arthera arthera komentáře u knih

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Celkem tlustá bichle, nebojte se jí však, díky napínavému ději a skvělému příběhu ji budete mít přečtenou stejně rychle, jako její tenoučké kolegyně. Napětí od začátku do konce, strhující příběh-odřízne vás od okolního světa včetně jeho problémů, slibuju ;-)

30.01.2017 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Když člověk pozná zápletku příběhu už od dvacáté nebo kolikáte stránky - prostě hned, tak přijde o hodně zábavy. Vše je pak takové předvídatelné, že ani autorův rádoby pratchettovský humor - který je oproti originálu chuťově slaboučký asi jako svíčková z pytlíku vitana vs. svíčková od vaší babči! - to prostě nespasí. Je to oddychová pohádka, pro děti kolem deseti let ideál. A na ten film se teda podívám, jo?

17.01.2017 3 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Vzhledem k tomu, že si žiju ve svém světě jsem si dlouho myslela, že mezi muži a ženami není příliš "duševních" rozdílů. NAIVKA :-) škoda, že jsem si tuhle knihu nepřečetla dříve, dost mi osvětlila a konečně chápu, proč se opačné pohlaví chová zrovna tak potrhle-a zase naopak, proč my ženy na ně působíme tak potrhle. Všechna čest párům, kteří se naučili správně komunikovat bez této knihy!!!

17.01.2017 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Parádní detektivní příběh, skvělá zápletka, vykreslení postav a atmosféry. Bála jsem se, že Nesbø už nenaváže na výtečnou sérii o Henrim Holeovi, ale Syn předčil má očekávání. Pro mě je králem norské krimi a můj nejoblíbenější spisovatel příběhů z kriminálního prostředí.

17.01.2017 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Úchvatná kniha! Poutavý příběh psaný úžasným jazykem-na tohle už v současných knihách zkrátka nenarazíte :-) Doporučuji všem romantickým duším se zálibou v poetice, velkých činech a době, kdy čest a slib znamenaly stejně hodně, jako úcta mužů k ženám a naopak. Klasika kterou nesmíte minout.

01.01.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Klasika ke které jsem se dostala asi jako nejposlednější člověk, v mé věkové kategorii, na této planetě :-) četla jsem ji dětem před spaním a moc nás bavila, jedna z knih, která je snad pro všechny věkové kategorie. Nemusím snad vyjmenovávat ostatní benefity této knihy: jako dobrý příběh, čtivost, originalita, výtečný fantaskní svět, silná dějová linka a vypravěčská poutavost. Už teď se těším na čtení dalších dílů!

01.01.2017 5 z 5

Kruh smrti Kruh smrti Chris Tvedt

Jednoduše: Hodně dobrá detektivka, která měla pomalý rozjezd, ale o to větší spád, od 80. strany jsem přečetla na jeden zátah a beztak i jeden dech. Moc doporučuji milovníkům severské krimi.

01.01.2017 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Fajn detektivka a nic víc. Pan May si sám nastavil vysokou laťku díky trilogii z ostrova Lewis. V této detektivce na mě navíc působily postavy plytce a bez charakteru, zápletka i atmosféra bylo dobrá. Možná stačilo víc "zosobnit" aktéry a byla by tam hvězda navíc :-)

01.01.2017 3 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Jáj mamo, to byla ale slabota... To, co se dá říct jedním odstavcem (a že mnozí spisovatelé jsou schopni z jednoho odstavce udělat veledílo), Viewegh sepsal do knihy, která není ani vtipná, ani poetická, ani dramatická či poučná.

17.11.2016 2 z 5

Třetí sešit směšných lásek Třetí sešit směšných lásek Milan Kundera

Pro pět ran do čepice, jsem to ale ostuda! Můj první Kundera-chápete to? A hned velké ochání a achání nad jeho genialitou jíž se slovně, až poeticky, proplétá bludištěm mezilidských vztahů a osobností. Vidím to na dalšího autora od kterého zhltnu všechny věty které nám tu na Zemi zanechal. Doporučuji všem, připojte se pomyslně ke mně, klidně i třeba touto útlou ochutnávkou z jeho díla, kterou budete mít přečtenou za jedno odpoledne - pokud budete hltači...nebo za dvě, pokud jste gurmáni.

