Babo Babo komentáře u knih

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

KLDR je opředena tajemstvím a člověk se může jen dohadovat,co za hrůzy se tam odehrávají. To byl jeden z důvodů , proč jsem se pustila do této knihy.
Zjišťuji, že už jsem asi tak otrlá ze všech těch špatných zpráv,co se na nás už spoustu let dnes a denně valí z televize a internetu , že i když si hlava uvědomuje,že to musela a stále je hrůza,tak emocionálně se mě tato kniha nijak nedotkla.
Něco je špatně a obávám se,že nikdo zvenčí nic nezmění . Ta "revoluce" musí přijíz zevnitř. Ale jak,když je celý systém tak propracovaný,aby lidé ani nepomysleli na nějakou vzpouru?

09.05.2022 4 z 5

Smrtelný pohled Smrtelný pohled Colin Falconer (p)

Falconera mám ráda,tedy jeho knihy. Tato ale byla spíš průměrná. Takový dobrodružný román,bez nějakých hlubších myšlenek nebo zajímavých informacích .
Takže neurazí,nenadchne.
Jediné co mi snad přišlo zajímavé,že milostný román múže být napsán bez patosu .
Pokud se ovšem tato kniha dá označit jako milostný román .
Ano, láska přišla,ale nebyla to taková ta na první pohled ,ani prvoplánová.
Spíš jen v náznacích ,takže mě to neiritovalo jako např. u Nory Roberts .

06.05.2022 3 z 5

Zrozená z ohně Zrozená z ohně Nora Roberts

Další nedočtená kniha.
Jak už jsem psala minule,té romantiky je na mě příliš. Takže potřebuji několik let na "vychladnutí" nebo detox a možná si zase nějakou Noru Roberts přečtu,ale teď potřebuju něco reálnějšího :-)

28.04.2022

Zlověstný úplněk Zlověstný úplněk Nora Roberts

Po několika knihách od N.Roberts jsem dospěla do stádia,že té romantiky na mě začíná být přece jen příliš.
I když jsem chtěla zjistit ,kdo Hope zavraždil,tak mě to neustálé opakování zamilovanosti začalo vadit a tak knihu odkládám.

21.04.2022

Božské zlo Božské zlo Nora Roberts

Hned po přečtení prvních vět jsem věděla,že jsem knihu už četla. To bylo ale všechno,co jsem si vzpomněla. A taky,že se mi kniha líbila. Proto jsem ji neodložila a četla ji jako poprvé.
A tak jako poprvé,tak i podruhé se mi líbila . Neotřelé téma ,čtivě napsané ,takže doporučuji.

19.04.2022 5 z 5

V pravou chvíli V pravou chvíli Nora Roberts

Kniha mě bavila. Samozřejmě nemá smysl nějak řešit takovou tu americkou barvotiskovou dokonalost hlavních hrdinů,ale paní Roberts je profík,který určitě zaujme nápadem a styl psaní je standartně na vysoké úrovni.
Není to žádný Shakespeare,ale jde o čtivé vyprávění ze zajímavého prostředí .

14.04.2022 4 z 5

Smrtící pomsta Smrtící pomsta J. D. Robb (p)

Možná budu ve svém hodnocení nespravedlivá,protože kniha se četla dobře. Ale nebylo v ní nic originálního .
To ,že se celá série odehrává v budoucnosti mi příjde celkem zbytečné. Rozhodně se zde neobjevují věci příliš odlišné od současnosti .Dokonce i v roce 2058 budou lidé používat fax,tak to mě pobavilo.
Jako oddechovka,ale dobrý.Prostě průměr.

04.04.2022 3 z 5

Pád Cařihradu Pád Cařihradu Mika Waltari

Přidávám se k těm,kteří knihu nedočetli.
Ze začátku jsem byla nadšená stylem psaní,přišlo mi to jako báseň . Potom mi chování Anny začalo lézt na nervy a popis příprav na rozhodující bitvu mě přestal bavit.
A tak jako mnohokrát v poslední době jsem si řekla,proč se trápit nad knihou,která mě přestala bavit,když je tolik jiných čekajících k přečtení.

31.03.2022

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Tak to zase byly charaktery :-) . Jeden lepší než druhý. Ale jak říkají herci,záporáci se hrají líp než kladní hrdinové. Neznamená to sice,že bych jim fandila,ale určitě dávali příběhu šťávu.
Paní Váňová je umí tak pěkně vylíčit,že mi fakt lezli na nervy . Je mi líto,že kniha skončila a určitě se budu pídit po další .

25.03.2022 5 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Ubírám jednu * a to pro první pětinu . Sledování dětství hlavních hrdinů mě až tak moc nebavilo.
Je to moje druhá kniha od paní Váňové a mám takový pocit,že si vybírá ty nejhorší vlastnosti nás lidí a tak vznikají romány ,kdy hlavními postavami jsou intriky a pletichaření ,
Občas se mi chování hrdinů románu zdá neuvěřitelné , jindy si říkám ,jak přesvědčivé .
U žádného jiného autora jsem se zatím s tímto stylem nesetkala a zatím mě to baví.

21.03.2022 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Jedna z nejlepších knih E.M. Remarqua.
Četla jsem ji už hodně dávno,ale nikdy nezapomenu na ten šok,který mě přepadl naprosto nečekaně spolu s posledními slovy této úžasné knihy. Už nikdy jsem nebyla tak zaskočena,jako tehdy . U knih nepláču,ale tehdy jsem měla namále.

