babicka_amalka babicka_amalka komentáře u knih

Růže smrti Růže smrti Arnaldur Indriðason

myslím, že v téhle sérii pokračovat v dohledné době určitě nebudu; čekala jsem něco jiného, dostavila se nuda...

10.01.2020 2 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

skvěle napsané; i když něco odhadnutelné, přesto mě udrželo v napětí až do poslední stránky;

07.01.2020 4 z 5

Pytel Jidášů Pytel Jidášů Zbigniew Nienacki

co napsat? jako dítě jsem čítávala příhody Pana Auťáka, takže jsem knížce dala šanci;
je to průměrná "špionážní" knížka, jichž vycházelo spousta tehdy a vychází spousta i teď; jen si holt "dobří hoši" a "špatní hoši" vyměnili role a místa ;-)

05.01.2020 3 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Dobrodružství milovníka knih se mi sice líbilo víc, ale i tohle jsem si přečetla celkem s potěšením. :-)

05.01.2020 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

půjdu proti proudu, ale - dočetla jsem jen s velkým přemáháním;

04.01.2020 2 z 5

Pomsta Pomsta Ellis Peters (p)

škoda času....

26.12.2019 2 z 5

Hračkář Hračkář Liam Pieper

pro mě dost zklamání; předpokládané vyústění bez překvapení, novodobá linka navíc taková odbytá a nijaká;

22.12.2019 3 z 5

Vyzvědačka Jeho Veličenstva Vyzvědačka Jeho Veličenstva Hana Whitton (p)

dotaz pro ty, kteří četli: nejde o totožnou knihu, která již byla vydána v r. 2012 pod názvem Aphra? nečetla jsem ani jednu a jen by mě to zajímalo, aby si člověk nepořizoval vlastně 2x stejnou knihu ;-)

13.12.2019

Nepřítel v domě Nepřítel v domě Lindsey Davis

pro mě nejslabší z obou sérií; i když čtivé to bylo, postrádalo to spád;

13.12.2019 3 z 5

Země mrtvých nadějí Země mrtvých nadějí Christopher John Sansom

byla jsem stejně spokojena jako s předchozími díly - znovu se mi dostalo směsi napětí, dobrodružství a stejnou měrou i historických souvislostí; četla jsem s velkým potěšením, byť to byla "pěkná kláda" (uvádí se 760 stran, ve čtečce mi jich to ukazovalo 987...) :-) ; doufám, že se ještě někdy dočkám nějakého pokračování;

25.11.2019 5 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

ztráta času

08.11.2019 2 z 5

Daniela Daniela Stephen Weeks

jen jsem zvědavá, jestli se těch dalších dvou dílů dočkáme...

15.10.2019 4 z 5

Y jako… Ypsilon Y jako… Ypsilon Sue Grafton

je mi líto, že už si nikdo z nás nebude moc přečíst poslední "písmenko" abecedy; ale za sebe musím říct, že moje oblíbená série mě svými posledními díly (X, Y) dost zklamala; oproti předchozím už neměly ten správný "tah na bránu"; ono není divu - udržet vysokou laťku při tolika pokračováních není snadné; i tak škoda, že autorka předčasně odešla - ještě si toho mohla hodně užít a s námi čtenáři se pak podělit o své příběhy;

27.09.2019 3 z 5

Tygří bojovník Tygří bojovník David Gibbins

pro mě zajímavé - zejména Indie a Čína; zase jsem se dozvěděla prostřednictvím zábavy i něco nového a pro mě nepříliš známého;

22.09.2019 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

zdlouhavé, nudné, po nadšených recenzích velké zklamání

20.09.2019 2 z 5

Nejvzácnější rukopis Nejvzácnější rukopis David Gibbins

tentokrát trochu zklamání; zajímavé téma, ale strašně rozvláčné... nejvíc z jeho knih se mi asi líbilo Křižácké zlato;

15.09.2019 3 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

na mě moc přeslazené, tenhle žánr holt není pro mě ;-)

11.09.2019 3 z 5

Georgette píše otci Georgette píše otci Anne Gesthuysen

moc se mi líbilo, zejména ta předválečná linka; přečteno na jeden zátah ;-)

10.09.2019 5 z 5

Ženy milující Ženy milující David Herbert Lawrence

četla jsem po letech znovu - ale tentokrát už mě to tolik neuchvátilo; nicméně kniha za přečtení stojí;

23.08.2019 4 z 5

Zapomenutý papež Zapomenutý papež Barbara Goldstein

za mě dost zklamání - knihy s touto tématikou a této formy mám velice ráda, ale - tak půlka knihy je neustálým opakováním téhož, zkrácení by jí přidalo na svižnosti a čtivosti; dost věcí jsem se sice dozvěděla, ale prostě někdy opravdu méně bývá více; tak uvidím, ještě zkusím dát šanci dalšímu dílu ;-)

20.07.2019 3 z 5