asam asam komentáře u knih

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

Co jiného doporučit v tento předvánoční čas. Skvělé

07.12.2011 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Krev tam sice teče proudem, ale je v té knize taky hodně moudrosti o vztahu mezi lidmi, lásce,o stárnutí, hledání pravdy.

07.12.2011 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Neotřelé téma, velmi svižné čtení. Určitě zaujme naše čtenáře a umístí se na předních místech v hodnocení. Doporučuji.

20.11.2011 5 z 5

Zen a umění údržby motocyklu Zen a umění údržby motocyklu Robert Maynard Pirsig

Na můj vkus až moc filosofických úvah.

10.11.2011 3 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Moc mě kniha nenadchla. Jako povídka by to asi mělo větší spád.

10.11.2011 3 z 5

Na Řece Na Řece Josef Hejzlar

Určitě stojí za přečtení- doporučuji.
Poetické vyprávění o krásách čínské přírody, pro nás vzdálené historické události, ale i pohled mladých dívek na tradiční výchovu v čínských rodinách, vztah mezi mužem a ženou, mezi rodiči a dětmi.To vše doprovázené rachocením kulometů a bombardováním popisované očima malé dívky prchající se svými sestrami a matkou před hrůzami války.
Kniha obsahuje autobiografické prvky.

08.11.2011 5 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Nějak můj oblíbený spisovatel ztrácí na síle. Alespoň z mého pohledu je to dílko slabší.

08.11.2011 2 z 5

Záhir Záhir Paulo Coelho

Toto se mi zdálo velice rozvleklé, chvílemi až nudné. Občas jsem přeskakovala jednotlivé stránky. Jinak mám spisovatele velice ráda, ale tato kniha mě zklamala

08.11.2011 3 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Když jsem to četla s vědomím, jaký osud spisovatelku potkal, tak mi moc do smíchu nebylo. Možná už v té době kdy to psala / jsou v tom prvky autobiografie/ bylo něco neobvyklého, co vedlo k takovému hroznému konci.

03.11.2011 4 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Ne že by se mi kniha nelíbila, ale nijak moc mě nenadchla. Bohužel jsem neviděla film, snad by se mi líbil více.

30.10.2011 4 z 5

Na každé větší škole by měl pracovat speciální pedagog, protože dětí s poruchou chování a učení je stále hodně. Bohužel na to naše školství nemá prostředky. Spisovatelka jasně ukázala / a ten příběh je pravdivý/ jak složitá je duše dítěte a jak stačí málo aby se vše pokazilo, nebo naopak zlepšilo.

14.10.2011 5 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Opravdová, upřímná výpověď o smrti a umírání. Pro slzy jsem kolikrát musela knihu odložit.Na knihu dlouho nezapomenu. Ani nevím, zda ji mohu doporučovat. K tomu se musíte rozhodnout sami. Určitě to není oddychové čtení.
Perfektní práce překladatelky.

11.10.2011 5 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Napínavá až do konce, nečekané rozuzlení. Moc pěkně se čte, jen nemůžu pochopit jak taková křehká, jemná žena / soudím podle foto/ může napsat tak brutální příběh o dětech.

19.09.2011 5 z 5

Mauglí Mauglí Rudyard Kipling

S touto knížkou je spojeno moje dětství a miluji ji pořád.

09.09.2011 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Nezapomenutelná knížka. Člověk si uvědomí, že všechny naše problémy jsou vlastně malicherné vzhledem k tomu, s jakým utrpením,krutostí, strachem a bezmocností musí bojovat tisíce lidí na jiných místech naší planety.

08.09.2011 5 z 5

… a manželka nejlepší ze všech … a manželka nejlepší ze všech Ephraim Kishon

Taková manželka je dárek pro rodinu.Vtipné, humorné

07.09.2011 5 z 5

Můj nejmilejší pokrm je jídlo Můj nejmilejší pokrm je jídlo Ephraim Kishon

Jeho humor prostě miluji. inteligentní, vtipný.

07.09.2011 5 z 5

Zůstane to v rodině Zůstane to v rodině Ephraim Kishon

Vtip a humor tohoto spisovatele je nenapodobitelný. On to má všechno prožité. Tomu odpovídá i jeho citát.
" V humoru nemůžete lhát."

05.09.2011 5 z 5

Korálky v pupíku Korálky v pupíku Hana Poltikovičová

Zajímavá knížka. Velmi pěkně se čte. Zaměřená na alternativní způsob života,nenásilnou formou uvádí spisovatelka příklady jak poznávat sám sebe a pronikat k podstatě našeho bytí.Vše se odehrává s vtipem a humorem. Doporučuji

05.09.2011 5 z 5

Plavovláska Plavovláska Mika Waltari

Po několika letech jsem se vrátila k těmto dvěma " mini" románům a opět jsem je přečetla s chutí. O lásce, vášni až ničivé, o lidské duši ale i o svědomí a pocitu viny, který následuje po zločinu.

10.08.2011 5 z 5