Awaria Awaria komentáře u knih

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Neurazila, ale ani nenadchla. Rychle to uteklo a cesta byla najednou u konce, mám pocit, že by se mi líbila kniha delší a podrobnější. Odlišnosti života v Japonsku jsou nicméně velmi zajímavé a grafické zpracování luxusní.

11.09.2021 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Jako první jsem četla knihu Výjimeční lidé, jejíž příběh mě zklamal. Dala jsem autorovi druhou šanci a rozhodně nelituji, Muž z ostrova Lewis mě dostal. Příběh i styl psaní byl skvělý a já se nemohla od knížky odtrhnout. Trochu lituji, že jsem začala druhým dílem série, první a třetí si jdu hned zamluvit v knihovně.

27.12.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Příjemná oddychovka, kterou jsem podobně jako Za zavřenými dveřmi přečetla téměř na jeden zátah. To, jak rychle se hlavní hrdinky nechají zmanipulovat mi přijde přehnané, za to body dolů.

24.10.2021 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Nejlepší Ziburova kniha. Krásné ilustrace, skvělý humor a jako bonus navíc vložené faktické informace. Člověk se nejen pobaví, ale i něco dozví :-)

02.02.2020 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Čekala jsem více román, hlavně ze začátku se mi kniha špatně četla a musela jsem se k tomu chvílemi nutit. Než jsem dočetla postupně cestu všech tří hrdinek do Osvětimi, už jsem pomalu zapomněla, jaký přesně byl první příběh.
Nicméně na rozdíl od jiných románových knih velmi oceňuji, že bylo zachyceno širší časové období, včetně postupné změny společnosti.
Příběhy všech tří žen jsou neuvěřitelné. Stále nemůžu pochopit, že se někdo něčeho takového dopustil a už vůbec nechápu, jak ony mohly v těchto podmínkách donosit děti a porodit děti, které přežily...

13.09.2019 4 z 5

Magicky ženská Magicky ženská Michala Měřínská

Cetla jsem ji ze zvedavosti, nijak zvlast nenadchla, ale ani neurazila. V mnoha ohledech jsem dane rady nepotrebovala a vetsinou ostatnich se zas nechci ridit :-)

07.10.2019 3 z 5

Kritik Kritik Peter May

Jak se mi libi pribehy z ostrova Lewis, tak serie s Enzem me nejak nechytla... Dalsi dily uz ani nebudi zkouset cist.

19.08.2019 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Příjemná oddychovka, ale že by mě vyloženě uchvátila, to se říci nedá. Bohužel jsem až pozdě zjistila, že začínám čtvrtým dílem série.

30.07.2019 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Za mě super odpočinková knížka. Po Macbethovi od Nesba velmi příjemná změna, žádná auta padající z mostu a obrovské kulomety, ačkoli způsoby vražd jsou také málo uvěřitelné, alespoň vynalézavé. Doporučuji začít sérii první knihou, já dostala nejprve druhého Loutkáře a během prvních několika kapitol mě to tak rozčilovalo, že jsem ho odložila a sehnala a přečetla nejprve Hadrového panáka.

01.02.2019 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Styl vyprávění autora mi seděl a nakonec jsem se do knihy i příjemně začetla. Ovšem samotný příběh a jeho závěr mi přišel zkrátka až moc přitažený za vlasy.

11.12.2018 3 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Kniha, ve které každá žena v každém věku najde něco jiného. Určitě se k ní jednou vrátím.

29.10.2015 5 z 5

Rok zázraků Rok zázraků Sarah Winman

Jak je již zmíněno, velmi zvláštně, poeticky psaná kniha. To ovšem vyžaduje od čtenáře plnou pozornost a není to příliš oddychová kniha, hlavně chybějící uvozovky u přímé řeči ztěžují orientaci v textu. Ne vždy jsem byla schopná se plně soustředit, proto mi spousta věcí nejspíš unikla a po dočtení jsem vlastně ani nevěděla, co si myslet...

15.10.2019 4 z 5

Chování Bridget už mě nějak unavovalo a stále jsem si říkala, proč se proboha nechová alespoň trochu dospěle. Přitom si pamatuji, že filmy se mi líbily. Tento styl je nejspíš dobrý leda tak na krátký odpočinek jeden večer, ale ne pro čtení, které nutně zabere více času.

30.07.2019 3 z 5

Tajemství klidného dítěte Tajemství klidného dítěte Tracy Hogg

Kniha mě vážně neoslovila. Někomu může vyhovovat, nicméně pro mnoho maminek by bylo nemyslitelné \"vnutit\" dítěti tříhodinový režim. Mnohem více souzním například s knihou Kontaktní rodičovství.

31.01.2020 2 z 5

Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

První kniha z misí, kterou jsem četla až jako poslední a přišla mi nejvíce odborná. Hlavně ze začátku jsem se jakožto laik ztrácela a občas vůbec nevěděla o čem je řeč. :-) Nicméně i tak je to skvělá kniha, čtivá, u které si člověk uvědomí, jak my se tu máme dobře. A Tomáše Šebka prostě musím za jeho přístup k práci k misím i životu obdivovat... :-)

30.07.2019

Trávení, a ne trápení Trávení, a ne trápení John McDougall

Asi jsem čekala něco jiného. Styl, jakým je knížka psaná mě relativně brzy začal rozčilovat a navíc mám pocit, že jsem se nic zajímavého nedozvěděla. V každé kapitole následujou stejné rady a stejný závěr, celá kniha se dá ve výsledku shrout pár větami. S autorem navíc na základě vlastních zkušeností v několika bodech nesouhlasím. Upřímně, je to jedna z velmi mála knih, kterou jsem ani nedočetla.

27.02.2019 2 z 5

Tři na cestě Tři na cestě David Nicholls

Příjemná kniha, jejíž závěr mě tedy dostal a nepotěšil. Vykreslení různých charakterů, jejich soužití a jak jej ovlivní příchod dítěte se mi moc líbil. Bylo mi až líto hlavního hrdiny, který rodinu rozbil sám svým chováním, aniž by si to uvědomoval. Zvlášť, když se člověk v některých situacích úplně vidí.

16.12.2018 5 z 5