15.03.2022 5 z 5

Ve čtečce jsem si našla knihu s tímto zvláštním názvem a začala číst. Nevěděla jsem do čeho jdua tak mě v první řadě zaskočilo,že se jedná o formu dopisů. Doufala jsem,že snad jde jen o začátek,protože mě tento způsob moc nenadchl.
Přemýšlela jsem, jestli pokračovat dál .Když jsem viděla na Databázi knih takto vysoké hodnocení,rozhodla jsem se knize dát šanci. Na formu jsem si brzy zvykla,přesto jsem to viděla tak na 4 *.
Když jsem dnes knihu dočetla,lituji,že má tak málo stránek. Myslím,že to vypovídá o všem.
Ano i přes dobu,ve které se příběh odehrává, je to pohlazení po duši,jak píše Bedka.

12.03.2022 5 z 5

Kukaččí mládě Kukaččí mládě Magda Váňová

V žádné knize jsem se ještě nikdy nesetkala s tak nepříjemnou,zlou,sebestřednou a nesnesitelnou osobou,jako byla Riva. Zajímalo by mě,jestli autorka měla nějaký předobraz,protože to bych asi nevydýchala.
Na druhou stranu není jednoduché vytvořit postavu ,která budí takové emoce.
Jinak se mi kniha líbila, jistě i proto,že jsem toto období prožila . Ať už dobu podpultového zboží za socialismu , nebo divokých devadesátek.
Určitě si přečtu i další knihy paní Váňové.

11.03.2022 4 z 5

Hanebná kráska Hanebná kráska Martina Cole

Po mnoha letech jsem se vrátila k Martině Cole.
Ještě jsem si pamatovala , jak na mě působil Maniak a Královna zločinu. Myslím,že si vytvořila určitou šablonu a tu stále opakuje.
Kniha se čte dobře,ale přišla mi docela neuvěřitelná. Ani ne tak dějově,jako psychologicky.
Měla jsem pocit,jako by se povahy jednotlivých postav měnily,tak nějak nepřirozeně a nepředvídatelně. Možná autorka nechtěla upadnout do stereotypu,ale prostě jsem nevěřila,že by se takhle chovaly.
Několikrát jsem přemýšlela jestli pokračovat. Nakonec jsem dočetla a jestli ještě někdy budu od M. Cole něco číst,tak určitě ne hned.

03.03.2022 3 z 5

Takové shrnutí lidských dějin. Čte se dobře, s něčím souhlasím,něco se mi zdá jakoby autor přizpůsoboval svým názorům. Ale nejsem ani antropolog,archeolog,historik ,takže nevím.
Kniha se ale čte dobře .

18.02.2022 4 z 5

Královský vozataj Královský vozataj Vladimír Neff

Celá pentalogie se mi moc líbila. Podepsala bych se pod komentář lucie 2169 .
Pro mě ,jen víc takových knih.

14.02.2022 5 z 5

Veselá vdova Veselá vdova Vladimír Neff

Opět za pět.

07.02.2022 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Na západní frontě klid byla moje první kniha od E.M Remarqua před mnoha a mnoha lety a stal se mým oblíbeným autorem.Bylo to v době,kdy jsem knihy kupovala a tak je mám skoro všechny.
Ano,je to velmi silné čtení a všichni ti,kteří by rádi poslali mladé muže do války,by se měli postavit v jejich čelo.
Třeba přežijí a vzpamatují se .

07.02.2022 5 z 5

Zlá krev Zlá krev Vladimír Neff

Stejně jako předchozí díly za 5* .
Jako seriálem nepolíbená,zažila jsem několik "šoků" . První byl osud Míši Borna ,ale nečekala jsem ani osud Karla Pecolda nebo Nedobyla. Tak to prostě v životě chodí.Jeden den jste a druhý začíná bez vás.
Zaujala mě i linka protestů dělníků proti zaměstnavatelům . V dnešní době mladí opovržlivě cedí skrz zuby "komouši" ,ale zajímalo by mě,kdyby žili v té době ,jak by přemýšleli.
Dřít 10 , 12 hodin denně a dostávat almužnu ,vidět,že se nikdy nezmůžou na slušný život pro sebe a své děti. Chápu tu nenávist a touhu po změně.
Považuji za normální,že se někdo má líp a někdo hůř. Ale jak se říká,čeho je moc,toho je příliš.
To,že se nakonec celý boj proti utiskovatelům zvrtl ,je o něčem jiném.
Ve škole jsme se učili o VŘSR a já jsem vlastně nikdy moc nepřemýšlela o tom,že tento boj probíhal v mnoha zemích.
Nepřemýšlela jsem ,ale je to logické a tato kniha mi to připomněla .

24.01.2022 5 z 5

Císařské fialky Císařské fialky Vladimír Neff

Určitě za 5* . Pan Neff byl skvělý vypravěč,autor,který se dokázal stylizovat do myšlení doby,jednotlivých aktérů a dokázal skvěle zachytit měnící se dobu a život v rozvíjející se Praze.
Jeho postavy nejsou černobílé ,ale hluboce lidské . Líbí se mi i národní probouzení se .
V dnešní době by zřejmě byli zaškatulkováni mezi extrémisty a nacionalisty.
V 19. století tomu bylo jinak. Naštěstí pro nás . Bez těchto populistů a národovců by nebylo o několik desetiletí později samostatného Československa .
Bohužel většině dnešních politiků je to jedno .
Tváří se sice jakože si váží T.G.Masaryka ,ale jejich skutky jsou hrubě v rozporu se slovy.
To už je ale jiná písnička a v této knize jsou opravdoví "bojovníci" za český jazyk a české myšlení. Opravdoví vlastenci se svými problémy a životními osudy.

12.01.2022 5 z 5