Císařské fialky

Císařské fialky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31389/bmid_cisarske-fialky-L5m-31389.png 5 193 25

Sňatky z rozumu série

Navazuje jako 2. část pentalogie na Sňatky z rozumu. V druhém svazku autor sleduje osudy hrdinů na pozadí společensky, národně a hospodářsky důležitých let šedesátých a sedmdesátých i proměn Prahy, jež se zejména vyprostila z tísnivého objetí hradeb. Bornové a Nedobylové vyrostli majetkově i společensky, vytvořili si pevné zázemí pro další vzestup, ale na obzoru se už objevují příznaky změn, které v dosavadní vývojové linii rodu, způsobí proměny doby i noví členové rodu svými povahovými rysy.... celý text

marketad
12.03.2013 5 z 5

Druhý díl rodinné ságy, pořád ještě dobrý. Bohužel v dalších dílech se už začalo hrát na komunistickou notu a šly kvalitativně dolů.

maryzka
16.05.2012 3 z 5

Bornové a Nedobylové vyrostli společensky, ale objevují se také dělnické bouře.

Pavelpi
01.09.2011 5 z 5

Pokračování Sňatků z rozumu,rovněž bezvadná kniha.Hodnotím plným počtem bodů

WEIL
12.08.2011 5 z 5

Jeden z nejlepších televizních seriálů, který byl v ČR natočený.
Zajímavostí nepochybně je, že vše co je v knize, tak je i realizováno filmařsky. Tohle mě fascinovalo, a něco podobného je třeba ve filmu "V stínu kapradiny".
Kdo si to přečte a shlédne, ten to může porovnat.
Jistěže některé delší vypravěčské pasáže se do pěti dílného seriálu nevešly, to by byl o několik hodin delší. Ale to podstatné je právě takové, jak jsem uvedl.

WEIL
10.06.2011 5 z 5

Na známém filmovém zpracování mě fascinuje, že když čtete tuto tetralogii - tak vše se odehrává přesně tak i v seriálu "Sňatky z rozumu" (5. dílů), a později "Zlá krev" (7. dílů).