Bad-wolf Bad-wolf komentáře u knih

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Četla jsem i předchozí díl - Jeho banán, ten mě bohužel ale nijak nenadchl (hodnotila jsem 2*). I přes to jsem se ale rozhodla přečíst další díl, a to z čiré zvědavosti, abych věděla, kam tato série bude směřovat.
V knize se setkáváme s postavami, které byly již v minulém díle, avšak já jsem si je vůbec nepamatovala, a to mi jenom potvrdilo to, že Jeho banán ve mně nezanechal naprosto nic. A ani u tohoto dílu to nebylo o moc lepší – postavy jsou prostě „nijaké“. William mě vůbec neoslovil a jeho kleptomanie mi nepřišla vůbec vtipná. Hailey jsem měla o trochu radši, ale také jsem k ní moc nepřilnula. Co se týče příběhu, tak ten nebyl úplně špatný, ale ani nijak skvělý. Shrnuto: čtení jsem si užívala a myslím, že je to ideální oddechovka, když nechcete číst nic složitého. Já hodnotím 3* - je to prostě průměrné čtení, u kterého se asi nudit nebudete, ale nic hlubšího ve vás nezanechá.

26.02.2021 3 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Další díl ze skvělé série Začít znovu - opět skvělé jako předchozí, ale tentokrát s menším ale... Kniha mě nejprve opravdu bavila - zakázaná láska je skvělé téma a věřím, že kniha měla velký potenciál. Jenže ten potenciál tentokrát nebyl úplně využit. Mě osobně zklamal závěr knihy, kde jsem začala mít problém s Nolanem a přišlo mi, jako bych na konci četla o úplně jiné postavě. Najednou mi přišlo, jakoby Nolan vlastně ani nikdy učitelem nebyl (nebo se tak aspoň nechoval). Hodnotím 4* - kniha je skvělá, ale ve srovnání s předchozími díly prostě pokulhává. Doufám, že další díl již bude zase stejně tak skvělý jako díly předchozí.

17.02.2021 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Další skvělý díl série Začít znovu, který se mi líbil mnohem víc než ty předchozí. Sawyer a Isaac jsou skvělé osobnosti a dohromady tvoří asi nejlepší pár z celé této série. Pokud se vám líbili předchozí díly, tak mohu jedině doporučit, nebudete zklamáni.

17.02.2021 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Bohužel tato kniha měla opravdu povedený marketing, který ale bohužel slibuje více než je kniha schopna nabídnout. Pokud od knihy moc neočekáváte, můžete si knihu přečíst, třeba vás nakonec zaujme, vyloženě špatná není. Ale pokud máte určitá očekávání, tak na čtení této knihy zapomeňte, protože budete spíše zklamáni. Já hodnotím 3* - není to vyloženě strašné, číst se to dá, ale je to prostě takový průměr...

03.02.2021 2 z 5

Patrioti Patrioti Pascal Engman

Velmi čtivý, povedený thriller, který odkrývá hodně ze současné politické situace ve Švédsku. Musím přiznat, že je zde několik citací, ze kterých doopravdy mrazí. Knihu mohu doporučit, ačkoliv závěr mi přišel trochu nepovedený. Kniha ale i tak má, co nabídnout.

"Taky si nepřeju nic jiného než se pomstít a ukázat, že se my Švédové umíme bránit. Ale není to správná cesta k našemu cíli. O jednoho přivandrovalce víc nebo míň, to vůbec nehraje roli. Cestu tomu šílenství, ve kterém žijeme, umetají média. To jejich lži a zkreslování informací už celé roky matou občany a ovlivňují politiky. Novináři bydlí v bezpečných bílých čtvrtích a dosud měli za to, že můžou po nocích klidně spát. My jim teď ukazujeme, že za své lži musejí nést odpovědnost. Nakonec přestanou lhát. Přestanou zkreslovat. Není to složité."

01.08.2020 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Skvělá oddechová kniha, která je velmi dobře napsána a opravdu dobře se čte. Jediné, co mě mrzí, tak mi děj přišel takový typicky románový - on je drsňák, ona přecitlivělá, najdou si k sobě cestu, řeší své problémy z minulosti, problémy se vrátí, to se u nich projeví, jsou nešťastný, happyend. Čekala jsem trochu víc, jelikož kniha je všude vychvalována... ale musím říct, že i přes tuto typickou linku jsem si knihu vychutnala a mohu doporučit.