15.11.2016 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Fanoušci renesančního Hugha (herec, muzikant a taky spisovatel) budou přistupovat ke knize plní očekávání: bude tam jeho ironický humor? Ano je, ale v první třetině knihy až otravný. Ono je něco jiného psát a něco jiného hrát... Zpočátku jsem byla z jeho spisovatelského stylu poněkud rozpačitá, v druhé třetině jsem si zvykla a v poslední třetině už vše začalo dávat smysl. Nicméně tato kniha pro mě bohužel nebyla jedna z těch "těším se až budu moct konečně zase číst" popř. "nepůjdu spát/jíst abych si mohla číst". Nutno dodat, že osloví spíše čtenáře mužského-přijde mi psaná chlapem pro chlapy, i když je tam i hodně o lásce ;-)

09.10.2016 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Víte jak, rozložíte si deku na akvaparku, jednou se vykoupete, zbytek dne čtete pod stromem a občas líně zvednete oči, když kolem projde nějaký ten "kus". Tahle knížka je k tomu dobrá a navíc za dvě odpoledne na koupáku přečtená. Hezky to naladí na to léto, dáte si k tomu jednu točenou a pohoda zaručená. Green má kolísavou výkonnost, tenhle kousek patří k těm lepším knihám od něj.

29.08.2016 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Tenhle Deaver byl jako slabý čajíček...takový odvárek, když kuchařka zapomene sesbírat pěnu a ten se zakalí. Já chápu, že ne všechny baví v knize číst poetické popisky o západech slunce, včeličkách a vůni lesa...ale mě to trvalo, než jsem se prokousala "vycpávkami" o letadlech...vzlety, vztlaky, modely a já nevím co ještě. Vedlejší postavy byly napsané jak horkým perem. Kdo "sbírá" Deavery, je to nutnost číst, kdo by chtěl "dobrou detektivku" tak ať si najde něco lepšího...

22.08.2016 3 z 5

Klam Klam Philip Roth

Tahle kniha je zvláštní v tom, že je čtivá, ale čtenář si dlouho nedokáže poskládat o čem to vlastně je. Až na konci všechny ty dílky puzzlí začnou dávat smysl, ale do té doby je musíte udržet v hlavě. Což je poněkud náročné, na druhou stranu, který spisovatel vám dokáže předložit takovouto výzvu?
Roth se vším co k němu patří...kvalitní dialogy, mezilidské šmodrchance, intimita a trochu intelektální omáčky.

01.07.2016 5 z 5

Umírající zvíře Umírající zvíře Philip Roth

Lidi, mě se tahle knížka líbila moc. Má všechno co mě na knize baví, fajn příběh, trochu toho kvalitního sexu, psychologicko-filosofický přesah, má to hloubku, ale není to nabubřele intelektuální. Dobře ochucená duševní krmě a já píšu, chci ještě víc Rotha.

25.05.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Tak jo možná budu opakovat jen to, co je napsáno níže, na druhou stranu to díky tomu bude další potvrzení těchto informací, čímž třeba nabydou na objektivitě :-)
Perfektní ilustrace a nápaditě zpracovaná vazba knihy, i to my čtenáři dovedeme ocenit. Teď k psaní. Aňa je zpočátku fakt zábavná, svá, zajímavá, člověk až lační po dalších slovech, do doby, než se jí prostě přejíte. Známe to, první díl pařížského dortu je naprostá paráda, ale představa, že jich sníte dvanáct najednou...Zůstat u měsíčních fejetonů, bylo by to vhodné dávkování, stejně jako ty dorty pro můj pas.

25.05.2016 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Jedna z nejsilnějších knih celé série o HH... Kniha klasicky graduje, takže začátek jsem musela trochu přežvýkat, ale pak už to jelo samo a závěr skoro bez dechu, jídla a spánku, no znáte to, ne?
A vo vo tom to je ;-)

21.02.2016 4 z 5

Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Bear Grylls (p)

Kniha která nadchne všemožné dobrodruhy a zavře pusu všem, kdož rádi tvrdí, že dneska se na Everesest dostane už každý, stačí na to jen mít prostředky.
Hora vám to musí dovolit...kdo nechápe, po přečtení tohoto napínavého příběhu mladého angličana rychle pochopí.

21.02.2016 4 z 5

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Tahle kniha se mi od Deavera líbila zatím nejvíc ( z těch co jsem doposud četla). Jeho knihy čtu, když chci vypnout, ale tahle měla i trochu psychologický přesah, byla hlavně vztahová a málo detektivní. Prostě jiná, zároveň nechybělo napětí.

06.10.2015

Dívčí orchestr Dívčí orchestr Fania Fénelon (p)

Tuhle knihu jsem četla dost dlouho, měla jsem z ní špatné sny a musela si dávat pauzy, abych tak nějak zvládla to, co se tam píše. Možná jsem přecitlivělá, nebo mám až příliš dobrou představivost. Každopádně napsaná je dobře a k ostatnímu asi nemá smysl se vyjadřovat.

23.08.2015 4 z 5