Třetí sešit směšných lásek

Závěrečný svazek souboru novel o groteskních podobách lásky v dnešním světě, navazující na dva svazky předchozí (Směšné lásky,Druhýsešit směšných lásek). Příběhy, v nichž autor v groteskních situacích analyzuje milostnou problemaitku muže a ženy a zejména pak svár mezi láskou tělesnou a duševní. -- Jsou prolnuty hlubokým pochopením pro lidské slabosti, zvlášť lidí starších. 21.12.1968 Ba. -- Třetí sešit směšných lásek je závěrečný svazek cyklu novel o groteskních podobách lásky v moderním světě. Obsah: Ať ustoupí staří mrtví mladým mrtvým, Symposion, Eduard a Bůh, Doktor Havel po deseti letech...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97049/treti-sesit-smesnych-lasek-TZk-97049.jpg 4.462

Směšné lásky 3.

Povídky, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Třetí sešit směšných lásek

arthera
15.11.2016

Pro pět ran do čepice, jsem to ale ostuda! Můj první Kundera-chápete to? A hned velké ochání a achání nad jeho genialitou jíž se slovně, až poeticky, proplétá bludištěm mezilidských vztahů a osobností. Vidím to na dalšího autora od kterého zhltnu všechny věty které nám tu na Zemi zanechal. Doporučuji všem, připojte se pomyslně ke mně, klidně i třeba touto útlou ochutnávkou z jeho díla, kterou budete mít přečtenou za jedno odpoledne - pokud budete hltači...nebo za dvě, pokud jste gurmáni.

KarlaP
02.04.2013

Tak ani třetí sešit nezklamal. To, jakým způsobem dokáže pan Kundera rozebrat fyzickou a psychickou lásku, je nadmíru zajímavé a fascinující. Doporučuji.