Vzdálený jez

Vzdálený jez https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235314/mid_vzdaleny-jez-235314.jpg 4 7 5

Ludvíček před důchodem pracoval na závodišti, pokračoval Čemus. Šárka Zemanová ukradla auto dr. Tumpacha. Pozoroval ji a odcizení vozu ohlásil Josef Marha. Bývalý zaměstnanec závodiště. Tumpachovy pobyty v hotelu Pelikán přivedly jednu z pokojských k nápadu zkusit to s vydíráním. Patrně jí položili nůž na krk, přiměli ji k mlčení. Z hotelu ji propustili a kde našla obživu? Na závodišti!... celý text

jprst
19.12.2020 4 z 5

Podle mých dosavadních zkušeností s tvorbou tohoto autora jsem nic mimořádného neočekával, o to více jsem byl překvapen. Plynulý děj bez nudných pasáží, nenásilný humor a ironie do příběhu dobře zapadající, prostě jedna z povedených českých detektivek.

ViolettaCh.
31.05.2020 4 z 5

Bezva detektivka z domácího prostředí, se svižným dějovým spádem a kvalitní zápletkou. Celkově mám detektivky pana Uhera v oblibě.

medvedice3
05.06.2018 5 z 5

Z té série "uherovek" , kterou jsem teď přečetla, se mi tato líbila nejvíc - pro určitou poetičnost. Všimla jsem si už, že Fr. Uher je ve svých detektivkách poetický. Bodejť by nebyl - píše i pro děti - a ta poetičnost těm detektivkám vůbec nevadí. Pohladí a vyvolá úsměv.

čef
07.02.2017 5 z 5

Pro mne překvapivě dobrá groteskně-kriminální kniha plná ironie, vtipu a dobových satirických šlehů. Vyprávěno tedy stylem Stoletého staříka, co vylezl z okna a zmizel. Škoda, že takto originálních detektivek je v české literatuře tak málo.

bagel
28.03.2016 4 z 5

Příjemné překvapení - svižný děj, lehce ironický tón, párkrát jsem se docela zasmála. Jen těch úmrtí bylo na jedno město trochu moc

František Uher
česká, 1936