26.04.2020 4 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Tak mě tato kniha nezaujala a musela jsem se nutit, abych ji vůbec dočetla. Opět obrovské množství sexu, hlavní hrdinka mi přišla "hloupá" a nebyla jsem schopná si k ní vytvořit nějaký vztah. Ale musím uznat, že cca druhá polovina knihy byla už o dost lepší, jelikož se tam objevil aspoň nějaký děj. Jsem z této knihy trochu rozpolcená a nevím jestli se vůbec budu pouštět do dalších dílů.

26.04.2020 2 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Skvělá oddechovka. Tato kniha mě příjemně překvapila. Na začátku mě moc nebavila, jelikož to byly jen sexuální scény, ale postupně jsem si hlavní postavu celkem oblíbila a knihu jsem nemohla odložit a musela ji dočíst. Doporučuji, pokud si chcete přečíst něco z červené knihovny, ale neočekávejte nějakou napínavou zápletku nebo pořádný děj. Každopádně knihu hodnotím 5*, jelikož to pro mě bylo příjemné oddechové čtení.

13.04.2020 5 z 5

Tajná řeč koček Tajná řeč koček Susanne Schötz

Pěkná kniha pro všechny milovníky koček. Bohužel na mě byly některé pasáže příliš odborné a některé se tam několikrát opakují. Kniha by mohla být klidně zkrácená a ničemu by to neuškodilo. I přes to jsem se toho docela dost dozvěděla a hodnotím knihu jako spíše průměrnou - mohla by být lépe propracována.

23.03.2020 3 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Kniha má velmi zajímavý námět, ale bohužel nebyla vůbec čtivá. Největším problémem však byly postavy, které byly velmi ploché a ke kterým jsem si nevytvořila vůbec žádný vztah. Právě z toho důvodu jsem se do čtení pokaždé přemlouvala a doufala, že to bude lepší a dozvím se o nich více. To se ale bohužel nestalo a já byla při dočtení opravdu velmi zklamaná. Tuto knihu hodnotím nakonec 2*, jelikož čtivost knihy a charakteristiky postav jsou pro mě opravdu velmi důležité.

12.09.2021 2 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Tuto knihu jsem původně ani číst nechtěla, ale nalákala mě na ni jedna zajímavější negativní recenze, a tak jsem si řekla, že je na čase si o ni udělat svůj vlastní názor.

Kniha nebyla vyloženě špatná, ale má mnoho ale. V první řadě jde o styl psaní autorky. Nevím, jak přesně to popsat, ale je opravdu zvláštní. Mě osobně nijak zvlášť nevadil, ale věřím, že mnoha lidem se líbit nemusí. V knize se také klade až extrémní důraz na vtipné hlášky, čokoládu a Harryho Pottera a přiznávám, že něco z toho mi přišlo sice úsměvné, ale velká část byla opravdu přetažená. Nejvíce mi asi vadil neustálý důraz na čokoládu – bylo toho až moc. To vše bych však dokázala knize odpustit, ale co je asi největším problémem této knihy jsou postavy. Mei je opravdu příšerná hlavní hrdinka – sobecká, arogantní, zlá, sebestředná s chováním dvanáctileté dospívající dívky. Ještě nikdy se mi snad nestalo, že bych si vytvořila takový odpor k hlavní postavě. Mei to však zvládla s přehledem. U ostatních postav to naštěstí nebylo až tak hrozné, ale přiznávám, že zde asi nebyla postava, jejíž chování by mi nevadilo. Každopádně, celkový dojem z knihy nebyl až tak hrozný, ale věřím, že kdyby se na této knize více zapracovalo, mohla být mnohem lepší.

Hodnotím 3* - není to vyloženě strašné čtení, jak jsem čekala. Přečíst se to dá, ale má to mnoho zásadních chyb. I přes to věřím, že mladším čtenářům se kniha může líbit.

12.09.2021 3 z 5

To se může stát jen ve filmu To se může stát jen ve filmu Holly Bourne

Předpokládám, že u této knihy asi nebudu úplně cílová skupina, proto nebudu úplně hodnotit to, že mi některé scény přišly opravdu přehnané či nesmyslné. Jako celek ale kniha nebyla špatná a věřím, že pro mladší čtenářky, to nemusí být úplně špatné čtení. Kniha se mi četla velmi dobře a děj příjemně odsýpal. Knihu doporučuji přečíst, ale vhodnější je spíše pro dospívající dívky.

