audrey audrey komentáře u knih

Nekropolis Nekropolis Santiago Gamboa

Přitažlivé, s atmosférou, podivná směsice charakterů postav a příběhů. Můžu doporučit.

02.05.2013 4 z 5

Za soumraku Za soumraku Michael Cunningham

Jedním dechem, nutí neodložit knihu, dokud není opravdu konec.

02.05.2013 5 z 5

Neznámé slasti Neznámé slasti Vojtěch Lindaur

plné informací, dobře se čte,...

17.04.2013 3 z 5

Brněnské povídky Brněnské povídky Jiří Kratochvil

Pokud člověk zná ještě navíc prostředí, ve kterém se povídky odehrávají, je to výborné.

13.04.2013 4 z 5

Děti půlnoci Děti půlnoci Salman Rushdie

dlouhé čtení,... zpočátku mě příběh zaujal, ale četl se mi čím dál hůř. Ale určitě má svou atmosféru, člověk může přímo cítit autenticitu prostředí i událostí.

04.04.2013 4 z 5

Jako v zrcadle, jen v hádance Jako v zrcadle, jen v hádance Jostein Gaarder

smutné, ale kouzelné

31.03.2013 4 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

zábavná filosofie, akorát konec byl zvláštní,...

15.03.2013 4 z 5

206 kostí 206 kostí Kathy Reichs

knihy Kathy Reichs jsou čtivé, prostě napínavá oddechovka.

14.03.2013 4 z 5

Mrtvá světice Mrtvá světice Kathy Reichs

Udrží v pozornosti a nepustí dokud ji nedočtete.

25.02.2013 4 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Mně osobně se kniha líbila hodně a nevadilo mi, že byla dlouhá a že vrah byl znám poměrně brzy. Šlo tam o mnohem víc než jen o detektivní pátrání.

19.02.2013 5 z 5

Bílý oleandr Bílý oleandr Janet Fitch

Srdcovka, silný příběh, skutečný i neskutečný zároveň, ale velmi působivě napsaný.

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Bezpochyby čtivé a nepostrádající atmosféru, příběh chytne a nepustí.

Hříchy pro pátera Knoxe Hříchy pro pátera Knoxe Josef Škvorecký

Mě víc jak samotné příběhy a zápletky zaujal styl, kterým je to napsáno - vyprávění z pohledu Evy Adamové.

04.02.2013 4 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Mám ráda Wericha, jeho myšlenky a styl vyprávěníl, který je jedinečný, takže jsem nečetla jen o cestě do Itálie, ...

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Stojí za to přečíst. Má atmosféru, zajímavé typy hrdinů, na které nelze zapomenout jen tak a pro mě překvapivý konec.

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

První díl mě bral víc,... Nevím, možná je to tím, že jsem jej četla v době, kdy mě zajímalo vše, co se napsalo o starověkém Egyptě, takže dojmy mohly být zkreslené mým nadšením. Tato kniha se mi zdála rozvláčná a ani hlavní hrdinové mi nebyli moc sympatičtí.

04.02.2013 3 z 5

Dej mi své oči Dej mi své oči Torsten Pettersson

Netradiční detektivka zajímavá právě tím, že není napsaná tak, jak jsme zvyklí,... Každá pasáž měla nějaký smysl pro celek. Přečetla jsem téměř na jeden zátah.

30.08.2012 4 z 5

Vládkyně koření Vládkyně koření Chitra Banerjee Divakaruni

Zajímavá kniha. Nikdy dřív jsem nic takového v ruce neměla. Ano, má kouzlo trochu jako pohádky tisíce a jedné noci. Jen převedené do současného světa.

30.08.2012 5 z 5

Psychologie zdraví Psychologie zdraví Jaro Křivohlavý

čtu ji právě kvůli škole, zajímavé, poučné

08.03.2012

Náš tragický vesmír Náš tragický vesmír Scarlett Thomas

Mně to naopak přišlo mnohem lepší. Autorka má fantazii a dokáže spojit zdánlivě nespojitelné,...

05.01.2012 5 z 5