Vyzvědačka Jeho Veličenstva

Na stránkách této knihy ožívá skutečná historická postava Aphra Behnová, anglická básnířka a překladatelka – jedna z vůbec prvních žen v Anglii, která se živila výhradně svým psaním. Opravdu výhradně? Nikoliv! Podle všeho se totiž jednalo i o významnou špionku ve službách Karla II. Stuarta během války mezi Anglií a Nizozemím o obchodní cesty po moři. Právě její špionážní kariéra je námětem románu známé spisovatelky Hany Whitton, autorky mnoha knižních bestsellerů. Kniha plná romantiky, záludností a zvratů ukazuje tuto odvážnou ženu jako špionku i královu milenku, která se nebojí intrik ani ohrožení života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425962/vyzvedacka-jeho-velicenstva-jKu-425962.jpg 3.247
Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Olympia

Kniha Vyzvědačka Jeho Veličenstva

Dixinka

Pěkné oddechové čtení.

zuzana2599

Mám moc ráda knihy Hany Whitton. Ty její výpravy do minulosti miluji. I když tentokrát byla knížečka teňoučká a já ji přečetla za sobotu, opět se mi líbila. Život první anglické spisovatelky Aphry Behnové (1640-1689) byl výjimečný. Byla nejen krásná, ale i bystrá, chytrá a talentovaná. Ráda jsem se s ní seznámila !

babicka_amalka
13.12.2019

dotaz pro ty, kteří četli: nejde o totožnou knihu, která již byla vydána v r. 2012 pod názvem Aphra? nečetla jsem ani jednu a jen by mě to zajímalo, aby si člověk nepořizoval vlastně 2x stejnou knihu ;-)

Adelaide777
15.10.2017

Jednoduše napsaná kniha, spadající spíše do červené knihovny. Dalo se to přečíst, ale vracet se k ní už nebudu.

Prateri
03.01.2016

Přečetla jsem za den. Bylo to takové lehké počteníčko, lehce napsané. Pobavilo a hlavně mě seznámilo s anglickou spisovatelkou, o které jsem neměla tušení. Žádné složité čtení, ale na odpočinek dobré.

Temný snílek
29.08.2015

Knižní Aphra je krásná, inteligentní a hlavně okouzlující, až jí všichni muži padají k nohám a ženy jí ze žárlivosti nenávidí. Ona se několikrát zamilovala a s muži prožívala velmi vášnivé vztahy, ale vždy šla dál za svým snem, a tím bylo psaní.

Aphra se čte velmi lehce a rozhodně jde o příjemné odpočinkové čtení, které pobaví i zaujme svým příběhem a zajímavými postavami.

stardomes
21.03.2015

Knihu jsem měla přečtenou asi za 2dny a to nejsem nějaká extra super rychlá čtenářka.. Vetšinou čtu knihy abych se uspala :) Občas jsem sice měla pocit, že je něco napsané trochu stroze ale i přesto mě tahle kniha vcelku nadchla, doba ve které se děj odehrává mně taky nadchla, jen je pravda že se autorka zmiňovala o hrdinčině kráse až příliš (občas jsem jí snad až záviděla :D ) Knihu bych doporučila :)

zuzepka
31.10.2014

Knihu jsem přečetla jako doplňkové čtivo k náročné knize.Měla jsem pocit,že jsou to příběhy z jiných podobných a obsáhlejších knih,které jsem dříve četla.Nijak mě neuchvátila,ale splnila účel.

Králův dluh
Králův dluh