17.02.2021 4 z 5

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

Hodnotím jako osoba naprosto nepolíbená seriálem Stranger Things.

Kniha pro mě byla srozumitelná, děj napínavý a čtení jsem si opravdu užívala. Co mě ale na této knize vadilo, bylo to, že některé části byly "nesmyslné" (např. získat si naprostou důvěru gangu za 2 dny?). Každopádně se mi kniha líbila a určitě ji mohu doporučit, i nefanouškům seriálu.

03.02.2021 4 z 5

Zákon jednoho Zákon jednoho Ashley Saunders

Od knihy jsem neměla příliš velká očekávání, ale i přes to jsem se rozhodla si ji přečíst, a to na základě zajímavé anotace. A výsledek? Byla jsem vcelku překvapená. Kniha byla opravdu čtivá, námět zajímavý a až na (pro mě) "nezáživný" konec byla opravdu skvělá. Pokud vás zaujme anotace, neváhala bych a zkusila knihu přečíst. Třeba budete také příjemně překvapeni.

03.02.2021 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Knihu hodnotím 5*, ačkoliv se nejedná o žádný literární skvost. Kniha je napsána opravdu jednoduše, ale vzhledem k tomu, že se jedná o otevřenou zpověď bývalé alkoholičky, je nedocenitelná. Ano, samozřejmě se knize dá vytknout několik věcí. Mě osobně třeba vytáčely facebookové příspěvky, díky kterým se kniha opakovala. Dále mě vytáčelo Míšino chování, které bylo opravdu příšerné. Ale i přes to je kniha jedinečná a jedna se svým způsobem o opravdový "klenot".

Po knize jsem sáhla, jelikož si všímám nadměrného pití alkoholu v rodině (také se jedná o matku malého dítěte). A přiznávám, že jsem knihu přečetla jedním dechem. Neuvěříte, kolik pasáží jsem tam našla, které byly jako přes kopírák... O to více mě kniha zasáhla a jsem ráda, že Míša tuto knihu napsala. Myslím si totiž, že o tomto problému by se mělo mluvit více.

Mimochodem, obdivuji celou rodinu Míši za to, jak to bravurně zvládli. Ono to opravdu není lehké. Míše držím palce, aby se z toho nadobro dostala.

Na závěr si dovolím přidat jednu citaci z knihy, ze které opravdu mrazí:
"Samozřejmě všichni už věděli líp než já, v jakém jsem průseru. Jen já pořád naivně doufala, že všechno zvládnu sama, a vůbec jsem si nepřipouštěla, že z tohoto už se sama nemůžu dostat. Nebo jsem ani nechtěla, ty stavy mi vyhovovaly. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že se nevěnuju dceři na sto procent. Ale i to jsem upozaďovala, hlavně, že mám co pít, to byla alfa omega mého života."

20.08.2020 5 z 5

Stroj času / Ostrov Dr. Moreaua Stroj času / Ostrov Dr. Moreaua Herbert George Wells

Úžasná kniha, plná skvělých myšlenek. Oba příběhy mají skvělý děj, ačkoliv Ostrov Dr. Moreaua mě oslovil trochu více. Knihu mohu jedině doporučit.

"A přesto mi bylo tehdy jasné - a myslím si to dosud -, že kdybych věděl, že někdo tak strašně trpí ve vedlejší místnosti, ale snáší bolest bez hlesu, zdaleka by mě to tak nedrásalo. Teprve když utrpení získá hlas a rozechvívá nám nervy, sevře se nám srdce lítostí."

01.08.2020 4 z 5

BRRRUM...mot(t)o mého života BRRRUM...mot(t)o mého života Ladislav Smíšek

Kniha se mi četla celkem dobře, ačkoliv mi ze začátku trvalo pochopení autorova stylu psaní - je tam velké množství nadsázky, na které jsem si musela zvyknout, abych knihu nebrala "vážně" a zasmála se.
Každopádně se mi kniha líbila, několikrát jsem se u ní od srdce zasmála a mohu doporučit jako vtipné, oddechové čtení (spíše pro motorkáře).

26.04.2020 4 z 5

Přísně tajná Přísně tajná Janet Evanovich

Skvělá kniha, velmi čtivá. Ačkoliv tento žánr nečtu, tak jsem byla příjemně překvapena. Kniha se opravdu dobře čte, napětí mi vydrželo až do posledních stránek a vtipné pasáže byly příjemným zpestřením. Knihu mohu jedině doporučit.

