.... celý text

Alena_S
30.06.2022 4 z 5

Knížku jsem vyhledala po přečtení slibného článku z autorčina blogu a nezklamala, musím říct - velkou část jsem prochechtala. Snad až na pár krátkých úvah, kde bylo trochu poznat, že byly do novin psány pod vlivem uzávěrky, a až na část ke konci, kdy už se situace začaly opakovat a měla jsem na jazyku "Ano. My jsme to už pochopily." Určitě se ale těším, jestli časem vyjdou nová dobrodružství s Annou, až bude starší. :-)

Noctua8
19.06.2018 3 z 5

Těšila jsem se, že se pobavím a souhlasně budu pokyvovat hlavou, plná vlastních podobných vzpomínek, zážitků a zkušeností se stejně starou dcerou, ale bohužel, pobavení se nedostavilo. Paní Boehmmová podle mě vidí všechno moc černě a nemohu se zbavit dojmu, že některé "negativa" jsou v knize schválně přibarvená, aby to prostě vypadalo hrozně. V životě se novopečená maminka setká asi s většinou úskalí, která jsou v knize popsaná, ale zabrat jich vám dá jen část. Nikdy ne všechno a v takové míře. Pokud teda nejste opravdový smolař/ka...

bagel
20.01.2017 4 z 5

Líbil se mně autorčin sarkasmus, bylo vidět, že nebere mateřství tak hrozně vážně.

Manifest blech
21.10.2013 2 z 5

Vtipná, i když osobně mi přišla až moc negativistická kniha povídek o těhotenství a mateřství.

Laguna2006
13.08.2013 5 z 5

Velice jsem se pobavila u čtení tétpo knihy. Budu jí věnovat kamarádce, která se právě stala maminkou :) Také doporučuji.

janulka1310
10.03.2013 5 z 5

Vtipné a trefné příběhy nejen pro maminky. Opravdu jsem se pobavila, i když děti ještě nemám. Určitě doporučuji všem ženám.

Tereza Boehmová
česká, 1976
2009  65%Matka z cukru a oceli aneb Degenerace, kterou na mě spáchalo mateřství
2018  55%Zuzanka a Goldýš
2010  60%Zajíček Zlobílek

Kniha Matka z cukru a oceli aneb Degenerace, kterou na mě spáchalo mateřství je v