astroweb astroweb komentáře u knih

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Viděl jsem film, byl jsem zvědavý v čem a jak se liší od knihy, v podstatě moc ne, zajímavé bylo číst podrobné rozuzlení.

28.05.2023 4 z 5

Když zpívá slavík Když zpívá slavík Suzanne Kelman

Velmi pěkné čtení, třetí kniha od autorky, tahle se mi líbila ještě víc, než ty předešlé.

28.05.2023 4 z 5

Transatlantik Transatlantik Volker Kutscher

Skvělé čtení, mně osobně se líbí víc, než seriálová verze. Opět otevřený konec, takže cca za rok se těším na pokračování.

18.05.2023 5 z 5

Tragédie na jevišti Tragédie na jevišti Robin Stevens

No, nečetlo se to úplně špatně, ale ten konec ??

10.05.2023 2 z 5

Zrnko v soukolí Zrnko v soukolí Ondřej Nečas

No, chtěl jsem zkusit něco nového v historickým detektivkách, nového autora, kterého jsem ještě nečetl. Zjistil jsem, že námět nebyl příliš originální, některé zajímavé historické reálie ze středověkého Brna byly zajímavé, ale jinak příběh přesložitý, překombinovaný.

04.05.2023 1 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Super milé překvapení současného autora historické detektivky. Inteligentní čtivá čeština, pohodové klidné čtení, spousta zajímavých historických reálií a překvapivý konec.

01.05.2023 5 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Poslechl jsem si knihu coby audioknihu, moc se mi líbil samotný příběh, okupace Francie a propojení s osmdesátými lety v Montaně v USA, vyznění dojemné a pěkné.

28.04.2023 4 z 5

Velká hra Velká hra Jurij Petrovyč Dold-Mychajlyk

Byl jsem překvapený, že to nebylo vůbec špatné.

20.04.2023 4 z 5

Slova a zázraky: Román o osudech jednoho knihkupectví Slova a zázraky: Román o osudech jednoho knihkupectví Ann-Sophie Kaiser

Mám rád knihy o knihkupectví, o knížkách, takže na radu své kolegyně jsem začal číst i tuto. No, četl jsem už i zajímavější, co se mi líbily víc, ale dočetl jsem, nebylo to špatné.

18.04.2023 3 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Byl jsem velmi spokojený. Po delší době jsem si přečetl vtipnou českou detektivku.

10.04.2023 5 z 5

Záhada zmizelého šlechtice Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná

Poprvé čtení od této autorky a hned napoprvé jsem absolutně nadšený. Příjemně pohodové čtení, historicky dokonalé a zajímavé.

06.04.2023 5 z 5

Dům u kanálu Dům u kanálu Agatha Christie

Příjemné a pohodové čtení, jako vždy od Agathy Christie, jen ten závěr a rozuzlení mi připadalo tentokrát trochu zbytečně složitější.

03.04.2023 4 z 5

Císařský kurýr Marie Terezie Císařský kurýr Marie Terezie Zdeněk Grmolec

Pět hvězdiček za tak skvělý, poutavý a přitom i historicky poučný román je málo. Moc a moc se mi líbil.

31.03.2023 5 z 5

Prasklé zrcadlo Prasklé zrcadlo Agatha Christie

Skvělé čtení, i když jsem několikrát shlédl zfilmovanou verzi, přesto knižně patří mezi nejlepší autorčin příběh.

29.03.2023 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Druhá kniha od autorky, stejné čtení, postavy, někdy mi chování hlavní inspektorky připadalo dosti zmatené.

29.03.2023 4 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Oproti první knize v sérii - velmi, velmi slabé, až nečtivé. Přeskakoval jsem.

20.03.2023 1 z 5

Mata Hari: Vycházející slunce Paříže Mata Hari: Vycházející slunce Paříže Eva-Maria Bast

Abych pravdu řekl, celou dobu to byl spíš jako bedekr po Evropě, i když detaily o čokoládě, palácích apod., zajímavé byly. Myslel jsem si, asi chybně, že budou spíše popisky její špionské kariéry.

16.03.2023 2 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

První kniha autorky, kterou jsem přečetl, nikoli pohodové, ale zajímavé a napínavé čtení, i když téma je již několikrát napsané.

13.03.2023 5 z 5

Vražda ve Večernici Vražda ve Večernici Anthony Horowitz

Druhá kniha této série je ještě lepší než první. Opět detektivka v detektivce. Super.

07.03.2023 5 z 5

Vražda v Mallowan Hall Vražda v Mallowan Hall Colleen Cambridge (p)

Velmi příjemné čtení, nebylo to tedy taková pecka jako slibovala reklama a obálka. Mám trochu výhradu k obsazení domu Agathy Christie, protože jsem četl její životopis, pochybuji, že by měla tolik služebnictva jako v panství Downton.

28.02.2023 4 z 5