23.03.2020 5 z 5

Naprosto pozoruhodná věc Naprosto pozoruhodná věc Hank Green

Kniha je čtivá, je zajímavá, má zvláštní příběh, je tak trochu sci-fi a řekla bych, že i trochu záhadná (sny), na konci má zvláštní zvrat, který mě osobně hodně zaskočil. Doporučuji ji určitě přečíst, stojí za to.

Ze začátku jsem s knihou měla trochu problémy. Nemohla jsem se pořádně začíst a knihu už jsem chtěla odkládat z několika důvodů.
Tím prvním byla sexuální orientace hlavní hrdinky, kde je již na začátku popisováno, že je bisexuálka a momentálně chodí se svojí spolubydlící - nemám nic proti LGBT, ale nemám ráda, když je tato ideologie někam "napasována", aniž by se do příběhu hodila. V knize jsem však pokračovala - byla jsem po zdejších recenzích zvědavá, čím je tato kniha tak zvláštní.
Po druhé jsem knihu skoro odložila, když její bisexuální spolubydlící, začala mluvit o tom, jak jsou černoši skvělými řečníky, jelikož se po nich chce, když jsou mezi bílými lidmi, aby mluvili za všechny černochy - tzn. když něco tato postava říká, tak si musí dávat velký pozor, jelikož si všichni myslí, že to co říká, reprezentuje všechny černochy... a že je to pro ní strašně těžké a trápí ji to. Na to jí hlavní hrdinka odpověděla, že je to hrozné a že neví jaký to je, protože vyrůstala v bílé komunitě. I do teď nechápu, jaký smysl měla tato debata pro celý příběh, jelikož tam o tom už nikdy nebyla ani zmínka, ale předpokládám, že když píšete knihu, musíte tam někam napasovat i to, jak to mají černoši mezi bělochy stále těžké. I přes to jsem knihu četla dál a musím konstatovat, že jsem ráda, že jsem tak učinila.

11.03.2020 4 z 5

Špatný záběr Špatný záběr Stacy Farská

Musím ocenit, že na to, že se jedná o prvotinu, se autorka pustila zrovna do nelehkého žánru a přiznávám, že jsem z toho měla na začátku celkem strach. Přiznejme si, že ono napsat dobrou detektivku, která bude napínavá, není zrovna jednoduché. Ale autorce se to povedlo – příběh je skvělý, promyšlený a zápletka je velmi zajímavá, ačkoliv mi úplně neseděla do prostředí Prahy. Já osobně jsem si tam pořád dokreslovala jiné, exotičtější prostředí. Za to ale může moje představivost a možná i to, že jsem si prostě nedokázala představit, že by se zrovna něco takového mohlo dít v naší zemi (a ono se to bohužel možná i děje, jen já mám stále růžový brýle). Autorka píše velice zajímavým stylem a využívá všechny možnosti toho, aby byl čtenář nucen číst dále. Začátek byl sice trochu pomalejší, a ačkoliv jsem ráda, že jsem se toho o postavách dozvěděla mnoho, mohlo tam toho dle mého názoru být trochu méně, aby to bylo svižnější. To je ale opět jen moje osobní preference, se kterou nemusíte souhlasit. Děj postupně začínal celkem gradovat a od poloviny knihy už jsem nemohla knihu odložit. Mimochodem, prokládání detektivního příběhu erotikou, není vůbec špatné a autorce se povedly i erotické scény. Těch jsem se bála asi nejvíce a opravdu mě příjemně překvapily – měly ten správný erotický náboj, ale zároveň byly vkusné. Nebudu lhát, že po přečtení několika erotických knih, mám právě z těchto scén vždy největší strach. Závěr knihy byl zajímavý a opravdu nečekaný.
Ačkoliv příběh byl naprosto skvělý a kniha se mi velmi líbila, bohužel, se v ní objevovaly určité nedostatky, díky kterým snižuji hodnocení. Jednalo se především o určité překlepy a jiné drobné chyby, což mě jakožto čtenáře velmi rušilo. I přes to ale věřím, že pokud vás příběh zaujal a chcete podpořit nadějnou začínající autorku, dokážete tyto chyby přehlédnout. Já osobně vám tuto knihu doporučuji – příběh je opravdu skvělý a nevšední.

22.02.2021 4 z 5