bagel bagel komentáře u knih

Než milenec na střeše… lepší manžel v hrsti Než milenec na střeše… lepší manžel v hrsti Alena Jakoubková

Jako obvykle: velmi čtivé, ale taky velmi plytké a v mnohém nadsazené a předvídatelné. Sama nevím, proč mě knihy této autorky stále lákají a čtu je. A některé její výrazy mě opravdu vytáčejí: "Přemek vytlápl telefon" ( a to už jsem zkousla "druhak").

01.04.2016 2 z 5

Vzdálený jez Vzdálený jez František Uher

Příjemné překvapení - svižný děj, lehce ironický tón, párkrát jsem se docela zasmála. Jen těch úmrtí bylo na jedno město trochu moc

28.03.2016 4 z 5

Italská kavárna Italská kavárna Jana Hochmannová

Nalákal mě název, ale kniha mě zklamala. Děj byl zpočátku plytký, ke konci nabral až moc velké obrátky. Věty byly často šroubované a místy mě připadalo, že čtu úryvky z článků v tisku.

21.03.2016 2 z 5

Sedmá orchidej Sedmá orchidej Alena Zemanová

Čtenář zdá vraha od počátku a o to víc mně vadilo, jak dlouho detektivům trvalo, než našli pachatele. Víc řešili své vztahy než se věnovali pátrání.

20.03.2016 3 z 5

Perlový amulet Perlový amulet Jan Cimický

Dost naivní detektivka, ve skutečnosti by to asi nebylo tak jednoduché. Líbily se mě popisy života v Paříži, ale taky mně připadaly poněkud idealizované.

28.02.2016 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Tento žánr moc nečtu, ale tato kniha mě velice upoutala a určitě má co dát i dospělým.

23.02.2016 5 z 5

Leonardo da Vinci - Úsměv Mony Lisy Leonardo da Vinci - Úsměv Mony Lisy Veronika Válková

Mám prostě tyto autorčiny knihy velmi ráda, nemohu žádnou vynechat a vždy se pak těším na další.

23.02.2016 4 z 5

Smrtící chaos Smrtící chaos Matt Dickinson

Nic zvláštního jsem od knihy nečekala, ale velmi mě překvapila. Děj byl strhující a člověk si uvědomí, jak mohou mít malé věci dalekosáhlé důsledky.

23.02.2016 5 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Docela pěkná detektivka, kde nebylo moc mrtvých. Líbilo se mně popsání života v Bretani včetně jídla. A musela jsem si najít příslušná místa na mapě (až pak jsem si všimla, že mapa v knize je).

23.02.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Podle mě jen lehce nadprůměrná kniha, závěr se dal předvídat.

19.02.2016 3 z 5

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

Nic ohromujícího, mnohem více se mně líbila druhá autorova kniha.

19.02.2016 3 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Úžasná kniha, ze které se i dospělí mohou mnoho odnést. Ani já jsem neměla reálnou představu, jak to za války v ghettech vypadalo.

19.02.2016 5 z 5

Ukradli mi kabelku Ukradli mi kabelku Denisa Prošková

Fejetony čtu docela ráda a tyto se mně hodně líbily. Svou roli sehrálo i to, že autorka je stejně stará jako já.

19.02.2016 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Nevšední námět, kapitoly vyprávěné Alicí týkající se života slonů byly ohromně zajímavé a značně rozšířily můj pohled na slony. Konec se mně ale nelíbil, souhlasím s babsi66. Nějaké mluvení s duchy a jejich vyvolávání v průběhu děje bych ještě brala, ale vyřešení mně připadalo přitažené za vlasy, i když logika příběhu zůstala zachována a vše do sebe zapadlo. Proto jsem ubrala jednu hvězdičku.

18.02.2016 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Řekla jsem si, že bych si ji měla přečíst, když je tak populární a nečekala jsem, že mě tak chytne. Určitě si přečtu i další díly.

10.02.2016 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Napínavá kniha, která mě zaujala a taky přiměla podívat se do atlasu na Shetlandské ostrovy.

10.02.2016 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha je napínavá, prostředí velice působivé. ale zklamal mě příliš akční konec. Počet stran je lehce zavádějící kvůli větším okrajům a řádkování.

12.01.2016 4 z 5

Prodám manžela... Zn. spěchá Prodám manžela... Zn. spěchá Alena Jakoubková

Velmi čtivá oddechovka, ale místy mně připadalo, že čtu gastronomického průvodce. Dějem připomínala pohádku a byla dost vzdálená od reality.

02.10.2015 2 z 5