Třetí sešit směšných lásek

Třetí sešit směšných lásek https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97049/bmid_treti-sesit-smesnych-lasek-u1K-97049.jpg 4 96 3

Směšné lásky série

< 3. díl

Závěrečný svazek souboru povídek o groteskních podobách lásky v dnešním světě, navazující na dva svazky předchozí (Směšné lásky, Druhý sešit směšných lásek). Příběhy, v nichž autor v groteskních situacích analyzuje milostnou problematiku muže a ženy a zejména pak svár mezi láskou tělesnou a duševní.

luisia_pompadi
28.03.2022 4 z 5

Tento sešit byl ve srovnání s těmi předešlými o něco málo horší. Ale nehledě na to, musím říct, že Kundera má neskutečnou zásobu slov, chvílemi si jen tak hraje se synonymy, dává názvy věcem, které my jen tak přehlížíme. Vlastně ani nevadí, že nevíme, kde se děj odehrává nebo neznáme jména postav. Někdy mě hrozně štve, ale je skvělý, to se musí nechat.

arthera
15.11.2016 5 z 5

Pro pět ran do čepice, jsem to ale ostuda! Můj první Kundera-chápete to? A hned velké ochání a achání nad jeho genialitou jíž se slovně, až poeticky, proplétá bludištěm mezilidských vztahů a osobností. Vidím to na dalšího autora od kterého zhltnu všechny věty které nám tu na Zemi zanechal. Doporučuji všem, připojte se pomyslně ke mně, klidně i třeba touto útlou ochutnávkou z jeho díla, kterou budete mít přečtenou za jedno odpoledne - pokud budete hltači...nebo za dvě, pokud jste gurmáni.

KarlaP
02.04.2013 5 z 5

Tak ani třetí sešit nezklamal. To, jakým způsobem dokáže pan Kundera rozebrat fyzickou a psychickou lásku, je nadmíru zajímavé a fascinující. Doporučuji.

Část díla

Milan Kundera
česká, 1929 - 2023
2006  87%Nesnesitelná lehkost bytí
1969  84%Žert
1970  83%Směšné lásky
1979  87%Život je jinde
1993  89%Nesmrtelnost

Kniha Třetí sešit směšných lásek je v