Císařské fialky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Navazuje jako 2. část pentalogie na Sňatky z rozumu. V druhém svazku autor sleduje osudy hrdinů na pozadí společensky, národně a hospodářsky důležitých let šedesátých a sedmdesátých i proměn Prahy, jež se zejména vyprostila z tísnivého objetí hradeb. Bornové a Nedobylové vyrostli majetkově i společensky, vytvořili si pevné zázemí pro další vzestup, ale na obzoru se už objevují příznaky změn, které v dosavadní vývojové linii rodu, způsobí proměny doby i noví členové rodu svými povahovými rysy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31389/cisarske-fialky-31389.jpg 4.5132
Série:

Sňatky z rozumu (2.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Císařské fialky

Přidat komentář
Levandulle
03. února

V románu těžko nacházím postavu, kterou bych si vyloženě oblíbila, každý má nějaké ty slabší stránky. Asi to tak má být, i v životě se najde málokdo jen se samými kladnými vlastnostmi. Neff popisuje své postavy s chápavým porozuměním a lehce ironickým humorem.

Magriva
31.07.2018

Po několikatýdenní pauze jsem si přečetla další díl Neffovy pentalogie a bylo to krásné čtení. Zajímavé životní osudy, umně vedené dějové linie, co všechno může vyplynout z nedorozumění, jak může kdo na druhé zapůsobit. Je to nejen historický majsterštych, ale i psychologický.

bookcase
12.07.2018

Opět krásný, po jazykové stránce lahodící pohled do života lidí v 19. století. Dvořák neměl chybu. :-) Už otevírám třetí díl.

RamonVarga
19.02.2018

Skvěle napsaná historická epopej.

Mátová
05.12.2017

Román pokračuje v nastavené laťce. Krásná čeština, široký historický rozhled. Jen se přiznám, že mi postavy lezou čím dál víc na nervy, nejvíc Born a jeho ženuška, si proto, že nemám ráda pozlátko. Zato jsem si velmi oblíbila Antonína Dvořáka, docela by mě zajímalo, jak moc reálný je jeho charakter. Nicméně román sám o sobě je stále skvělý.

JeKa
22.07.2013

Kdykoliv jdu kolem Komerčky na Příkopech, vzpomenu si, že tady měl obchod Born (ve skutečnosti Neff) a nedokážu se nepousmát. Skvělá kniha, která mě provází celý život (a doufám, že ještě bude).

marketad
12.03.2013

Druhý díl rodinné ságy, pořád ještě dobrý. Bohužel v dalších dílech se už začalo hrát na komunistickou notu a šly kvalitativně dolů.

maryzka
16.05.2012

Bornové a Nedobylové vyrostli společensky, ale objevují se také dělnické bouře.

Doporučujeme

Velký král Přemysl Otakar I.
Velký král Přemysl Otakar I.
Msta písecké panny
Msta písecké panny
F.L. Věk I.
F.L. Věk I.
Není římského lidu
Není římského lidu