axi81 axi81 komentáře u knih

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Kniha velice dobrá, příběh o vraždách dětí byl pro mě víceméně navíc. Daleko víc strhující mi připadalo téma tehdejšího Ruska, bídy, života a obrovského strachu a deziluzí, v jakých tam lidé žili.

04.01.2017 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Furt dobrý. V jedničce jsem postrádala nějakou zápletku, no nedočkala jsem se jí ani ve dvojce. Nevadí. I tak bych si určitě přečetla případnou trojku.

27.01.2016 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Dobrý. Dost dobrý! Po Zlodějce knih nutný a vydařený oddech.

27.01.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ježíš, ten její chlast mi tak lezl na nervy!!!! Musela jsem se držet, abych vydržela číst, protože pokaždé, když si přihla, jsem měla obavy, že tohle byla právě ta poslední kapka k tomu, aby to celé posrala...
Jinak teda velmi čtivé a má to spád, poctivě vypracované postavy. Jsem ráda, že se to obešlo i bez hrůzostrašných scén, aniž by tím utrpělo vlastní napětí knihy.

27.01.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Taková ta kniha, kterou se vám až příčí číst, protože víte, že je až bolestivě pravdivá a veselá fakt nebude, a i přesto ji stále musíte brát do rukou a v té ráně, kterou téměř cítíte v srdci, pěkně dobrovolně pokračujete v otáčení nožem. Neuvěřitelně skvěle napsaná kniha.

10.01.2016 5 z 5

Tomáš Garrigue Masaryk Tomáš Garrigue Masaryk Renáta Fučíková

Moc povedené, stručné, leč lidské.

16.11.2015 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Měla jsem velkou chuť Hanku vyliskat, Huberta doslova poslat do prdele a Zoru obejmout. A to v průběhu celé této perfektní knihy.

16.11.2015 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Běžela jsem koupit hned druhý den po vydání, vyloženě nadržená. Larssona jsem četla tak 4x. Fakt. Hrozně jsem chtěla, aby to za něj někdo vzal. Do teď jsem se s Dívkou v pavoučí síti prala. A závěr? Končím asi ve 3/4 knihy. Ne, že by to bylo vyloženě špatné. To rozhodně ne. Ale já mu to prostě nevěřila. Mikael už není Mikael a Lisbeth není Lisbeth. Kdyby je aspoň všechny přejmenoval... Je to takové jako když chci a nemůžu. Ke knize se asi vrátím, ale teď ne. A dnes jsem chtěla synovi koupit nějakého Krtečka. Byl ho tam plný regál. Jeden mě zaujal přebalem. Byl takový barevnější, pestřejší. Koukám dovnitř, Krtek je Krtek. Ale nějaký mladší a veselejší nebo co. Text taky na ten způsob. Aha. Kateřina Miler. Tak to ne, díky. Už mám zkušenost s Lagercrantzem.

07.10.2015 2 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Uvítala jsem v této knize absenci krutosti a násilí, nicméně Lovec draků se mi i přesto líbil o trochu víc. I tak dávám 5*. Krásná kniha, popis postav, přeskakování v čase mi po pár kapitolách už ani nevadilo.

16.08.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Dostala jsem jako dárek. Od tchýně... Anotace mě vůbec nezaujala, počet stránek akorát odrazoval... Nicméně se stalo, že jsem po ní přece jen jednoho dne sáhla. A nepustila ji z ruky dokud nebyla přečtená. Naprosto perfektní! Zpětně musím říct, že celý ten příběh okolo Francouzského domu mě až tak nebavil, čekala jsem něco bombastičtějšího...ale celkový dojem perfektní.

10.08.2015 5 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Knihu jsem přečetla na dovolené během jednoho dne. Je rozhodně čtivá, zajímavá... Přesto se nemohu zbavit dojmu, že autorka až moc dává svůj život i sebe samu na obdiv...

10.08.2015 4 z 5