avynka avynka komentáře u knih

Špitál Špitál Josef Veselka

Český autor a lékař v jedné podobě je jasnou volbou pro všechny, kdo mají rádi povídky z lékařského prostředí. Já mám knihy z nemocničního prostředí ráda a tak jsem sáhla i po této. A byla to dobrá volba. Krátké příběhy z různých oddělení ukazují realitu všedních dní. I tu, která byla v době covidu. Doporučuji !

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Knížky Petry Soukupové mám ráda a Klub divných dětí byl pro mě "sázkou na jistotu". Audiokniha bezvadná, moc jsem si ji užila, ale co mě teda totálně posadilo na zadek, bylo podání Patricie Pagáčové. Jako herečka není úplně mojí favoritkou, ale co by interpretka této knihy, to bylo teda něco !!!! Okamžitě se vyšplhala na špičku mého pomyslného žebříčku TOP interpretek, kterým doposud vévodila Jitka Ježková. Klub divných dětí je za mě nejlépe namluvenou knihou letošního roku !!!

Zamilované povídky Zamilované povídky * antologie

Docela hezká povídková kniha pro chvíle pohody. Poslouchala jsem ji v audioverzi. Devět příběhů o lásce je příjemná oddychovka. Některé povídky byly skvělé, jiné průměrné. Dvakrát jsem si poslechla tu úplně poslední, asi mi byla něčím blízká :). A povídky namluvené Jitkou Ježkovou a Martinou Hudečkovou mají díky těmto interpretkám přidanou hodnotu.

02.01.2023 4 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Krásný příběh, který jsem milovala jako dítě a i teď, po mnoha desetiletích, pro mě neztratil svoje kouzlo. Určitě se k ní ještě někdy vrátím. Příjemné pohlazení po duši a návrat do dětských let.

02.01.2023

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Julii Caplinovou prostě miluju! Patří-li romantika mezi vaše oblíbené žánry, tak si knihy od ní nenechejte ujít. Jsou boží. Hrad ve Skotsku byl z úžasného prostředí a navíc perfektně se hodil k tomuto předvánočnímu období. Ihned pokračuji poslechem další její tvorby a už teď jsem dostala svůj první vánoční dárek, když jsem slyšela, že jedna z jejich budoucích knih se bude odehrávat v Praze, kterou autorka letos navštívila, a která ji dokonale učarovala . Moc se těším!

02.01.2023

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Bylo to moje první setkání s Viktorií Hanišovou. Neděle odpoledne není žádná veselá četba. Naopak jde o rodinné drama s psychologickým vykreslením jednotlivých postav. Mě knížka velmi bavila, ale uznávám, že tento emocionální styl nemusí sednout úplně každému. Autorka to však uměla velmi dobře vykreslit a pokud jsou temné rodinné ságy vaším "šálkem kávy", rozhodně doporučuji.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Knihu jsem poslouchala v audioverzi a byla skvělá.

24.06.2022 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Nádherná a velmi emotivní kniha, kterou bych dala povinně přečíst každému - hlavně každému mladému. V každém to musí nechat nějakou stopu, zamyslet se nad životem i nad sebou samým. Krásná kniha, já určitě doporučuji k přečtení !!!

22.08.2019 5 z 5

S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána Miroslava Kuntzmannová

Po velmi dlouhé době se mi podařilo knihu sehnat a jsem tomu hrozně moc ráda. Knížka je fantastická. Už nejsem nejmladší ročník, ale při začtení se do knihy jsem znovu pocítila úžasnou atmosféru dřívější doby a vůni pokrmů, které kdysi dávno vařívala moje babička. Knížku doporučuji všem, kteří si oblíbili tradiční, léty prověřená jídla, onu poctivou babiččinu nebo i prababiččinu kuchyni. Není to ale kuchařka, kterou máme vedle sporáku a mastnou rukou v ní listujeme :) .... Toto je klenot, který jednou ocení i vaši potomci.

06.06.2017

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Knížku jsem právě dočetla. Četla se dobře, to ano, ale pocit z pana Kajínka mám smíšený. No, uvidíme jak se jeho život bude vyvíjet na svobodě. Ale kniha za přečtení určitě stojí ....

14.05.2017

Jak se dříve žilo a co se jedlo v Hluku, aneb, Opomíjená jídla a zvyky Jak se dříve žilo a co se jedlo v Hluku, aneb, Opomíjená jídla a zvyky Marie Lekešová

Miluji babičkovské recepty, krajové recepty a taky staré zvyky a život v dřívějších dobách ... Tato kniha je spojením toho všeho dohromady a velmi mile mě překvapila. Kdo je naladěn na "stejnou notu" jako já, určitě doporučuji !!!

13.02.2017 5 z 5