Aureline Aureline komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

V šedých tónech je zničující smutný příběh fiktivních postav, kteří byli Stalinem deportováni do sibiřských gulagů. Avšak, to co ho dělá srdcervoucím, je to, že tento příběh se odráží na skutečném příběhu genocidy.
Jsem obzvláště zarmoucena nad skutečností, že jsem o tomto tématu nic moc nevěděla a jsem nesmírně vděčná autorce, že mi osvětlila hrůzy stalinismu. Většina lidí mluví o třicátých a čtyřicátých létech jako o době, kdy Hitler zřídil koncentrační tábory a nechal pozabíjet milióny židovských lidí. To, o čem se však obvykle nehovoří, je Stalinův režim, během kterého bylo podle odhadu vyvražděno přes dvacet miliónu lidí.

09.07.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Někdo ochotný mluvit? Tato kniha mě zničila a myslím, že potřebuji terapii, abych vydržela čekání a bolest až do příštího roku.
Takže budu muset počkat ještě další rok, abych věděla, co se stane dál... Sarah J. Maas, není fér.

PS: Asi umřu napětím!

22.10.2017 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Musím smeknout před Coleen Hooverovou, které se znovu podařilo proniknout do mého srdce a mysli. Tento příběh má trochu jinou atmosféru od ostatních knih autorky, přesto měl stejně úžasné vzplanutí a inspirativní poselství.

09.07.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Existují knížky, které nelze hodnotit pomocí slov. Abyste pochopili musíte ji přečíst celou. Hvězdy nám nepřály je jedna z nich.

24.09.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Asi jsem se zamilovala... ❤
Naprosto úžasná knížka, kterou jsem si hned zamilovala. Mohu ji číst pořád dokola (některé části znám nazpaměť) a nikdy se neomrzí.

24.09.2017 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Krásný, lyrický a bolestně smutný. Mrazení je více introspektivní než většina knih YA a někdy je kritizován za to, že je příliš pomalý nebo laskavý, ale zjistila jsem, že je krásně psaný, tragický a nádherný. Samova zoufalá snaha udržet si svou lidskost je neuvěřitelně bolestná a jeho srdečný vztah s Grace je hluboce citový a sladký. Je to kniha, která na mě křičí pokaždé, když ji přečtu.

22.10.2017 4 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Když jsem slyšela poprvé o filmu, byla jsem strašně nadšená, vzápětí jsem šla na film do kina, a později jsem se od sestry dozvěděla o knížce, neváhala jsem a zašla do knihkupectví.
Knížka mě vůbec nezklamala, ba naopak, líbila se mi více než filmová podoba. Za mě NAPROSTO FAMÓZNÍ.

23.09.2017 5 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Zpočátku jsem byla docela skeptická, a dost dlouho jsem uvažovala nad tím, zda si vůbec knížku koupit, nakonec rozhodla má závislost na předešlých dílech. Svého rozhodnutí nelituji, ba naopak, jsem na sebe naštvaná, že jsem si ji nekoupila dřív.
Easton je prostě miláček, ačkoliv udělal řadu nešťastných rozhodnutí, vždy to myslel dobře.

30.10.2018 4 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Kniha Křišťály moci byla jedna z knížek, které ve mě probudili lásku ke čtení a literatuře. Vždy se k ní budu vracet a vzpomínat.

06.10.2017 5 z 5