Vyzvědačka Jeho Veličenstva

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na stránkách této knihy ožívá skutečná historická postava Aphra Behnová, anglická básnířka a překladatelka – jedna z vůbec prvních žen v Anglii, která se živila výhradně svým psaním. Opravdu výhradně? Nikoliv! Podle všeho se totiž jednalo i o významnou špionku ve službách Karla II. Stuarta během války mezi Anglií a Nizozemím o obchodní cesty po moři. Právě její špionážní kariéra je námětem románu známé spisovatelky Hany Whitton, autorky mnoha knižních bestsellerů. Kniha plná romantiky, záludností a zvratů ukazuje tuto odvážnou ženu jako špionku i královu milenku, která se nebojí intrik ani ohrožení života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425962/vyzvedacka-jeho-velicenstva-jKu-425962.jpg 3.247
Žánr
Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Olympia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Vyzvědačka Jeho Veličenstva

Přidat komentář
Dixinka
05. března

Pěkné oddechové čtení.

zuzana2599
12. ledna

Mám moc ráda knihy Hany Whitton. Ty její výpravy do minulosti miluji. I když tentokrát byla knížečka teňoučká a já ji přečetla za sobotu, opět se mi líbila. Život první anglické spisovatelky Aphry Behnové (1640-1689) byl výjimečný. Byla nejen krásná, ale i bystrá, chytrá a talentovaná. Ráda jsem se s ní seznámila !


babicka_amalka
13.12.2019

dotaz pro ty, kteří četli: nejde o totožnou knihu, která již byla vydána v r. 2012 pod názvem Aphra? nečetla jsem ani jednu a jen by mě to zajímalo, aby si člověk nepořizoval vlastně 2x stejnou knihu ;-)

Adelaide777
15.10.2017

Jednoduše napsaná kniha, spadající spíše do červené knihovny. Dalo se to přečíst, ale vracet se k ní už nebudu.

Prateri
03.01.2016

Přečetla jsem za den. Bylo to takové lehké počteníčko, lehce napsané. Pobavilo a hlavně mě seznámilo s anglickou spisovatelkou, o které jsem neměla tušení. Žádné složité čtení, ale na odpočinek dobré.

Temný snílek
29.08.2015

Knižní Aphra je krásná, inteligentní a hlavně okouzlující, až jí všichni muži padají k nohám a ženy jí ze žárlivosti nenávidí. Ona se několikrát zamilovala a s muži prožívala velmi vášnivé vztahy, ale vždy šla dál za svým snem, a tím bylo psaní.

Aphra se čte velmi lehce a rozhodně jde o příjemné odpočinkové čtení, které pobaví i zaujme svým příběhem a zajímavými postavami.

stardomes
21.03.2015

Knihu jsem měla přečtenou asi za 2dny a to nejsem nějaká extra super rychlá čtenářka.. Vetšinou čtu knihy abych se uspala :) Občas jsem sice měla pocit, že je něco napsané trochu stroze ale i přesto mě tahle kniha vcelku nadchla, doba ve které se děj odehrává mně taky nadchla, jen je pravda že se autorka zmiňovala o hrdinčině kráse až příliš (občas jsem jí snad až záviděla :D ) Knihu bych doporučila :)

zuzepka
31.10.2014

Knihu jsem přečetla jako doplňkové čtivo k náročné knize.Měla jsem pocit,že jsou to příběhy z jiných podobných a obsáhlejších knih,které jsem dříve četla.Nijak mě neuchvátila,ale splnila účel.

1

Doporučujeme

Králův dluh
Králův dluh
Mrtvý posel
Mrtvý posel
Čas vlků
Čas vlků
Král železný, král zlatý
Král železný, král zlatý