AshlinkaV AshlinkaV komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Dlouho jsem si tuto knihu chtěla přečíst, hlavně proto že se o ní dost mluvilo a chtěla jsem vědět o čem je. A upřímně nezklamala mě... naopak dokonale mě pohltila a donutila se nad některými věcmi zamyslet. Pár odstavců jsem musela přečíst 2x abych vše pochopila, ale o to víc jsem se do ní ponořila. Trochu mě děsila myšlenka, že by se lidstvo mohlo k něčemu takovému dopracovat... Už kdysi jsem někde slyšela (či četla) že minulost píší vítězové... až tady jsem si uvědomila jak daleko by to mohlo zajít... Tuto knížku rozhodně doporučuji k přečtení.

06.07.2013 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Velmi zajímavě psaná kniha. I přesto, že člověk ví jak to dopadne, tak je to velmi poutavě napsáno. Není to nějaká detektivka, ale velmi propracovaný pohled na zločin, jejich aktéry a oběti. Výborná kniha.

04.05.2017 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

I když jsem některé staré počítačové hry vůbec neznala, tak to nevadilo (pro fanoušky to musí být ještě lepší :-) ). Autor mi je pěkně popsal, tak jsem si je mohla představit a nechat se lehce vtáhnout do příběhu bez přemýšlení co to asi je a jak to vypadá. Zajímavý námět a vzhledem k současnému rychlému rozvoji technologií a možností internetu i lehce představitelný scénář naší budoucí reality... Možná proto se mi to tak moc líbilo ;-)

18.03.2017 5 z 5

Holubí pošta Holubí pošta Arthur Ransome

Další super a napínavá knížka od Ransoma. Škoda, že jsem je neobjevila už jako dítě. Ale i když je poslouchám jako dospělá (manžel je čte synovi - byly to jeho oblíbené knihy z mládí), tak jsem si je hned zamilovala.

04.08.2016 5 z 5

Velká šestka Velká šestka Arthur Ransome

Nejraději mám příběhy Vlaštovek a Amazonek, ale i tady kde byli jen Dorotka s Dickem a klub Lysek jsem byla napnutá a příběh se mi moc líbil. Hlavně zapálení Dorotky pro detektivní práci :-) Už se těším na další knihu (Slečna Lee).

01.12.2016 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Jako vždy u Brownovy knížky jsem měla dost napětí a s chutí jsem četla jak vše dopadne.... Vždy když mám náladu na něco podobného, sáhnu po jeho knížce a zatím mě nezklamal... Proto mi nevadí, že jsou jeho knížky psány hodně podobně jen s jinými postavami a zápletkou :-)

29.07.2013 4 z 5

Nechtěli jsme jet na moře Nechtěli jsme jet na moře Arthur Ransome

Velmi napínavý příběh o dobrodružství malých dětí, které se ocitnou samy na moři. Kdo má rád knihy od Arthura Ransome bude velmi spokojený s tímto pokračováním :-)

12.10.2016 5 z 5

Poslední povel Poslední povel Timothy Zahn

Nezklamala mě, autor mě zase dokonale vtáhl do příběhu... Na konci knihy mi bylo líto, že už nemám další pokračování příběhu. Zkusím přečíst i něco jiného od tohoto autora :)

09.11.2013 5 z 5

Tatínek píše paměti Tatínek píše paměti Tove Jansson

Jako malá holčička jsem měla rozečtených plno knížek a žádnou jsem nikdy nedočetla, což se mé mamce moc nelíbilo. Asi proto, že sama jako malá milovala tuto roztomilou rodinku, jsem ji dostala na Mikuláše. Byla to má první knížka, kterou jsem přečetla až do konce a díky ní jsem chtěla čít další a další... Pak jsem četla i jiné knížky, ale na tuto, která byla mou první nezapomenu :-)

06.07.2013 5 z 5

Tajemství oranžové kočky Tajemství oranžové kočky Jošitomo Imae

Moje velmi oblíbená knížka z dětství. Četla jsem ji několikrát a pokaždé mě dokonale vtáhla do děje, do příběhu kde může být i obyčejný ateliér dokonalým místem plným zážitků a tajemna. Škoda, že ji po stěhování nemůžu najít....:-(

08.11.2012 5 z 5

Lysky na severu Lysky na severu Arthur Ransome

Škoda, že tuto knihu nestihl Ransome dopsat. I tak se mi líbila. Tuto knihu bych doporučila přečíst pokud už znáte předešlé příběhy a znáte tohoto autora jinak vás nenadchne ????

08.04.2020 3 z 5

Velká severní? Velká severní? Arthur Ransome

Další čtivá knížka od Ransoma o partě děti a jejich dobrodružství.

18.04.2019 5 z 5

Piktové a mučedníci Piktové a mučedníci Arthur Ransome

Další pěkná kniha od Arthura Ransome.

04.05.2017

Slečna Lee Slečna Lee Arthur Ransome

Další super kniha od tohoto autora. Krásně ukázáno jak se děti dívají na závažné situace jinýma dětskýma očima plné fantasie :-)

18.03.2017 5 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Napínavý příběh muže, který se nedobrovolně stal tajným agentem (a to ne jednou). Kniha je zpestřena několika zajímavými recepty s jejichž pomocí a také díky důvtipu se hrdinovi podaří uniknout z několika svízelných situací. Kniha mě pohltila natolik, že jsem se pustila do další knihy od tohoto autora.

05.05.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Dan Brown opět nezklamal... Konec mě tedy dostal...na pár zvratů člověk během četby přijde, ale i tak jich na konci bylo dost aby mě to dostalo... Moc dobře napsáno =)

05.02.2014 4 z 5

Temná síla na vzestupu Temná síla na vzestupu Timothy Zahn

Další díl mě nezklamal. Opravdu moc podařené, poutavé a čtivé.... a pro všechny milovníky Star Wars doporučuji ;) Už jsem se zakousla do dalšího dílů, tak snad bude tak napínavá jako ty předchozí :-)

10.10.2013 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Spisovatele Dana Browna mám moc ráda a kniha Andělé a Démoni mě uchvátila. Líbí se mi jak má vše hezky propojené s historií... napínavě a poutavě zasazené do příběhu Roberta Lnagdona, který je snad nesmrtelný :-D

29.07.2013 5 z 5

To To Stephen King

Od dětství miluji horory (jak ve filmovém tak i v knižním zpracování) proto mě tato kniha chytla za srdce. Ze začátku jsem ji nečetla souvisle a měla jsem menší přestávky, kdy jsem na čtení neměla moc čas a tak jsem se chvílemi v příběhu ztrácela. Když jsem se "prokousala" kouskem knížky a zvykla si na styl psaní Stephena Kinga nemohla jsem se od ní odtrhnout. Hltala jsem každou stránku a měla jsem pocit jako bych příběh prožívala. Kdo má rád horory a napínavé čtení rozhodně nebude zklamaný...

06.07.2013 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Velmi poutavě napsaný příběh. Od začátku člověk ví jak příběh skončí, a přesto mě závěr dostal. Moc zajímavá kniha. Jsem ráda, že jsem si ji díky dědovi, který mi ji doporučil, přečetla.

10.05.2014 5 z 5