Císařské fialky

Císařské fialky

Navazuje jako 2. část pentalogie na Sňatky z rozumu. V druhém svazku autor sleduje osudy hrdinů na pozadí společensky, národně a hospodářsky důležitých let šedesátých a sedmdesátých i proměn Prahy, jež se zejména vyprostila z tísnivého objetí hradeb. Bornové a Nedobylové vyrostli majetkově i společensky, vytvořili si pevné zázemí pro další vzestup, ale na obzoru se už objevují příznaky změn, které v dosavadní vývojové linii rodu, způsobí proměny doby i noví členové rodu svými povahovými rysy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31389/cisarske-fialky-31389.jpg 4.4118

Sňatky z rozumu (2.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Československý spisovatel

Magriva

Po několikatýdenní pauze jsem si přečetla další díl Neffovy pentalogie a bylo to krásné čtení. Zajímavé životní osudy, umně vedené dějové linie, co všechno může vyplynout z nedorozumění, jak může kdo na druhé zapůsobit. Je to nejen historický majsterštych, ale i psychologický.

bookcase

Opět krásný, po jazykové stránce lahodící pohled do života lidí v 19. století. Dvořák neměl chybu. :-) Už otevírám třetí díl.

RamonVarga

Skvěle napsaná historická epopej.

Mátová
05.12.2017

Román pokračuje v nastavené laťce. Krásná čeština, široký historický rozhled. Jen se přiznám, že mi postavy lezou čím dál víc na nervy, nejvíc Born a jeho ženuška, si proto, že nemám ráda pozlátko. Zato jsem si velmi oblíbila Antonína Dvořáka, docela by mě zajímalo, jak moc reálný je jeho charakter. Nicméně román sám o sobě je stále skvělý.

JeKa
22.07.2013

Kdykoliv jdu kolem Komerčky na Příkopech, vzpomenu si, že tady měl obchod Born (ve skutečnosti Neff) a nedokážu se nepousmát. Skvělá kniha, která mě provází celý život (a doufám, že ještě bude).

marketad
12.03.2013

Druhý díl rodinné ságy, pořád ještě dobrý. Bohužel v dalších dílech se už začalo hrát na komunistickou notu a šly kvalitativně dolů.

maryzka
16.05.2012

Bornové a Nedobylové vyrostli společensky, ale objevují se také dělnické bouře.

Pavelpi
01.09.2011

Pokračování Sňatků z rozumu,rovněž bezvadná kniha.Hodnotím plným počtem bodů

WEIL
12.08.2011

Jeden z nejlepších televizních seriálů, který byl v ČR natočený.
Zajímavostí nepochybně je, že vše co je v knize, tak je i realizováno filmařsky. Tohle mě fascinovalo, a něco podobného je třeba ve filmu "V stínu kapradiny".
Kdo si to přečte a shlédne, ten to může porovnat.
Jistěže některé delší vypravěčské pasáže se do pěti dílného seriálu nevešly, to by byl o několik hodin delší. Ale to podstatné je právě takové, jak jsem uvedl.

WEIL
10.06.2011

Na známém filmovém zpracování mě fascinuje, že když čtete tuto tetralogii - tak vše se odehrává přesně tak i v seriálu "Sňatky z rozumu" (5. dílů), a později "Zlá krev" (7. dílů).